Kategorie produktów

Jodyna

Jodyna

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Jodyna

Jodyna to produkt leczniczy wskazany do stosowania zewnętrznego w niewielkich uszkodzeniach skóry, takich jak otarcia, zadrapania oraz w celu odkażenia nieuszkodzonej skóry, np. przed różnego rodzaju zabiegami. 

Jodyna skutecznie zwalcza bytujące na skórze bakterie, wirusy i grzyby. Z tego względu bywa często rekomendowana do stosowania w przebiegu chorób skóry takich jak np. grzybica oraz trądzik.

Lek jest dostępny w postaciu roztworu na bazie jodu, do stosowania na skórę.

Skład

W skład leku Jodyna wchodzą następujące substancje:

Substancja Zawartość na 100 g produktu
iodum 3 g
jodek potasu 1 g
etanol  96 g
woda oczyszczona 6 g

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Jodyna powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce.

Lek Jodyna stosuje się na otarty naskórek i bezpośrednie okolice ran. Należy je przemywać 2-3 razy dziennie wacikiem nasączonym lekiem.

Uwaga! Nie należy stosować roztworu leku na otwarte rany. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku, odczyny alergiczne na jod, okres ciąży oraz karmienia piersią. Nie stosować u niemowląt. Przeciwwskazaniem do stosowanie jest także nietolerancja glutenu.

Przy stosowaniu leku należy chronić oczy. Zachować ostrożność przy przerwaniu ciągłości skóry, chorobach tarczycy. Nie stosować na duże powierzchnie ciała. 

Lek Jodyna należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Chronić od światła. Przed zażyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-05-22 12:15

od kilku lat nie jestem nastolatką a brzydkie krosty wciąż wciąż szpecą mi twarz. pora na konkretne działanie.

Otylia 2018-12-10 09:39

W przypadku jakichkolwiek otarć skóry pierwszy krok to oczyszczenie i dezynfekcja. Warto też rozważyć sposoby na to, jak szybko zregenerować skórę. Jodyna to środek, który z powodzeniem stosuje moja rodzina. Ma działać, dezynfekować i odnawiać - i to robi. Ja jestem bardzo usatysfakcjonowana.

Hermenegilda 2018-11-10 21:26

Odkażanie skóry to proces niezbędny w przypadku ran i otarć. Jest to ważna część zabezpieczenia przed zakażeniem. Oczyszczanie ran z zanieczyszczeń to pierwszy krok. Od kilku lat do odkażania wybieram Jodyna . Jestem usatysfakcjonowany środkiem, bo jego działanie to gwarancja zdecydowanego oczyszczenia ran.

Judyta 2018-10-16 12:23

Jodyna to taki, można powiedzieć, "babciny" produkt, który w moim domu jest dostępny od zawsze :) Sprawdza się szczególnie jak się ma w domu rodzeństwo, które tak się kocha, że aż sobie z miłości nogi podkładają, a zamiast buziaków na dobranoc się rzucają po podłodze...Sami rozumiecie....ciągłe zadrapania, otarcia i inne ciekawostki na ciele, więc Jodyna sprawdza się u nas po mistrzowsku! :)

Jadzia 2018-04-30 13:37

Jodyna to taki "must have" - dokładnie tak jak piszą moje przedmówczynie! Wiadomo, że przy dzieciach sprawdza się bardzo dobrze, ale ja sama też często jej używam. Stosuję m.in. podczas manicure'u, jak się zdarzy, że mi z jakiejś skórki popłynie krew. To też dobry środek, do delikatnego oczyszczania ranek trądzikowych!

Adam 2017-11-13 12:15

Ja stosuję jodynę do płukania gardła w czasie infekcji i dzięki temu wiem, że skutecznie zwalczam ogromna ilość panoszących się tam bakterii.

Tatiana 2017-09-15 19:31

Jodyna to must have każdej mamy! Nie ma to tamto, chciało sie miec dzieci tot eraz trzeba dbać. Nie , nie przesadzam :D Moje urwisy biegaja jak szalone. mam 3 chlopców malych takze istnie urwanie głowy. Jak się nie naparzają nawzajem, to to spadnie któyś z drzewa, to sie zachce wdrapywania na pralkę, albo płot ich zaatakuje...Nie ma łatwo. Jodyna pomaga mi radzic sobie z ranami, bo czasem to ja juz nie wyrabiam, które odkażone i stare, a które to sobie wlasnie zdrapali, bo strupki im przeszkadzały :) Polecam Jodynę do odkażania ran małych urwisow!

Jakobina 2017-09-03 18:11

W sytuacjach gdy przy otarciach szukam czegoś dobrego. W punktach aptecznych jest mnóstwo środków. Od kilku miesięcy kupuję tylko i wyłącznie Jodyna . Jest skuteczna i wydajna.

Amelia 2016-11-03 14:42

Grzybicę skóry można znaleźć na różnych jej obszarach: palcach, stopach, pachwinach... Ta dolegliwość wygląda co najmniej nieatrakcyjnie. Pamiętam, że wstydziłam się potwornie i zaczęłam stosować Jodyna . Preparat nawet nie kosztował dużo, patrząc na inne z tej grupy. A przy tym zadziałał szybko, skutecznie i efektywnie. Mogę go polecić wszystkim, którzy mają problem z grzybicą.

Justyna 2016-04-21 14:28

Idealna do odkażania wszelakich ran.

Edyta 2016-03-18 14:00

Ładnie wysusza ranę. Za wadę uważam zapach i kolor.

Roberta 2015-06-03 12:11

Jodyna jako jedna z niewielu natychmiastowo koi drobne otarcia i uszkodzenia skóry. Lepszej nie znam!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.