Męska pielęgnacja twarzy

Męska pielęgnacja twarzy

Odpowiednia pielęgnacja twarzy mężczyzny jest tak samo istotna, jak u kobiety. Mimo że mężczyźni mają znacznie grubszą warstwę skórną (o około 25%), nie oznacza to, że są całkowicie odporni na podrażnienia i proces starzenia się skóry. W dzisiejszym artykule poznasz ABC męskiej pielęgnacji twarzy.

Skóra mężczyzn nie tylko jest o około 25% grubsza od skóry kobiety, ale ma też znacznie więcej gruczołów łojowych i potowych. Przez dużą ilość łoju większość mężczyzn ma cerę tłustą lub mieszaną, która potrzebuje specjalnej pielęgnacji. Dodatkowo częste podrażnianie skóry twarzy podczas golenia przyczynia się do jej suchości i nadwrażliwości, przez co tym bardziej należy odpowiednio o nią zadbać, by mogła się zregenerować i nawilżyć.

Męska skóra jest jędrniejsza i później się starzeje, a to za sprawą większej ilości włókien kolagenowych i elastynowych niż u kobiet. Ze względu na znaczne różnice w budowie cery mężczyzny ważne jest, by stosować kosmetyki dla mężczyzn. Ponadto produkty powinny być dobrane indywidualnie do problemów i rodzaju cery. Jak zatem powinna wyglądać pielęgnacja twarzy mężczyzny?

Oczyszczanie twarzy

Podstawą dobrej pielęgnacji jest dobrze dobrany produkt do mycia twarzy. W przypadku cery wrażliwej lub podrażnionej najlepiej sprawdzi się mus, lub pianka do mycia. Dla skóry mieszanej lub tłustej warto zastosować żel do mycia twarzy, a dla suchej mleczko lub krem myjący. Najważniejsze, by do mycia twarzy nie używać zwykłego mydła. Nie tylko podrażnia ono skórę, ale pozbawia ją naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Po umyciu twarzy warto zastosować odpowiednio dobrany tonik, który przywróci naturalne pH skóry. Przed goleniem warto odpowiednio przygotować twarz. W tym celu zaleca się stosowanie peelingu 1-2 razy w tygodniu. Dzięki niemu nie tylko wygładzimy twarz, ale oczyścimy ją z porów.

Komfortowe golenie

Nieodpowiednie golenie może powodować liczne podrażnienia i zaczerwienienia skóry, a czasem nawet nieprzyjemne uczucie pieczenia. By zminimalizować ryzyko podrażnień, warto przed zabiegiem zastosować specjalne kosmetyki, które odpowiednio przygotują skórę np. pianki do golenia czy żele. Dzięki ich zastosowaniu zarost zostaje zmiękczony, a warstwa produktu dodatkowo nadaje poślizg, ułatwiając golenie. Po zabiegu należy zastosować balsam nawilżający, który dodatkowo złagodzi podrażnienia. 

Odpowiedni krem

Również kremowanie twarzy jest ważnym elementem męskiej pielęgnacji twarzy. Powinien on być dobrany odpowiednio do wieku i rodzaju skóry. Codzienna pielęgnacja pozwoli opóźnić proces starzenia się cery. Warto również zaopatrzyć się o odpowiedni krem pod oczy. Taki krem nie posiada tak silnego składu, jak krem do twarzy, dlatego nie podrażnia cienkiej skóry pod oczami. Zapobiega on pojawianiu się kurzych stopek w okolicach oczu, które u mężczyzn pojawiają się około 30. roku życia. Dobrym rozwiązaniem na wzmocnienie pielęgnacji twarzy są też maseczki. Odpowiednio dobraną maseczkę powinno się  stosować 1-2 razy w tygodniu.

ABC męskiej pielęgnacji twarzy nie jest takie skomplikowane, jak może się wydawać. Taka pielęgnacja nie tylko zapewni skórze odpowiednie nawilżenie, ale też sprawi, że zniknie uczucie napięcia czy zmęczonej skóry wokół oczu. Odpowiednie dbanie o cerę przyczynia się też do opóźnienia procesów jej starzenia, dzięki czemu nasza skóra jest jędrniejsza. Panowie pamiętajcie, odpowiednia pielęgnacja to podstawa, jeśli chcecie na długo zachować swój męski urok!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.