Extraspasmina (Nervomag)

miejsce
w rankingu

11

Extraspasmina (Nervomag)
4.46
opinii: 24

Zapoznaj się z ulotką Extraspasmina (Nervomag)

Download icon Zobacz ulotkę
Extraspasmina (Nervomag)

Lek Extraspasmina (Nervomag) to produkt złożony dostępny w formie twardych kapsułek. Produkt przeznaczony jest dla osób, które żyją w stresie i zmagają się z jego objawami, mają problemy z zasypianiem oraz czują wewnętrzny strach i niepokój.

Wskazaniem do jego stosowania są łagodne stany napięcia nerwowego i okresowe trudności z zasypianiem. 

Extraspasmina przeznaczona jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jej skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

W składzie leku znajdują się wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego i wyciąg suchy z ziela melisy. Składniki te mają właściwości uspokajające i wyciszające.

Kozłek lekarski, inaczej waleriana, zmniejsza aktywność ośrodkowego układu nerwowego, dzięki czemu redukuje odczuwany niepokój i napięcie emocjonalne.

Liście melisy stosuje się w przypadku stanów lękowych, rozdrażnienia i przewrażliwienia, wynikających ze stresu. Melisa wpływa na poprawę jakości snu, zmniejszając trudności z zasypianiem. Dodatkowo wspiera także procesy intelektualne i funkcje poznawcze, usprawniając pamięć i koncentrację.

Produkt leczniczy jest także wzbogacony o magnez i witaminę B6, które wspomagają układ nerwowy oraz wpływają na utrzymanie równowagi emocjonalnej. 

 

Zapoznaj się z ulotką Extraspasmina (Nervomag)

Download icon Zobacz ulotkę
Extraspasmina (Nervomag)

Skład:

Składniki leku Extraspasmina (Nervomag):

substancje czynne: wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae radicis extractum siccum) (DER3-6:1) (nośniki: maltodekstryna, krzemu dwutlenek koloidalny, rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% v/v), wyciąg suchy z ziela melisy (Melissae herbae extractum siccum) (DER 6-8:1) (rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda), tlenek magnezu, witamina B6

substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, kwas stearynowy. W skład kapsułki żelatynowej pustej wchodzą: żelatyna wołowa, tytanu dwutlenek (E171), żelatyna tlenek żółty (E172).

1 kapsułka zawiera: 

Składnik Zawartość w 1 kapsułce
wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego 250 mg
wyciąg suchy z ziela melisy 50 mg
tlenek magnezu 80 mg
witamina B6 5 mg

 

Mąka bez glutenu? To możliwe, a opcji jest całkiem sporo

Mąka bez glutenu? To możliwe, a opcji jest całkiem sporo

Gluten to w pełni naturalne białko roślinne, którego wyjątkowo dużo znajduje się w trawach, do których oczywiście zaliczają się zboża. Powoduje to,... Czytaj więcej

Dawkowanie:

Produkt Extraspasmina należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Extraspasmina należy przyjmować doustnie. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia:

Wskazanie Dawka pojedyncza Częstotliwość przyjmowania Dawka dobowa
w stanach napięcia nerwowego 2 kapsułki 2-3 razy 6 kapsułek
w trudnościach z zasypianiem 2 kapsułki* 1 raz -

*kapsułki należy przyjąć około 30 minut przed planowanym pójściem spać

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku.

Przeciwwskazania:

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik kapsułek Extraspasmina (Nervomag).

Lek Extraspasmina należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Produkt nie jest dedykowany osobom z z niewydolnością nerek, w hipermagnezemii, bloku serca i przy autoimmunologicznej chorobie nerwowo-mięśniowej. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. Lek zawiera etanol.

Podmiot odpowiedzialny:

Thumb herbapol

Postać:

kapsułka

Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuły wybrane dla Ciebie

Dodaj opinię

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

 • Wally 2018-07-13 07:05

  Od kiedy go biorę śpię krócej i niespokojniej.

 • sasanka 2018-04-27 22:38

  Mam i od tygodnia mogę się wreszcie wyspać. Skończyło się lunatykowanie po nocy. Nie lubię leków, wole zioła i delikatne rozwiązania, a nie terapie szokowe. Dla mnie to idealne rozwiązanie.

 • zbigniew 2018-04-13 10:07

  Mi produkt bardzo pomógł, kiedy trzeba było się wyciszyć. Nie chciałem chodzić cały dzień śpiący, potrzebowałam raczej wyciszenia a nie otępienia. Moim zdaniem extraspasmina jest bardzo skuteczna.

 • JAro 2018-03-30 19:35

  Moim zadaniem ziołowe produkty są dużo bezpieczniejsze dla naszego zdrowia. Wycisza ale nie otępia. Biorąc ten produkt nie martwisz się że będziesz śpiący w pracy.

 • Iwona 2018-03-12 21:18

  Bardzo lubię ten produkt. Wbrew wszelkim opiniom naprawdę pomaga i wycisza.

 • Elek 2018-03-05 23:44

  Kapsułki Extraspasmina są mi znane już od kilku dobrych lat. Czasem zdarzają mi się takie sytuacje, które wzmagają napięcie i jakiś taki wewnętrzny niepokój... wtedy sięgam po ten ziołowy lek jako sprawdzone remedium na łagodne wyciszenie się. Dobrze mieć taki środek na przywrócenie równowagi...

 • Edzia 2018-02-14 19:34

  Extraspasmina zawiera w składzie to, co najbardziej potrzebne organizmowi, by się wyciszyć i uspokoić. Z drugiej strony ze wszystkimi takimi środkami trzeba ostrożnie, bo można się nieźle załatwić. Ale to chyba oczywiste, że w przypadku leków trzeba zachować wielką ostrożność. Nie rozumiem, jak ktoś mówi, że lek nie działa, skoro nie przyjmuje go tak, jak trzeba, albo oczekuje cudu...

 • Basia 2018-02-12 18:03

  Mam i biorę od kilku dni. Potrzebowałam czegoś bezpiecznego, co mnie delikatnie wyciszy i pozwoli zasnąć. Dzięki temu udało mi się uporać ze stresem.

 • Asia 2018-01-31 13:05

  Bardzo dobre rozwiązanie, jeśli człowiek ma dużo problemów w pracy i potrzebuje czegoś bezpiecznego i nieuzależniającego na wyciszenie nerwów.

 • Anna 2018-01-18 22:11

  Nie należę do osób, które łatwo się czymś przejmują, a jednak wydarzyła się taka sytuacja, która skutecznie spędzała mi sen z powiek:/ Ile można przewracać się z boku na bok....kupiłam kapsułki extraspasmina bo ten wybór był dla mnie w miarę logiczny - naturalne substancje zawsze są lepsze dla zdrowia niż czysta chemia...może to moja wiara w leki ale mój problem stał się mniej męczący..

 • Kalikst 2018-01-17 22:57

  Jestem podenerwowany:/ Dodatkowo mój sen jest kiepski. Podskoczyłem do apteki i nabyłem Extraspasmina . Mam nadzieję, że ten produkt pomoże:)

 • Ewa 2018-01-17 08:55

  Stosowałam Extraspasminę, ponieważ okresowo, w stanach, kiedy miałam do czynienia z większym stresem niż zwykle, dość kiepsko spałam, nie mogłam sobie poradzić z tym, by opanować drżenie nóg, często się przebudzałam, a przez taki przerywany sen budziłam się jeszcze bardziej niewyspana. Zauważyłam, że to dość mocno odbiło się na mojej wydolności i sprawności. Odkąd stosuję Extraspasminę mój problem znacznie złagodniał.

 • Ewa 2018-01-16 16:11

  Uwielbiam Extraspasminę. Jak dla mnie jest to środek na wagę złota. Jeszcze nie znalazłam niczego bardziej skutecznego. U mnie Extraspasmina działa przed każdym egzaminem na studiach, a że sesja za pasem, pewnie znowu do niej wrócę.

 • Fabian 2017-09-23 10:36

  Extraspasmina to kolejny produkt któr biorę na trudności z zasypianiem. Warto kupić coś mocniejszego

 • Eugenia 2017-09-09 10:19

  Przestałam radzić sobie ze stresem. Wzięłam Extraspasmina , oby dała radę.

 • Opinia użytkownika 2017-07-18 10:23

  Na niespokojne noce warto kupić sobie Extraspasmina . Działa naprawdę świetnie.

 • Aida 2017-07-09 21:38

  Jako dodatek do leczenia Extraspasmina daje rade. Może jestem po tym trochę przymulona, ale wolę to niż siedzenie i gapienie sie w ścianę całymi dniami.

 • Julia 2017-02-08 20:26

  Dla mnie nawet jedna tabletka uspokaja, działanie tak jak w opisie, polecam

 • Sandra 2016-11-17 10:35

  Super

 • Opinia użytkownika 2016-04-21 13:36

  ok

 • Opinia użytkownika 2016-03-07 14:20

  jedyny produkt na uspokojenia, który jest dla mnie skuteczny ale muszę wsiąść min. 2 kapsułki.

 • Iga 2015-07-02 08:43

  Kiedyś miałam problemy z zasypianiem, jednak teraz to już jest koniec ich. Czuje sie bardzo dobrze i nie przejmuje się już tak różnymi sprawami. To jest magiczne :)

 • Extas 2015-07-02 08:42

  O tak! To jest ten środek, którego kiedyś bardzo często szukała. Extraspasmina działa doskonale i dzięki niej mogę w prosty i szybki sposób poczuć się lepiej :)

 • K-ex 2015-07-02 08:42

  Bardzo dobrze wpływa na moje zachowanie podczas normalnego dnia. Minimalizuje stress a co za tym idzie to o wiele lepiej funkcjonuje na co dzień to jest super :)

 • pokaż więcej opinii Read more icon

  Zapoznaj się z ulotką Extraspasmina (Nervomag)

  Download icon Zobacz ulotkę
  Extraspasmina (Nervomag)

  Skład:

  Składniki leku Extraspasmina (Nervomag):

  substancje czynne: wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae radicis extractum siccum) (DER3-6:1) (nośniki: maltodekstryna, krzemu dwutlenek koloidalny, rozpuszczalnik ekstrakcyjny: etanol 70% v/v), wyciąg suchy z ziela melisy (Melissae herbae extractum siccum) (DER 6-8:1) (rozpuszczalnik ekstrakcyjny: woda), tlenek magnezu, witamina B6

  substancje pomocnicze: skrobia żelowana kukurydziana, kwas stearynowy. W skład kapsułki żelatynowej pustej wchodzą: żelatyna wołowa, tytanu dwutlenek (E171), żelatyna tlenek żółty (E172).

  1 kapsułka zawiera: 

  Składnik Zawartość w 1 kapsułce
  wyciąg suchy z korzenia kozłka lekarskiego 250 mg
  wyciąg suchy z ziela melisy 50 mg
  tlenek magnezu 80 mg
  witamina B6 5 mg

   

  Mąka bez glutenu? To możliwe, a opcji jest całkiem sporo

  Mąka bez glutenu? To możliwe, a opcji jest całkiem sporo

  Gluten to w pełni naturalne białko roślinne, którego wyjątkowo dużo znajduje się w trawach, do których oczywiście zaliczają się zboża. Powoduje to,... Czytaj więcej

  Dawkowanie:

  Produkt Extraspasmina należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Lek Extraspasmina należy przyjmować doustnie. Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu dnia:

  Wskazanie Dawka pojedyncza Częstotliwość przyjmowania Dawka dobowa
  w stanach napięcia nerwowego 2 kapsułki 2-3 razy 6 kapsułek
  w trudnościach z zasypianiem 2 kapsułki* 1 raz -

  *kapsułki należy przyjąć około 30 minut przed planowanym pójściem spać

  Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku.

  Przeciwwskazania:

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do zastosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik kapsułek Extraspasmina (Nervomag).

  Lek Extraspasmina należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Produkt przeznaczony jest wyłącznie dla dorosłych. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

  Produkt nie jest dedykowany osobom z z niewydolnością nerek, w hipermagnezemii, bloku serca i przy autoimmunologicznej chorobie nerwowo-mięśniowej. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie produktu. Lek zawiera etanol.

  Podmiot odpowiedzialny:

  Thumb herbapol

  Postać:

  kapsułka

  Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby opisy produktów były jak najdokładniejsze. Jednakże może tak się zdarzyć, że niektóre z nich mogą być niepełne. Dlatego też zachęcamy przede wszystkim do zapoznania się z treścią ulotki bądź skonsultowania się z lekarzem lub farmaceutą.

  Ranking zamienników Najlepsze produkty - uspokojenie

  Relan - Naturalny Antydepresant

  4.8715 opinii:
  Relan - Naturalny Antydepresant to suplement diety przeznaczony dla osób dorosłych,...
  czytaj dalej »

  Nervinum Fix

  4.836 opinii:
  Nervinum Fix to produkt leczniczy w postaci herbatki do zaparzania w stanach napięcia...
  czytaj dalej »

  Ziele serdecznika

  4.758 opinii:
  Ziele serdecznika to produkt leczniczy w postaci ziół do zaparzania. Ziele...
  czytaj dalej »

  Fix Melisa

  4.676 opinii:
  Fix melisa to produkt leczniczy w postaci ziół w saszetkach do zaparzania o działaniu...
  czytaj dalej »

  Intractum Hyperici

  4.6316 opinii:
  Intractum Hyperici to roślinny produkt leczniczy w postaci płynu do stosowania w stanach napięcia...
  czytaj dalej »
  Kategoria:
  Zdrowie
  Typ:
  lek
  Na receptę:
  Nie