Kolagen do picia. Sekret zdrowych włosów i promiennej skóry.

Kolagen do picia. Sekret zdrowych włosów i promiennej skóry.

Krótka historia picia kolagenu. Dlaczego teraz jest to trend?

Kolagen to białko, które można znaleźć w skórze, kościach, ścięgnach, więzadłach i chrząstkach. Pomaga wspierać tkankę łączną organizmu oraz przyczynia się do utrzymania zdrowych stawów i kości.

Moda na kolagen istnieje już od jakiegoś czasu, ale dopiero niedawno zyskała popularność w głównie wśród kobiet. Powodem tego są ostatnie badania nad korzyściami wynikającymi z wpływu kolagenu na dobrostan ciała i skóry.

W ostatnich latach przeprowadzono wiele nowych badań dotyczących tego, jak kolagen może pomóc w wielu aspektach: od utraty wagi, przez zapobieganie cukrzycy, po wzrost włosów. Te badania są odpowiedzialne za niedawny wzrost popularności napojów i suplementów kolagenowych.

Różne sposoby przyjmowania kolagenu

Kolagen to białko występujące w skórze, kościach i tkankach łącznych. Jest kluczowym budulcem zdrowej skóry i włosów. Jednak kolagen ma również wiele korzyści dla naszego ciała nie tylko w aspekcie wyglądu.

Suplementy kolagenowe są przyjmowane na różne sposoby: jako suplement poprawiający zdrowie stawów, jako suplement pomagający w problemach z trawieniem lub jako suplement poprawiający kondycje skóry czy paznokci.

Różne sposoby przyjmowania kolagenu:

  1. Żywność bogata w kolagen
  2. Suplementy bogate w kolagen
  3. Napoje zawierające kolagen

W sklepach można dostać kolagen w wielu postaciach, mianowicie: w tabletkach, w kapsułkach, w proszku, lub jako gotowe napoje do spożycia. Najlepszym sposobem na suplementacje jest kolagen do picia, ponieważ jest najlepiej przyswajalny przez organizm, ale z zastrzeżeniem, że jest to konkretny typ kolagenu. Mianowicie, są różne rodzaje kolagen nie tylko pod względem sposobu jego spożywania, ale także ze względu na jego pochodzenie. Na rynku można wyróżnić kolagen wołowy i rybi. Jednakże jeżeli zależy Ci na dobrej jakości kolagenie, rekomenduje się kolagen wołowy. Hydrolizowany wołowy kolagen do picia jest najlepszy na rynku i jak zapewnia producent, przyswaja się w 95% przez organizm ludzki. Z pewnością regularnie stosując zgodnie z zaleceniami producenta hydrolizowany kolagen, pierwsze efekty, będziesz mogła zauważyć na początku suplementacji. Jest to zdrowy zastrzyk dla Twojego ciała.

Kolagen do picia nie tylko dla pielęgnacji skóry, ale także dla sportowców!

Kolagen do picia rekomenduje się także dla osób, które uprawiają sport zawodowo lub rekreacyjnie. Podczas ćwiczeń Twoje stawy są obciążone, dlatego ważne jest, aby mieć czas na regenerację, ale także żeby wspierać nasz organizm od środka. Producent w swojej ofercie ma także kolagen do picia dla osób aktywnych, wzbogacone o dodatkowe witaminy i minerały. Warto zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia!

Materiał zewnętrzny

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.