Kategorie produktów

MaxiBiotic

MaxiBiotic

3.83 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu MaxiBiotic

MaxiBiotic to produkt leczniczy dostępny w postaci maści do stosowania miejscowego na skórę. Wskazaniem do stosowania niniejszego produktu leczniczego są problemy skórne, takie jak owrzodzenia, oparzenia bądź inne zakażenia skóry. 

Produkt MaxiBiotic jest lekiem złożonym, składającym się z trzech substancji czynnych: siarczanu neomecyny, siarczanu polimyksyny B oraz bacytracyny cynkowej. Wymienione składniki należą do grupy antybiotyków o działaniu przeciwvakteryjnym. 

Preparat można stosować także w przypadku wystąpienia takich zmian chorobowych jak drobne rany (otarcia, zadrapania, ukąszenia), które wymagają działania bakteriobójczego. Działanie bakteriobójcze składników leku MaxiBiotic polega na hamowaniu biosyntezy białka w komórce bakteryjnej.

Skład

Składniki produktu leczniczego MaxiBiotic:

substancje czynne

neomycyny siarczan, polimyksyny B siarczan, bacytracyna cynkowa.

1 g maści zawiera 5 mg neomycyny siarczanu, 5000 IU polimyksyny B siarczanu oraz 400 IU bacytracyny cynkowej.

substancja pomocnicza wazelina biała

 

Dawkowanie:

Produkt leczniczy MaxiBiotic należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek MaxiBiotic stosuje się zewnętrznie oraz miejscowo na skórę, w miejscach zmienionych chorobowo. zalecane dawkowanie leku:

niewielką ilość maści należy nakładać na oczyszczoną i osuszoną powierzchnię skóry. Produkt można stosowć zarówno pod opatrunkiem jak i w formie nieosłoniętej. Stosować 2-5 razy dziennie. 

Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni.

Nie przekraczać zalecanej dawki dobowej leku. 

Leku MaxiBiotic nie należy stosować na duże powierzchnie skóry, głębokie rany, rany sączące się, rany kłute i ciężkie oparzenia. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Produkt leczniczy jest przeciwwskazany do stosowania w przypadku osób z zaburzeniami słuchu.

Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu MaxiBiotic. Maści nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Preparat MaxiBiotic należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem należy sprawdzić datę przydatności do użycia. Ze względu na brak wystarczających danych, dotyczących bezpieczeństwa stosowania, leku nie należy używać u kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących piersią. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marcel 2018-02-01 19:14

Naprawdę świetne.. nieźle się w tartaku przy pracy poharatałem na ręku.. nie wierzyłem w te "cudowne" maści a tu proszę.. już po pierwszym nałożeniu, zrobiłem okład i godzinka później I od razu lepiej się goi.. nawet ciut znikło ;) naprawdę polecam! świetna maść! :)

Blodek 2017-07-10 20:45

Zauważyłem po 2 dniach, że moja rana o wiele lepiej funkcjonuje oraz wprawia, że MaxiBiotic jest dla mnie bardzo ważnym suplementem. Działa super i polecam :)

Zygmunt 2017-07-05 21:26

Oj Danon Danon Oba leki czyli maxibiotic i trybiotic produkowane są w tym samym zakładzie na tej samej linii produkcyjnej są po prostu identyczne. Różnica jest tylko taka, że każdy ma inny podmiot odpowiedzialny i innego właściciela. wiem bo tam pracuję.

Kamil 2017-04-03 13:00

Maść ta jest mi znana i moim zdaniem warta polecenia - nie tylko na oparzenia ale i na ukąszenia przez owady (tak mi zalecił swego czasu lekarz rodzinny)

Romek 2017-04-03 12:28

Jako pracownik drukarni często mam zaognione otarcia i zacięcia skóry, i wtedy jedna czy dwie aplikacje Maxibioticu skutecznie przyspieszają gojenie.

Opinia użytkownika 2016-12-15 13:54

skuteczny

Opinia użytkownika 2016-03-07 14:19

Znakomity produkt, niska cena, rewelacyjnie działa.

MarryOX 2015-03-25 18:46

Stosuje zazwyczaj na drobne rany zazwyczaj pomaga. Czasami mam z tym problem, jednak na ogół jest fajnie :)

Danon 2015-02-02 21:18

Produkt jest ok, ale Tribiotic działa skuteczniej. Ale stosunek jakości do ceny jest spoko, więc już nie narzekam:)

Natan 2015-01-31 11:50

Produkt naprawdę godzien uwagi, ranki po nim zaczynają się szybciej i sprawniej goić.

Pius 2015-01-27 22:32

Nie jestem pewien czy można kupić świetny jakościowo środek bez recepty na zmienioną owrzodzeniami skórę... Jak na razie stosuję MaxiBiotic jakkolwiek jest duże ryzyko, że to nie jest najlepsza rzecz na ten problem. Mądrzej będzie jak zainwestuję w wizyte u specjalisty.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.