Kategorie produktów

Castagnus

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 10

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Castagnus

Castagnus to tradycyjny roślinny produkt leczniczy w postaci tabletek, stosowany w zaburzeniach cyklu miesiączkowego i w zespole napięcia przedmiesiączkowego. 

Lek Castagnus reguluje pracę przysadki mózgowej, która odpowiada za prawidłowe wydzielanie hormonów (estrogenów i progesteronu) oraz kieruje cyklem miesiączkowym poprzez centralny układ nerwowy.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to zespół dolegliwości, które pojawiają się przed miesiączką. Charakteryzuje je pojawienie się uczucia obrzmienia piersi, bólem piersi, bólami migrenowymi, brzmieniem rąk, stóp i twarzy oraz zaburzeniem równowagi emocjonalnej.

Lek Castagnus niweluje wymienione objawy. Działanie produktu leczniczego opiera się na odpowiednio długim okresie stosowania i doświadczeniu. Jeśli po 90. dniach od rozpoczęcia stosowania tabletek nie nastąpiła poprawa lub stan pacjentki się pogorszył, należy skontaktować się z lekarzem.

Skład

Składniki środka Castagnus są następujące: 

W jednej tabletce znajduje się 4,5 mg wyciągu (jako wyciąg suchy) z Vitex agnus castus L. fructus (równoważny średnio 45 mg owocu niepokalanka).

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny - etanol 60 % [m/m]

Inne składniki produktu leczniczego to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon K 30, magnezu stearynian. 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Castagnus należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: produkt Castagnus należy stosować doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu to 1 tabletka raz dziennie. Zaleca się przyjmowanie leku rano.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu Castagnus.

Lek wyłącznie dla kobiet. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią. Produkt Castagnus należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kamila 2018-08-29 17:04

Od jakiegoś czasu miałam problemy z miesiączkami. Początkowo bardzo mi się spóźniały, kilka razy nawet myślałam, że może zaszłam w ciążę - choć na zdrowy rozsądek, to graniczyłoby to z cudem. Nie wiedziałam co się dzieje, poszłam więc do ginekologa. Okazało się, że organizm zaczyna świrowac po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Dodam, że odstawiłam je jakieś 5 miesięcy wczesniej, więc nie spodziewałam się, że po takim czasie dopiero zaczną się takie dziwactwa. Lekarz zalecił mi brać Castagnus. Kupiłam w aptece od razu po wyjściu od lekarza. Kolejny okres miałąm opóźniony o 3 dni, a anstępne już były prawie idealnie po 28 dniach. Także, jak dla mnie Castagnus naprawde pomaga i dobrze działa.

Karolina 2018-03-29 13:49

Castagnus naprawdę dobrze radzi sobie z "unormowaniem" pracy hormonów. U mnie okazało się po badaniach, że mam za dużo testosteronu, dlatego trzeba było to wszystko uregulować. Miałam krótkie i słabe okresy, włosy zaczynały mi rosnąć na brodzie i miałam mega owłosienie na nogach, do tego ciągły łupież i tłuste włosy. Castagnus bardzo pomógł, już po ok 10 dniach czułam się znacznie lepiej. po miesiącu nie miałam już problemów z okresem i włosami.

Felicyta 2018-03-19 15:06

No drogie panie.. jeżeli macie kłopot z napięciem przed okresem to polecam Castagnus ! :))) To naprawdę przynoszący ulgę produkt!

Marlena 2018-02-19 22:50

Cierpię podczas okresu od zawsze. Testowałam już chyba wszystko co można kupić bez wizyty u lekarza i dopiero Castagnus pomógł mi jakoś przetrwać TE DNI. Może i nie jest najtańszy, ale przynajmniej nie mdleję już z bólu. Na mój gust w inne nie warto inwestować. Polecam.

Opinia użytkownika 2018-01-26 21:17

Preparaty roślinne są cenne, gdyż są bliskie naturze. Zawierają w sobie naturalne składniki. Jednym z takich produktów jest Castagnus . Produkty, pochodzące z natury, są zdrowe i wykazują szereg korzystnych walorów na ludzki organizm i zachodzące w nim procesy.

Anna 2017-10-09 22:28

Na bolesnosność piersi przed okresem dla mnie nr 1

Kamila 2017-06-20 10:17

Jakiś czas temu zauważyłam, że coś złego dzieje się z moim organizmem. Od razu udałam się do ginekologa. Powiedziałam, że mam zimne poty, nagłe napady stresu, przetłuszczające się włosy, rosnące włoski tam gdzie nie powinno ich być i inne takie dziwactwa. Lekarz zapisał mi właśnie Castagnus. Biorę i od tego czasu mam wrażenie że wszystko wraca do normy! Póki co polecam Castagnus :)

Bessie 2017-04-05 20:28

Podeszłam sceptycznie do tych tabvletek i faktycznie nie pomogły mi wyrgeulować cyklu. Tutaj konieczna jest wizyta u gina, Kochane!

cammka 2015-10-06 21:04

Castagnus dostałam od ginekologa na bardzo mocne i zaburzone miesiączki. Prodzuktbiorę dopiero 6 miesięcy, a pierwsze zmiany widziałam po 3. Na początku było okropnie, jakby organizm nie wiedział co się dzieje...ale już jest spoko i jakoś to wszystko zaczyna się normować, więc mysle ze mogę polecić Castagnus!

Nicola 2015-02-27 10:16

Przez leczenie antybiotykami bardzo spadła mi odporność organizmu i też rozregulowały mi sie miesiączki. Lek Castagnus pomógł w przywróceniu stałego cyklu!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.