Kategorie produktów

Gaviscon zawiesina o smaku mięty

Gaviscon zawiesina o smaku mięty

4.33 Dobry

ilość opinii: 21

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Gaviscon zawiesina o smaku mięty

Gaviscon to produkt leczniczy o smaku mięty w postaci zawiesiny doustnej. Zawiesina zaliczana jest do grupy leków hamujących refluks żołądkowo-przełykowy.

Lek po zastosowaniu tworzy warstwę ochronną na błonie śluzowej żołądka i przełyku, która utrzymuje się również na powierzchni treści żołądkowej. Takie działanie przyczynia się do zapobiegania cofania się kwaśnej treści z żołądka do przełyku nawet do 4 godzin. 

Dzięki temu lek niweluje uczucie dyskomfortu w przełyku, a także ból oraz pieczenie.

Gaviscon zawiesina o smaku mięty wskazany jest do stosowania w celu leczenia objawów towarzyszących refluksowi żołądkowo-przełykowemu, do których można zaliczyć niestrawność (związaną z refluksem), refluksowe zapalenie przełyku, zgagę oraz nieprzyjemne odbijanie.

Substancją czynnąformulacji niniejszego leku jest alginian sodu. 

Alginian sodu zmniejsza kwasowość i stopień nasilenia refluksu żołądkowo-przełykowego, cechując się wyższym profilem bezpieczeństwa w stosunku do H2-blokerów oraz inhibitorów pompy protonowej (IPP) (1). Badania wykazały, że substancja ta nie tylko zmniejsza kwasowość refluksu, lecz również chroni błonę śluzową przełyku przed drażniącym wpływem kwasów żołądkowych (2).

Skład

Składniki produktu Gaviscon zawiesina o smaku mięty to: 

Substancje czynne w 10 ml 500 mg alginianu sodu, 267 mg wodorowęglanu sodu oraz 160 mg węglanu wapnia
Pozostałe składniki karbomer 974P, metylu (E218) i propylu (E216) parahydroksybenzoesan, sacharyna sodowa, sodu wodorotlenek, aromat miętowy nr 4, aromat miętowy nr 5 oraz woda oczyszczona

Zawiesina nie zawiera glutenu ani cukru.

Dawkowanie:

Lek Gaviscon zawiesina o smaku mięty należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: zawiesinę Gaviscon należy spożywać doustnie.

Zalecane dawkowanie produktu w ciągu dnia dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12. roku życia to 10-20 ml. Stosować po posiłku oraz przed snem (do 4x na dobę).

Uwaga! Przez zastosowaniem należy wstrząsnąć butelką.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Gaviscon zawiesina o smaku mięty.

Dzieciom poniżej 12 roku życia preparat należy podawać tylko po konsultacji z lekarzem. Zawiesina może być stosowana przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. 

Jeśli po 7 dniach od rozpoczęcia leczenia stan chorego się pogorszy lub nie ulegnie poprawie, należy skontaktować się z lekarzem.

Gaviscon należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Kwiryna 2020-06-06 14:42

Wybieram tylko zaufane lekarstwa na przejedzenie i zgagę. nastepnym razem też tak zrobię

Anna 2020-04-13 22:34

Jest rewelacyjny . Natychmiastowa ulga w przełyku

Nina 2020-03-28 21:13

może być

Zachariasz 2020-02-06 19:55

działa!

Liza 2018-08-06 17:37

od dłuższego czasu zmagam się z jakąś przewlekłą zgagą. Nie wiem przez co mi to dolega. Jestem praktykiem zdrowego stylu życia i raczej daleko mi do problemów trawiennych. Gaviscon to preparat odkryty z reklamy. Już go kupiłam i sprawdzę jego skuteczność. Przekonam się, czy to prawda, że poleca go tak dużo ludzi.

Gaudencja 2018-06-02 11:30

Już jakiś czas nie daje mi żyć nadkwaśność i pieczenie żołądka. Próbowałam wszystkiego, ale nie znalazłam nic. Ale jednego dnia znajoma z pracy nadmieniła mi o produkcie Gaviscon . I od tamtej pory pożegnałam swoje problemy.

Ruben 2018-03-28 17:09

Dość często muszę walczyć z problemami z brzuchem i trawieniem. Najbardziej martwią mnie zgaga i nadkwasota. Mam w takich sytuacjach Gaviscon . Środek coś tam pomaga.

Patryk 2018-03-01 14:20

Od kiedy zmagam się z piekącą zgagą, czyli w porywach już od dobrych kilku lat, testuję różne specyfiki na tą dolegliwość w poszukiwaniu najlepszego z możliwych. Gaviscon działa jak należy i nie czuję, żeby sprawował się słabiej przy dłuższym stosowaniu. To jego zdecydowana zaleta.

Gosia 2018-02-07 08:00

Kwas solny to naturalna substancja, której zadaniem jest pierwotny rozkład pokarmów w żołądku. Jest to niezbędne, dlatego, że w dalszych odcinkach drogi pokarmowej, rozkładane są inne makroskładniki. Jednak kwas solny jest szkodliwy dla przełyku, dlatego wirus żołądkowy i towarzyszące mu wymioty mogą powodować uszkodzenia przełyku. Jako dziecko często wymiotowałam, dlatego później miewałam problemy tego typu, że po zjedzeniu czegokolwiek potężnie bolał mnie brzuch i czułam pieczenie. Zaczęłam stosować Gaviscon.

Jowita 2018-01-16 08:39

Zbagatelizowana zgaga może w efekcie prowadzić do zwiększonych problemów. Uczucie palenia w przełyku i żołądku to nic przyjemnego. A refluks to właśnie nic innego, jak to, że treść pokarmowa trafia z żołądka do przełyku a wraz z nią kwas solny, odpowiedzialny za rozkład pożywienia. Długi czas zajmowałam się dziadkiem, który zmagał się z refluksem, więc coś o tym wiem. Dziadek brał Gaviscon, bo to lek w formie zawiesiny, a z jego problemami nawet łykanie tabletek było kłopotliwe.

Tina 2018-01-11 18:03

Najlepszy ze wszystkich produktów na zgagę jakie przyszło mi stosować! Dlaczego akurat Gaviscon ? Odpowiedź jest prosta - bo mogę go bezpiecznie stosować w czasie ciąży, a do tego on naprawdę działa! Nie raz po różnych zachciankach, budziłam się w nocy z ogromną zgagą, a Gaviscon radził sobie z nią niemal błyskawicznie!

Opinia użytkownika 2017-10-22 13:43

Zawsze mam przy sobie Gaviscon ponieważ nie znam lepszego środka na męczącą zgagę.

Opinia użytkownika 2016-04-20 15:58

działa!

Marko 2015-04-06 13:44

Aktualnie zgaga to już nie problem! Po tym środku wszystko się uregulowało i teraz wiem,że muszę po prostu korzystać z tego środka :)

Vicik 2015-03-18 18:29

Taki strażak to zawsze mi ugasi pożarek! Działa doskonale i można poczuć efekt ulgi po tym suplemencie. Skutecznie pomaga polepszyć sprawność, dlatego polecam!

Xinos 2015-02-21 20:53

Warto spróbować. Sam tak postanowiłem i teraz już wiem, że to jest dobra opcja do tego, aby cieszyć się życiem. :)

Tipol 2015-02-21 20:53

Działa, warto jest zainteresować się nim bo działa i jest skuteczny w wielu przypadkach. Wystarczy spróbować go zastosować i już ma się odpowiedź. POlecam!

Patix 2015-02-21 20:52

Moim zdaniem na zgagę są lepsze środki, a ten nie jest najlepszy. Ma tylko bardzo dobrą reklamę. Pomaga, jednak to nie jest to co mnie interesuje!

Miro 2015-02-21 20:51

Działanie środka jest fatalne. Jakoś przez pierwsze 2 dni mi nie pomógł wcale, jednak o dziwo potem na chwilkę mi pomógł, a potem zaś to samo. Nie polecam, bo to nie działa dobrze ...

Pawelek 2015-02-21 20:51

Oj to moim zdaniem najlepszy lek na zgagę. Gasi pożar w mojej buzi i jest świetnie. W szybki sposób można poczuć różnice i teraz jest o wiele lepiej!

Alek. 2015-02-10 19:00

Troszeczkę pomaga, ale raczej z rezerwą bym podchodził do tego leku. Czasem mam dość ostrą zgagę i problemy żołądkowe dlatego wolę mieć coś przy sobie, niestety Gaviscon średnio spełnił swoje zadanie - aczkolwiek jakiś wielkich dolegliwości po nim nie miałem

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.