Kategorie produktów

Orofar Total Action

Orofar Total Action

4.31 Dobry

ilość opinii: 16

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Orofar Total Action

Orofar Total Action to produkt leczniczy dostępny w postaci aerozolu do stosowania w jamie ustnej. Wskazaniem do stosowania spray'u są infekcje górnych dróg oddechowych, ból gardła, zapalenie krtani, stany zapalne dziąseł, czy zmiany w jamie ustnej (afty).

Lek może być stosowany pomocniczo przy zapaleniu migdałków (angina). Orofar Total Action jest zalecany do stosowania w dolegliwościach takich jak infekcje grzybicze jamy ustnejstany zapalne dziąseł a także zakażenia i owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej. 

W składzie leku znajduje się chlorek benzaksoniowy i chlorowodorek lidokainy. Substancje te wpływają korzystnie na kondycję gardła i strun głosowych. Wykazują właściwości antyseptyczne i miejscowo znieczulające.

Substancje czynne leku posiadają działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki temu łagodzą ból gardła oraz zmniejszają odczuwany dyskomfort w jamie ustnej. 

Działanie antyseptyczne spray'u polega na eliminacji bądź zahamowaniu rozprzestrzeniania się drobnoustrojów, które mogą powodować bolesne zmiany w jamie ustnej bądź stany zapalne.

Skład

Składniki leku Orofar Total Action

- substancje czynne: chlorek benzoksoniowy i lidokainy chlorowodorek. 

- pozostałe składniki: etanol 96% v/v, glicerol, olejek miętowy, mentol, kwas solny 0,1 N, woda oczyszczona.

Składnik Zawartość w 1 ml
chlorek benzoksoniowy 2 mg
chlorowodorek lidokainy 1,5 mg

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Orofar Total Action należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Aerozol Orofar Total Action należy aplikować do gardła.

Zdjąć zatyczkę ochronną z pojemnika i nałożyć na pojemnik końcówkę dozownika. Rozpylić w jamie ustnej, trzymając pojemnik pionowo.

Zalecane dawkowanie:

Wiek Dawka pojedyncza Ilość dawek na dobę Odstęp między dawkami
dorośli 4 rozpylenia 3-6x  2-3 h
dzieci powyżej 6. r. ż. 2-3 rozpylenia j.w. j.w.

Nie należy przekraczać wskazanej dawki dobowej do użycia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu leczniczego Orofar Total Action,  czwartorzędowe sole amoniowe (jak np. chlorek benzoksoniowy), a także miejscowo znieczulające leki amidowe (jak np. chlorowodorek lidokainy). 

Produkt należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. 

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed użyciem aerozolu.

Lek jest wskazany do stosowania przez jedną osobę w celu uniknięcia rozprzestrzeniania się zakażenia.

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na etykiecie produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Norbert 2020-01-09 22:50

wyśmienity produkt na zmiany w buzi jaki dotąd miałem.

Oliwia 2018-11-26 11:04

Nigdy nie przypuszczałabym, że infekcje górnych dróg oddechowych mogą przyczynić się do powstawania pleśniawek w jamie ustnej. Sama po jakimś czasie u siebie zauważyłam, jak po przebytej i niedoleczonej zresztą grypie zaczęły pojawiać się bolesne zmiany w mojej jamie ustnej. Wtedy Orofar Total Action okazał się dla mnie skuteczną pomocą.

Karolina 2018-10-17 08:15

Ten produkt jest najgorszy jaki kiedykolwiek stosowałam. Jest paskudny w smaku i strasznie ostry. Gardło boli po nim jeszcze bardziej a drapanie jest nie do zniesienia...

Iga 2018-08-17 18:31

Ostatnio za oknem nie jest ciekawie! To idealny klimat do łapania chorób! Mnie złapało jakieś zapalenie gardła... Bardzo boli i mam powiększone migdałki! Od wczoraj używam Orofar Total Action ... Myślę, że wyrób zaczyna działać...

Oliwia 2018-05-16 16:35

Orofar Total Action stosowałam, gdy borykałam się z afta. Miałam umówioną wizytę u dentysty a nie mogłam z niej skorzystac, bo wyszla mi brzydka afta w jamie ustnej. Na szczescie Orofar Total Action rozprawil sie z nia skutecznie.

Filip 2018-02-26 13:48

Jeśli chodzi o dylematy w stylu tabletki czy spray na gardło to zawsze wygra u mnie spray. A jaki? Tylko orofar total action. Fajnie, że sprawdza się on nie tylko przy infekcjach gardła, ale również przy innych schorzeniach, a także przy bolesnych aftach w ustach do których niestety mam skłonność.

Opinia użytkownika 2018-02-02 10:46

Borykam się z grzybicą jamy ustnej... Wiele o tym teraz słuchałam i czytałam i jestem pewna, że jest ona wynikiem nadmiernego stresu i stanów depresyjno-lękowych! Od niedawna mam Orofar . Ten specyfik radzi sobie z grzybica szybko i skutecznie!

Inga 2018-01-28 20:45

Zanim przerzuciłam się na wersję max, wielokrotnie zdarzało mi się stosować spray Orofar na ból gardła towarzyszący infekcjom górnych dróg oddechowych, na które zapadam, notabene zbyt często... fajnie znieczula miejscowo przez co ułatwia jedzenie i picie w czasie choroby...

Opinia użytkownika 2017-11-19 16:34

By pokonać wykwity w jamie ustnej używam Orofar ... Bez wątpienia nic innego nie działa tak dobrze na grzybicę ! Warto wypróbować.

Małgorzata 2017-11-02 12:11

Zmiany aftowe w buzi ukazują się , kiedy odporność naszego organizmu znacznie spadnie! Jednak mogą być one spowodowane też innymi czynnikami... np.: nieodpowiednia higiena jamy ustnej czy niewłaściwie dopasowana proteza! Orofar Total Action dobrze sobie radzi na wszystkie problemy aftowe!

Hipolit 2017-10-31 14:40

Ludowe metody na zmiany grzybicze w ustch nie podołały... Musiałem przejść się do osiedlowej apteki. Nabyłem Orofar , ufam , że zwalczy problem...

Opinia użytkownika 2017-08-28 15:29

Na pieczenie w gardle to najlepszym wyborem jest Orofar ... To naprawdę dobry wybór.

Noemi 2017-06-22 09:36

Piekące afty to mocno dokuczliwa sprawa. Ale z powodzeniem stosuję Orofar

Mała Mi 2017-03-30 22:17

Ten produkt jest mi znany. Stosuję go zpowodzeniem jak pojawią mi się afty.

Natalia 2017-03-30 11:53

Bardzo szybko łagodzi ból gardła!

Kasia 2016-06-29 11:04

Kiepski nic nie pomógł na bol gardla

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.