Kategorie produktów

Lacrimal

Lacrimal

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Lacrimal

Wyrób medyczny Lacrimal stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z zespołem suchego oka, np. w przebiegu kolagenoz, zapalenia rogówki na tle niedomykalności szpary powiekowej lub pod wpływem wiatru i słońca.

Preparat łagodzi objawy podrażnienia związane z niedostatecznym wydzielaniem łez. Działa osłaniająco na nabłonek rogówki, przeciwdziała podrażnieniu i przekrwieniu spojówki podczas noszenia protezy oka

Skład

Komponenty preparatu Lacrimal to: alkohol poliwinylowy, fosforan disodu dwunastowodny, diwodorofosforan sodu jednowodny, chlorek sodu, chlorek benzalkoniowy roztwór, wodę oczyszczoną i chlorek benzalkoniowy.

Dawkowanie:

Dawkowanie wyrobu medycznego Lacrimal powinno odbywać się tak, jak zalecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.
Zalecana porcja wyrobu to: 1-2 krople 4-6 razy na dobę, wkraplane do worka spojówkowego.
Wyroby medyczne muszą być przyjmowane pod kontrolą lekarza.

Przeciwwskazania

Przed użyciem preparatu należy zapoznać się z treścią ulotki dołączoną do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik wyrobu Lacrimal.
Wyrób medyczny Lacrimal należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Nie stosować po upływie terminu ważności umieszczonym na opakowaniu.
Nie należy przekraczać proponowanej do użycia w ciągu dnia porcji wyrobu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-09-05 13:29

By nawilżyć oczy wykorzystuję jedynie Lacrimal . Bo tylko on jest w stanie sprostać moim oczekiwaniom . Bardzo lubię ten preparat.

Ildefons 2018-01-30 09:03

Kurcze i znów te oczy:( Pracuję w sporym magazynie i zajmuje się spawaniem. Po jednym dniu pracy moje oczy błagają o litość... Trudna sprawa. Jakiś czas temu wziąłem Lacrimal . Jestem ciekaw, czy specyfik będzie skuteczny.

Sabina 2017-04-05 22:04

Oto mój produkt SOS na suche oczy! Jednak praca przed komputerem i zarywanie nocek robią swoje :(

Roman 2017-04-03 17:08

Zwykłe "sztuczne łzy" - działa ok, ale bez szału.

Sawa 2016-11-04 19:53

Bardzo dużo czasu spędzam przy komputerze. Pracuję w korpo. Mój wzrok zaczyna się pogarszać. Od razu włączyłam do codziennej rutyny Lacrimal ze względu na substancje, pomagające utrzymać prawidłowe widzenie. Zywię nadzieję, że specyfik okaże się dobrym wyborem.

Ranking zamienników

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.