Ekstremalny sport sposobem na nudę!

Ekstremalny sport sposobem na nudę!

Kto chociaż raz spróbował skoków tandemowych i wie na czym to polega często decyduje się na zrobienie kursu spadochronowego. Można zacząć od kursu skoków na linę, lecz przy tym kursie nie ma swobodnego spadania. Spadochron otwiera się od razu po wyskoczeniu z samolotu. Jeśli zaś najbardziej pociąga nas właśnie swobodne spadanie to szczególnie polecamy kurs AFF.

Jest to przyśpieszona naukę swobodnego spadania (AFF-Accelerated FreeFall). Szkolenie jest idealne dla osób pragnących wykonywać skoki spadochronowe z wysokości 4000 metrów bądź mniejszej. Kurs jest szybki i efektywny.

Składa się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na kursie otrzymuje się niezbędne materiały szkoleniowe. Część teoretyczna trwa z reguły od 6 do 8 godzin. Można więc ją wykonać w weekend. Zajęcia te wzbogacą naszą wiedzę o zasady bezpieczeństwa w powietrzu oraz na lotnisku, techniki skoku spadochronowego, higieny lotniczej. Dowiemy się jak postępować w sytuacjach awaryjnych. Zapoznamy się z podstawami meteorologii, jak również budową samego spadochronu i sposobami jego sterowania. Kończąc kurs teoretyczny należy zdać stosowny egzamin potwierdzający zdobyte przez nas informacje. egzamin jest w formie testu.

Po ukończeniu i zaliczeniu części teoretycznej można przejść do praktyki. Pierwsze skoki spadochronowe można wykonać już nawet tego samego dnia, jeśli warunki pogodowe na to pozwalają. Przy pierwszych skokach towarzyszy nam dwóch instruktorów, którzy kontrolują lot, korygują błędy w sylwetce. Ma to na celu zapewnienie bezpieczeństwa niedoświadczonemu skoczkowi, który jeszcze potrzebuje asekuracji. Skoki są oczywiście rejestrowane, abyśmy sami mogli je obejrzeć i poprawić ewentualne błędy. Przy kolejnych skokach na przykład już od trzeciego podczas skoku będzie towarzyszył nam tylko jeden instruktor. Całe szkolenie kończy się zazwyczaj po wykonaniu siedmiu do dziesięciu skoków. Wykonywane są one nawet w jeden dzień jeśli nie ma przeszkód w postaci złej pogody. Skacze się w wysokości 4000 metrów na spadochronie latające skrzydło. Większość skoczków najbardziej przeżywa moment swobodnego spadania, gdyż rozwija się wówczas prędkość nawet do 200 kilometrów na godzinę. Czas takiego spadania wynosi 50-60 sekund.

Część praktyczna jest po to, aby nauczyć się w odpowiedni sposób wyskakiwać z samolotu, utrzymywać stabilną sylwetkę czy komunikować się z pozostałymi skoczkami. Uczymy się również przemieszczać się, wykonywać obroty, beczki. Ważnym momentem jest nauka otwarcia spadochronu głównego i ocena czy jest on w prawidłowy sposób napełniony, czy nie trzeba wszczynać procedury awaryjnej.

Po skończeniu kursu z reguły ma się zapewnioną opiekę instruktorską jak również często szkolenie aby uzyskać licencję A (potrzeba na to 25 skoków) oraz licencję B (potrzeba 50 skoków).

Taki kurs AFF a także skoki spadochronowe w tandemie można zarezerwować na stronie http://skokiwarszawa.pl/. Osoby z Warszawy i okolic znajdą tam ciekawą ofertę.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.