Przydatne akcesoria na siłowni

Przydatne akcesoria na siłowni

Dodano: 18-08-2016

trening ćwiczenia kulturystyka siłownia sport

Najprostszy i najbardziej czytelny podział sprzętu to trzy grupy: maszyny aerobowe, urządzenia siłowe i akcesoria w strefie ciężarów wolnych, jak sztangi i hantle do podnoszenia. Każdy rodzaj sprzętu przynosi inne korzyści. Ogólnie jednak bieżnia czy rowerek stacjonarny pozwalają spalać kalorie, pozostałe maszyny zaś zwiększają masę mięśniową.

Spalamy kalorie - jakie urządzenia pomagają?

Każda sesja treningu na sprzętach aerobowych to minimum 30 minut. Dobrze zacząć trening od bieżni. Nie musimy być jakoś specjalnie zaawansowani, bo można ustawić tempo odpowiednie dla naszej kondycji. Bieg poprawia wydolność organizmu, wzmacnia nogi, pośladki i brzuch.

Te same efekty uzyskamy, korzystając z rowerka. Jazda jest taka sama jak na tradycyjnym sprzęcie, lecz pamiętajmy, by przed rozpoczęciem treningu zadbać o jego ustawienie. Rowerek bardzo efektywne spala tłuszcz, pozwala też rozbudować mięśnie nóg i pośladków.

Jeśli zależy nam przede wszystkim na mięśniach nóg i pośladków, to korzystajmy ze steppera. Taka aktywność wydaje się łatwa, ale już po piętnastu minutach treningu czujemy, że nasze ciało jest innego zdania. Mocno się spocimy, ale przecież o to chodzi, prawda?

Budujemy masę mięśniową - z czego korzystać?

Jak chcemy zbudować masę mięśniową, to korzystamy z innych przyrządów, takich, które przynoszą szybkie efekty. Podstawą jest ławka do robienia brzuszków. Są różne modele, ale każda działa tak samo - wzmacnia mięśnie brzucha.

Kolejnym urządzeniem jest stacjonarna poręcz. To wysoki sprzęt z poręczami, jakie znajdują się na wysokości ramion. Dzięki oparciu przedramion na poręczach możemy podnosić nogi, jednocześnie ćwicząc mięśnie brzucha. Poręcze mają jednak i inne zastosowania, bo pomagają też we wzmacnianiu rąk przez podnoszenie i opuszczanie ciężaru ciała.

Każdy, kto marzy o pięknych mięśniach, powinien korzystać z wyciągów, czyli stalowych lin przymocowanych drążków. Podczas treningu przyciągamy je do siebie, a to sprawia, że pracują mięśnie pleców, barków i ramion. Wyciągi działają na całe ciało, bo mamy modele na mięśnie grzbietu, ramion i klatki piersiowej (wyciągi górne), jak i na mięśnie ramion (wyciągi dolne).

Między kolejnymi wizytami na siłowni warto o formę zadbać także w domu. Wyżej wymienione urządzenia z łatwością możemy skompletować, a potrzebny sprzęt znajdziemy na prosportowy.pl. Czy jednak ćwiczenia w domu są tym samym, co na siłowni? Ten artykuł z pewnością rozjaśni te zagadnienia: http://www.rp.pl/Inne-sporty/160729332-Cwiczenia-w-domu-czy-silowni-Wady-i-zalety.html

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.