Dieta i trening na zwiększanie masy

Dieta i trening na zwiększanie masy

Dodano: 19-03-2017

dieta siłownia trening odżywki na masę kulturystyka sport

Podstawowym celem jest tu ograniczenie ilości tłuszczu w naszym ciele na rzecz zwiększenia białka. Można na wiele sposobów ułatwiać sobie zrealizowanie tego założenia – pomocne są różne odżywki i suplementy. Nie zmienia to jednak faktu, że podstawowa rzecz to odpowiednia dieta i dobre ćwiczenia. Bez tego nie ma mowy o osiągnięciu zadowalających efektów, trzeba zatem zadbać o to w pierwszej kolejności. 

Dieta na masę mięśniową – podstawy

Dieta na masę mięśniową musi przede wszystkim dostarczać nam odpowiedniej ilości białka. To właśnie ono stanowi podstawowy budulec mięśni w naszym ciele, a przy tym jest niezwykle ważnym źródłem energii. Powinno w jak największym stopniu zastąpić tłuszcz, który z kolei odciąga nas od marzenia o wysportowanej sylwetce. Przyjmuje się, że w dobrej diecie powinno znajdować się od 1,6 g do 2 g białka na każdy kilogram naszego ciała. Białko można czerpać z wielu źródeł. Do najlepszych propozycji należy chude mięso (zwłaszcza drobiowe), ryby i nabiał. 

Zaniedbywanie kwestii diety może doprowadzić do szybkiego zniechęcenia i rezygnacji z jakichkolwiek starań dla lepszej sylwetki. Brak odpowiedniej ilości białka sprawia bowiem, że nawet przy dobrym treningu nie pojawiają się żadne efekty, a mięśnie zwyczajnie nie mają jak urosnąć, pozbawione swojego budulca. 

Przy układaniu diety należy wziąć pod uwagę fakt, że istnieją dwa rodzaje białka – pełnowartościowe i niepełnowartościowe. Niestety, białko pełnowartościowe występuje praktycznie tylko w produktach pochodzenia zwierzęcego, podczas gdy rośliny zawierają to niepełnowartościowe. Nie oznacza to jednak, że należy całkowicie zrezygnować ze źródeł białka pochodzenia roślinnego. Bardzo dobrym składnikiem diety jest na przykład soja. W takiej diecie świetnie pasują także orzechy – właściwie wszystkie ich rodzaje stanowią bogate źródło protein.

Suplementy diety, czyli jak poprawić swoje wyniki

Stworzenie odpowiedniej diety i ścisłe przestrzeganie jej zawsze stanowi podstawę treningu. Warto jednak zainteresować się kilkoma dostępnymi na rynku produktami, które mogą uzupełnić ewentualne niedobory w naszej diecie i znacznie ją wzbogacić, pomagając nam w ten sposób w osiąganiu lepszych wyników. Jedyne o czym trzeba pamiętać to to, że mają one być wyłącznie dodatkiem do samej diety. Nie można traktować ich jako substytut prawidłowego odżywiania się, bowiem nie przyniosą one w ten sposób żadnych efektów.

Pierwszą propozycją jest hormon wzrostu GH Balance. Preparat dostępny w formie pigułek jest bardzo łatwy w przyjmowaniu, a przy tym zapewnia świetne efekty. Jest to hormon odpowiedzialny w organizmie za przyrost tkanki mięśniowej – można uzyskać to bez ani grama tłuszczu. Razem ze wzrostem mięśni, rośnie również siła i energia, co pozwala z kolei na osiąganie jeszcze lepszych wyników na treningach. Działa to także psychologicznie, bowiem widząc wyraźne postępy na siłowni podchodzimy do ćwiczeń z większą motywacją.

Kolejny ciekawy produkt to Somatodrol, który jest bardzo wyjątkowym, właściwie niespotykanym do tej pory połączeniem dwóch ważnych składników. Pierwszy z nich to hormon wzrostu, czyli HGH. Drugi obecny w nim hormon to testosteron. Teoretycznie oba te hormony są obecne w ciele mężczyzny, ale w różnych ilościach – niektórzy muszą je zatem uzupełniać. Testosteron znika ponadto wraz z wiekiem.

Jeśli chodzi o pomoc w spalaniu tłuszczu, to ciekawą propozycją jest Kimera. Produkt ten powstał na bazie bardzo dokładnie dobranych składników, które mocno wpływają na zachodzący w naszym organizmie metabolizm. Sprawia to, że regularne przyjmowanie tego produktu znacznie przyspiesza proces spalania tłuszczu i pomaga nam w szybkim pozbywaniu się nadmiaru kilogramów. Suplement zwiększa spalanie tłuszczu, co jednocześnie dostarcza nam dodatkową energię do ćwiczeń.

Probolan 50 to produkt, który teoretycznie ma podnosić w naszym organizmie poziom testosteronu. Dzięki temu jednemu działaniu wywiera jednak ogromny wpływ na inne aspekty naszego treningu. Przede wszystkim testosteron to hormon, który znacznie zwiększa naszą determinację w dążeniu do celu, dostarcza nam dodatkowej energii i siły. Przyjmując go, można zatem odbywać o wiele skuteczniejsze treningi i ćwiczyć tak, aby wyniki były jak najlepsze.

Metadrol to niemalże idealna pomoc w budowaniu masy mięśniowej. Regularne przyjmowanie go prowadzi przede wszystkim do zwiększenia energii i siły, co skutkuje oczywiście lepszymi i bardziej intensywnymi treningami. Oprócz tego, że produkt zwiększa siłę naszych mięśni działa również bardzo dobrze na ich budowę. Przy stosowaniu go poprawia się ich elastyczność, co jest niezwykle ważne w czasie długich i intensywnych treningów. Nie tylko pozwala na osiąganie lepszych wyników, ale także znacznie zmniejsza ryzyko odniesienia poważnych kontuzji.

Therma CUTS jest produktem idealnym dla ludzi, którym ciężko jest poradzić sobie z prawidłową dietą. Jego działania koncentrują się na dwóch podstawowych celach. Z jednej strony zmniejsza apetyt i daje uczucie sytości, dzięki czemu znacznie ułatwia przestrzeganie diety i powstrzymywanie się od niezdrowych posiłków. Z drugiej – bardzo dobrze wpływa na nasz metabolizm, co przyczynia się do skuteczniejszego spalania tłuszczu w czasie treningów. 

Kolejnym pomocnym produktem przy spalaniu tłuszczu jest Ultra Slim. Tabletki posiadają starannie dobrany skład, który ma wielki wpływ na nasz metabolizm. Poprawiają działanie całego układu trawiennego i wspomagają przemianę materii, dzięki czemu treningi stają się bardziej efektywne. Co więcej, produkt przyśpiesza spalanie tłuszczu który zmienia się następnie w energię. Jest to wyraźnie odczuwalne w czasie trenowania. Dzięki regularnemu przyjmowaniu tego suplementu można zapewnić sobie wiele dodatkowej siły do jeszcze cięższej pracy nad sobą.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.