Moja recenzja planów treningowych i diety PoTreningu.pl

Moja recenzja planów treningowych i diety PoTreningu.pl

Dodano: 03-01-2016

rzeźba ujędrnianie odchudzanie trening sport

Zostałem poproszony o zrecenzowanie planów treningowych dostępnych na PoTreningu. Dla tych, którzy nie wiedzą PoTreningu to taki internetowy serwis, który oferuje spersonalizowane plany treningowe oraz diety dostosowane do twoich potrzeb. Jest to portal skierowany zarówno dla osób zupełnie początkujących jak i bardziej zaawansowanych. 

Plany treningowe PoTreningu skierowane są do osób, które chcą osiągnąć co najmniej jeden z poniższych celów:

  • chcesz schudnąć, 
  • chcesz nabrać masy mięśniowej,
  • chcesz wyszczuplić sylwetkę,
  • chcesz wyrzeźbić konkretne części ciała,
  •  ujędrnić pośladki i uda,
  • zbudować klatkę i barki,
  • zwiększyć wytrzymałość,
  • zwiększyć wydolność organizmu,
  • wyrzeźbić brzuch.

Największą zaletą serwisu jest to, że plan treningowy i żywieniowy, który dostaniesz zostanie przygotowany przez grupę ekspertów, do której należą dyplomowani dietetycy, trenerzy personalni i zawodowi kulturyści. Więc materiały, które otrzymasz z pewnością są wysokiej jakości i poparte doświadczeniem.

Dostaniesz swój indywidualny plan treningowych

Podczas rejestracji będziesz miał bądź miała do uzupełnienia ankietę. Wśród informacji do podania będą m.in. wiek, płeć, wzrost, waga, poziom zaawansowania, informacja o której wstajesz, ile jesz posiłków w ciągu dnia, w które dni w tygodniu możesz ćwiczyć itp.

Ankieta jest dosyć szczegółowa i zawiera nawet takie informacje jak: czy jesteś wegetarianinem, jakie posiłki preferujesz oraz jaki posiadasz budżet miesięczny na jedzenie.

Na podstawie tak szczegółowych informacji eksperci PoTreningu przygotują dla Ciebie indywidualny plan treningowy i żywieniowy dostosowany do potrzeb i celów, które chcesz osiągnąć.

Dobra, ale jak to wygląda naprawdę 

Testowo zakupiłem jeden plan i stworzyłem fikcyjny profil chłopaka, który chce schudnąć i nabrać masy mięśniowej. Plan treningowy i dietę dostosowaną do do danych, które podałem w ankiecie dostałem gdzieś po 60 minutach. 

Ponieważ dieta to 70% wyników podczas treningu to zacznę od sprawdzenia, czy nie mam uwag do posiłków. Powiem szczerze, że dieta nie jest monotonia. Codziennie mam inne posiłki wraz z rozpisanymi makroskładnikami. Moim zdaniem cała dieta została przygotowana w sposób poprawny i dostosowana do potrzeb mojego fikcyjnego profilu. Nawet sobie jeden przepis na kurczaka zapisałem w mojej książce kucharskiej i jutro z pewnością wypróbuję.

Co do ćwiczeń to są również dobrze rozpisane. Wybrałem sobie opcję z treningiem w poniedziałek, środę oraz piątek na siłowni. Każdy dzień to troszkę inny zestaw ćwiczeń, bardziej nastawiony na gubienie kilogramów i poprawę ogólnej sprawności. Co moim zdaniem dla takiej osoby, której profil stworzyłem jest idealnym rozwiązaniem na sam początek. Do każdego ćwiczenia dodane są filmy instruktażowe, co jest bardzo dobrym pomysłem, bo pewnie nie każdy wie co to za ćwiczenie „Uginanie przedramienia ze sztangą podchwytem stojąc”. Jedyny minus jaki zauważyłem to brak informacji o rozgrzewce, o której nie wolno nigdy zapominać!

Dostałem również dietetyka i trenera personalnego do pomocy. Jeżeli coś w diecie albo w treningu Ci nie pasuje to możesz pisać do nich. Odpisują szybko i są bardzo pomocni.  

Moja ocena PoTreningu

W skali od 1 do 5 mogę dać 4+. Myślę, że ludzie, którzy przygotowali PoTreningu odwalili kawał dobrej roboty i z czystym sumieniem mogę polecić ten serwis. Na pierwszym zdjęciu widzisz osoby, które rzeczywiście trenują z planami od PoTreningu, a pod spodem wrzucam jeszcze galerię ze zdjęciami osób, które również trenują w ten sam sposób.

Plany treningowe PoTreningu są płatne, ale to akurat uważam za zaletę. Dzięki temu trenerzy naprawdę się starają. Abonamenty w zależności od planu zaczynają się od 23,33 zł/mc, a polecam Ci na początku wykupienie planu na jeden miesiąc żeby sprawdzić, czy trening i dieta będą Ci odpowiadać.

 

 

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.