Wino dobrze wpływa na naszą urodę

Wino dobrze wpływa na naszą urodę

Dodano: 21-05-2015

uroda wino

W celu zwiększenia swojej atrakcyjności w oczach innych ludzi możemy od czasu do czasu zdecydować się na spożywanie umiarkowanej ilości alkoholu – na przykład 250 ml wina. Musimy jednak uważać aby zachować w tym umiar, bowiem zbyt duża ilość napojów zawierających alkohol może być dla nas bardzo szkodliwa.

Nie od dziś wiadomo, że ludzie po wypiciu alkoholu stają się atrakcyjniejsi. Przez długi czas rozumieliśmy jednak te słowa w zupełnie niewłaściwy sposób – wydawało się nam, że na atrakcyjności zyskują wszyscy znajdujący się w otoczeniu osoby pijącej. Po części jest to oczywiście prawda, bowiem badania naukowe już dawno wykazały, że alkohol znacząco wpływa na nasz sposób postrzegania całej otaczającej nas rzeczywistości. Już po kilku drinkach możemy zatem dostrzegać prawdziwe piękno w miejscach i osobach, w których wcześniej nigdy byśmy go nie zobaczyli. Okazuje się jednak, że słowa te można interpretować w jeszcze inny sposób.

Inni naukowcy, tym razem z Bristolu w Wielkiej Brytanii dowiedli, że alkohol może również znacząco wpływać na urodę osoby, która go spożywa. Warunkiem jest jednak spożywanie go w odpowiednich, niezbyt dużych ilościach. Przeprowadzono nawet bardzo ciekawy eksperyment polegający na pokazaniu grupie 20 mężczyzn oraz 20 kobiet kilku zdjęć poszczególnych osób. Zdjęcia przedstawiały te same osoby na trzeźwo oraz po wypiciu 250 ml i 500 ml wina. Zadanie uczestników eksperymentu było proste – wskazać zdjęcie, na którym dana osoba wygląda najatrakcyjniej. Wyniki były dość zaskakujące; okazało się bowiem, że zdaniem innych ludzi najlepiej wyglądały osoby, które wypiły 250 ml wina. Taka ilość wystarczyła aby prezentować się znacznie atrakcyjniej niż zupełnie na trzeźwo lub po przyjęciu większej dawki alkoholu.

Badacze są teraz zgodni, że umiarkowana ilość alkoholu prowadzi do pewnych zmian w naszym wyglądzie – zauważmy, że zmiany te są dla nas jak najbardziej korzystne. Alkohol powoduje przede wszystkim rozszerzanie się naszych naczyń krwionośnych, dzięki czemu twarz staje się bardziej zarumieniona; coś takiego jest uważane za cechę charakterystyczną zdrowej i atrakcyjnej osoby. Po przyjęciu niewielkiej dawki alkoholu pojawia się u nas lepszy humor, mięśnie twarzy rozluźniają się, co także pozytywnie wpływa na nasz wygląd – twarz wygląda znacznie spokojniej i budzi większe zaufanie.  Zresztą, uśmiechnięta osoba w dobrym humorze zawsze wygląda o wiele lepiej. Wyniki przeprowadzonego eksperymentu zostały opublikowane na łamach znanego i szanowanego czasopisma "Alcohol and Alcoholism".

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.