Skuteczne sposoby na przebarwienia skóry

Skuteczne sposoby na przebarwienia skóry

Piegi zwykle dodają ich właścicielom urody, choć często wiele osób próbuje się ich pozbyć. Jest to przykład niegroźnych przebarwień na skórze, które umiejscawiają się na naszej twarzy i ciele. Obok klasycznych piegów pojawić się mogą również przebarwienia. Dla wielu osób są trudne do zaakceptowania. Skąd się biorą takie plamki i jak sobie z nimi radzić?

Dlaczego na mojej skórze powstają przebarwienia?

Przebarwienia na skórze to ciemniejsze plamy, które pojawiają się w wyniku nieprawidłowo działających melanocytów. Najczęściej powstają w miejscach intensywnie eksponowanych na działanie promieni słonecznych, takich jak: twarz, dekolt, dłonie czy ramiona. Innym powodem ich powstania może być również praca hormonów, zażywanie leków lub uczulenie na substancje zawarte np. w kosmetykach. Przebarwienia mogą również występować i nasilać się wraz z wiekiem.

Kiedy zauważymy u siebie niepokojące zmiany na skórze, powinniśmy udać się do lekarza. Pomoże to nam wykluczyć takie choroby genetyczne skóry jak np. bielactwo. Nieprawidłowe opalanie to główna przyczyna powstawania plam na skórze. Dlatego planując wakacyjne dni na plaży lub w górach, pomyślmy o odpowiedniej pielęgnacji i ochronie przed szkodliwym promieniowaniem.

Jak chronić skórę przed przebarwieniami?

Jak w każdym przypadku, również przy przebarwieniach skóry zdecydowanie lepiej zapobiegać, niż leczyć. Podstawą tutaj powinna być ochrona w postaci stosowania kosmetyków z wysokimi filtrami UV latem. Nie dajmy się zwieść pochmurnym dniom lub pozornej ochronie samochodowej szyby. Krem z filtrem powinien nam towarzyszyć przez całe wakacje, a właściwie to przez cały rok. Zimowe promienie słońca odbijające się od śniegu również opalają!

Warto również zrezygnować z opalania w solarium. Niestety nadal dużo osób korzysta z tego sposobu na uzyskanie szybkiej opalenizny. Zamiast tego sięgnijmy po bezpieczne balsamy brązujące, które dzięki swoim specjalnym właściwościom nadadzą naszej skórze ładny odcień, dbając jednocześnie o nawilżenie.

Jak radzić sobie z powstałymi przebarwieniami?

Jeśli na naszej skórze już pojawiły się przebarwienia, wtedy warto sięgnąć po naturalne kosmetyki oparte na dobroczynnym działaniu olejów. Połączenie takich substancji jak np. olejek z nagietka, olej rumiankowy, z rozmarynu wraz z witaminą E sprawi, że nasza skóra będzie nie tylko doskonale odżywiona, ale również odzyska zdrowy, jednolity koloryt. Mając odpowiedni produkt, pamiętajmy o regularnym stosowaniu. Olejek taki warto nakładać na ciało oraz twarz rano i wieczorem. Tylko przy odpowiedniej rutynie będziemy w stanie już po kilku tygodniach zauważyć pierwsze, dające nadzieję zmiany.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.