Kategorie produktów

ASCOFER

ASCOFER

4.11 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu ASCOFER

ASCOFER to produkt leczniczy w postaci tabletek powlekanych przeznaczony dla osób z niedoborem żelaza.

Preparat ASCOFER przeznaczony jest do stosowania w stanach zaburzenia wchłaniania żelaza oraz w stanach niedoboru żelaza (anemii) na skutek utraty krwi. Wskazaniami do stosowania leku ASCOFER są  stany zwiększonego zapotrzebowania organizmu na żelazo, stany związane z zaburzeniami wchłaniania lub z dietą zawierającą za mało żelaza oraz stany niedoboru żelaza związane z utratą krwi.

Szczególne zapotrzebowanie na żelazo dotyka kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią oraz dzieci w okresie intensywnego wzrostu.

Skład

W składzie preparatu ASCOFER znajdują się następujące substancje:

- substancją czynną leku jest żelaza(II) glukonian w dawce 200 mg, co odpowiada 23,2 mg jonów żelaza. 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg żelaza(II) glukonianu.
- pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: kwas askorbowy, talk, skrobia ziemniaczana, kwas stearynowy, glikol propylenowy oraz powłoczka AquaPolish P red o składzie: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, makrogol, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, talk, tytanu dwutlenek (E 171), czerwień Allura AC, lak (E 129), żelaza tlenek czarny (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).

Dawkowanie:

Dawkowanie preparatu ASCOFER powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce. Zwykle jednak zaleca się dawkowanie:

- dorośli (leczniczo) - 2 tabletki przyjmowane trzy razy na dobę. Tabletki należy przyjąć w czasie posiłku lub po posiłku. W przypadku stwierdzenia znacznego niedoboru żelaza można zażyć 2 tabletki 4 razy w ciągu doby. 

- dzieci powyżej 3. roku życia (leczniczo) - 4 mg do 6 mg żelaza na kg masy ciała na dobę w dawkach podzielonych.

Stosować doustnie. Tabletki należy popić obficie wodą.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku ASCOFER.

Stosowanie leku Ascofer u pacjentów z zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby należy omówić z lekarzem. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. 

Produkt ASCOFER należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Joanna 2021-02-17 08:46

Miałam bardzo niski poziom żelaza.Ascofer pomógł mi zwalczyć anemie.POLECAM.

Opinia użytkownika 2020-01-31 09:05

z reguły staram się uzupełniać poziom żelaza przez zdrowe posiłki. Ale to okazało się niewystarczjące. Aktualnie biorę to lekarstwo i dalej już lekarz zdecyduje.

Opinia użytkownika 2019-12-25 16:51

dobre wsparcie jak ktoś ma niedobór żelaza.

Iwona 2018-04-05 17:53

Jeśli jeździsz na rowerze i robisz to przynajmniej 3x w tygodniu-jak ja, to musisz wiedzieć, że powinno się stosować ŻELAZO! ASCOFER to jak dla mnie dobry produkt z żelazem.

Ziemowit 2017-11-03 23:32

Już jakiś czas moja forma niedomaga... Do tego łapie mnie zmęczenie i depresja... I jestem coraz bledszy:/ Standardowe poszlaki związane z anemią Zrobiłem już badania lecz kupiłem oprócz tego ASCOFER . Zamierzam pokonać anemię!

Olga 2017-05-26 11:11

Bardzo bałam się zaparć, bo to częsty skutek uboczny przyjmowania żelaza, ale po Ascofer na szczęście nic się nie przydarzyło.

Jowita 2017-05-22 10:09

Jesli chodzi o środki z żelazem, to ten działa na mnie zdecydowanie najlepiej. Szybko widać efekty, inne to jak dla mnie bzdura.

Ksenia 2017-01-15 10:03

Z początku spostrzegłam, że jestem zmęczona i osłabiona fizycznie i psychicznie. Zrobiłam badanie krwi chodziło mi raczej o żelazo i okazało się, że mam go za mało. Dla mnie to oznaczało anemię. Zaczęłam stosować ASCOFER dla wspomagania. Na razie to zbyt krótko, by rozmawiać o poprawie.

Lessi 2015-03-02 12:40

Trochę mała przyswajalność w stosunku do innych środków na rynku, jakościowo nie ma szału.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.