TOP 3 składniki aktywne na przebarwienia – jakie serum zmniejszy widoczność plam na twarzy?

TOP 3 składniki aktywne na przebarwienia – jakie serum zmniejszy widoczność plam na twarzy?

Współczesny rynek kosmetyczny oferuje produkty do pielęgnacji, które pozwalają znacznie zredukować przebarwienia na twarzy w domowych warunkach. Dostępne są na przykład serum na przebarwienia, które już po 2 miesiącach zmniejszają widoczność plam o 43 procent. To bardzo dobry wynik. Jakie składniki powinno zawierać serum, aby ujednolicić kolor cery?

Kilka różnych produktów czy jeden konkretny?

Składników, które pomagają pozbyć się przebarwień jest sporo, ale kilka z nich zasługuje na miano koronnej trójki na plamy pigmentacyjne. Jakie serum na przebarwienia wybrać? Postaw na produkt, który ma w składzie witaminę C, witaminę B3 oraz jeden z kwasów złuszczających.

Dlaczego lepiej wybrać jeden kosmetyk zamiast trzech z innymi składami? Aby nie podrażnić zanadto skóry – substancje w różnych kosmetykach mogą wchodzić ze sobą w różne reakcje. Mogą wzmacniać lub neutralizować swoje działania. Jedno dobre serum na przebarwienia zadziała znacznie lepiej niż dwa-trzy jednoskładnikowe produkty.

Witamina C – ważny składnik serum na przebarwienia

Serum na przebarwienia powinno zawierać stabilną formę witaminy C. Dobrym wyborem jest pochodna postać witaminy C w postaci 3-O etylowego kwasu askorbinowego, która jest w wysokim stopniu odporna na utlenianie i wysoką temperaturę. Jest silnym antyoksydantem, który może pomóc w rozjaśnianiu skóry i zmniejszaniu przebarwień od słońca. Ponieważ stymuluje skórę do naturalnej produkcji kolagenu, wpływa też na jej elastyczność. Cera staje się bardziej promienna i wygląda na zdrowszą.

Kwas salicylowy – skuteczny składnik na plamy pigmentacyjne

Kwas beta-hydroksylowy (BHA), który jest skuteczny w oczyszczaniu porów i usuwaniu martwych komórek skóry, znany jest powszechnie pod nazwą kwas salicylowy. Pomaga w redukcji przebarwień związanych z trądzikiem i zmianami posłonecznymi. Najczęściej dostępny jest pod postacią serum. Warto go stosować na noc, a w ciągu dnia używać na twarz kremów z wysoką protekcją słoneczną.

Jak niacynamid wpływa na wygląd skóry?

Niacynamid, inaczej witamina B3, pomaga w regulacji produkcji melaniny, co może przyczynić się do rozjaśnienia przebarwień istniejących i zapobiegać powstawaniu nowych. Niacyna działa antyoksydacyjnie, przeciwzmarszczkowo i zmniejsza rozszerzone pory. Jest zalecana w kuracjach przeciwtrądzikowych, ponieważ doskonale redukuje wydzielanie łoju.

Jak stosować serum z witaminą C, niacynamidem i kwasem salicylowym?

Jeśli produkt ma zakraplacz, to zwykle producent rekomenduje, aby pełną jego zawartość nałożyć na całą, dokładnie oczyszczoną twarz i delikatnie wmasować. Warto serum stosować wieczorem, kiedy skóra naturalnie się regenerują i zachodzą w niej procesy naprawcze. Na serum warto zastosować krem nawilżający lub okluzyjny. Warto sprawdzić, co krem zawiera w składzie – za dużo składników aktywnych, np. nadmiar niacynamidu może podrażnić skórę. Warto, aby krem miał działanie kojące i był odpowiedni do skóry wrażliwej. Serum z kwasami możesz stosować 2-3 razy w tygodniu, dopasowując jego użycie do aktualnych potrzeb skóry.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.