Kategorie produktów

Glimbax

Glimbax

4.64 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Glimbax

Glimbax jest produktem leczniczym w postaci roztworu do płukania jamy ustnej i gardła podczas wystąpienia stanu zapalnego.

Substancją czynną zawartą w produkcie leczniczym Glimbax jest diklofenak. Substancja ta jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ).

Diklofenak wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Lek Glimbax wskazany jest do stosowania w celu objawowego leczenia miejscowego stanu zapalnego w jamie ustnej i gardle.

Lek Glimbax może być również stosowany podczas takich objawów zapalenia jak ból gardła i zapalenie dziąseł. Produkt sprawdza się również podczas wystąpienia stanów zapalnych po zabiegach stomatologicznych oraz wywołanych przez podrażnienia mechaniczne.

Skład

Składniki produktu Glimbax to:

substancja czynna diklofenak
pozostałe składniki cholina roztwór 50%, sorbitol, sodu benzoesan, sodu edetynian, acesulfam potasowy, naturalny aromat brzoskwiniowy, naturalny aromat miętowy, czerwień koszenilowa (E124), woda oczyszczona

Jeden ml roztworu zawiera 0,74 mg diklofenaku (w postaci kwasu).

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Glimbax należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: produkt Glimbax należy stosować do płukania jamy ustnej i gardła.

Zalecane dawkowanie leku to 2-3 razy w ciągu doby. Do każdego płukania nalezy użyć 15 ml roztworu. Roztwór można stosować w jego czytej postaci lub po rozcieńczeniu w niewielkiej ilości wody. Płukać około 30-60 sekund. Po zastosowaniu roztwór należy wypluć.

Jeśli po 7 dniach od rozpoczęcia stosowania produktu objawy nie ustąpią lub nasilą się należy skontaktować się z lekarzem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu leczniczego Glimbax.

Leku Glimbax nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 14 lat. Leku nie należy stosować u kobiet w ciąży oraz w okresie karmienia piersią. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2023-01-05 20:29

Jest bardzo dobry

Gaudencja 2020-03-01 14:07

temat środków na uśmierzenie bólu traktuję naprawdę serio. Brak tutaj miejsca na kompromisy przecież łatwo sobie zaszkodzić.

Eliasz 2020-02-29 11:16

serio nie kupuję nic innego. odpowiedni wybór.

Amanda 2017-11-17 08:50

Glimax towarzyszy mi za każdym razem, gdy mam problem z zapaleniem oskrzeli i zapaleniem gardła. Zazwyczaj idzie to w parze z osłabieniem odporności, kiedy pojawia się nieprzyjemne drapanie, chrypka, a potem kaszel. Wtedy mam zawsze ten roztwór przy sobie, bo jest skuteczny, łagodzi podrażnienia i stopniowo zmniejsza stan zapalny :)

Urszula 2017-11-09 23:34

Sporadycznie bywają dni, kiedy jestem jednym wielkim chodzącym bólem. Ale kiedy mowa o radzeniu sobie z bólem nie biorę byle czego. Wybieram najsilniejszy. A taki jest Glimbax . Mam do tego środka wielkie zaufanie.

Leon 2017-06-08 21:51

To prawda, działa jak trzeba. Mi tam smak jak najbardziej pasuje, bo jak mnie boli gardło to i tak żadnego smaku nie czuję...

Małgosia 2017-06-04 19:48

Doczytywałam kiedyś informacyjnie na temat diklofenaku, ponieważ mnie interesuje ta substancja. Mówi się o jej licznych zaletach i faktycznie, nie mam o niej złego zdania. Diklofenak jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym i wykazuje także działanie przeciwbólowe. Na tych dwóch właściwościach mi bardzo zależało. Glimbax jest dla mnie numerem jeden jeśli chodzi o leki przeznaczone do stosowania w jamie ustnej.

nanka 2017-05-25 11:25

Bardzo dobrze dziła na gardło. Smak mi nie podszedł ale najważniejsze że działa jak trzeba

Marysia 2016-07-07 16:17

Glimbax stosuję wspomagająco przy bólu gardła. Obojetnie co mi nie zapisze lekarz to i tak zawsze tym płuczę. Glimbax fajnie działa też na pierwsze objawy - czyli jeśli zastosuję go odpowiednio szybko to nie dochodzi do "pełnej infekcji". Dla mnie to najlepszy środek, inne jakoś nie działają na mnie zbyt dobrze. Glimbax sprawdza się też w łagodzeniu bólu i pomaga normalnie zasnąć podczas choroby.

Grażyna 2016-01-03 11:16

Długo próbowałam płukać moje gardło tylko szałwią, żeby poprzestać na "naturalnych" środkach, ale w pewnym momencie mój lekarz powiedział STOP i kazał wprowadzić nieco inny asortyment. Do płukania gardła zarekomendował Glimbax. I wiecie co? 3 dni i było już po stanie zapalnym...

Grażyna 2015-01-03 11:16

Długo próbowałam płukać moje gardło tylko szałwią, żeby poprzestać na "naturalnych" środkach, ale w pewnym momencie mój lekarz powiedział STOP i kazał wprowadzić nieco inny asortyment. Do płukania gardła zarekomendował Glimbax. I wiecie co? 3 dni i było już po stanie zapalnym...

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.