Kategorie produktów

Gencjana

Gencjana

4.44 Dobry

ilość opinii: 9

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Opis produktu Gencjana

Gencjana to lek w postaci roztworu wodnego 1% działającego antyseptycznie i osuszająco. Ponadto działa bakteriobójczo i znajduje zastosowanie w odkażaniu ran skórnych. Preparat stosowany jest do dezynfekcji w stanach zapalnych skóry, ranach sączących i owrzodzeniach. 

Skład

Substancją czynną preparatu Gencjana jest chlorek sześciometylo-p-rozaniliny.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Gencjana powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. Preparat przeznaczony jest tylko do użytku zewnętrznego.

Zmienione chorobowo miejsca na skórze smarować wacikiem nasączonym płynem.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Gencjana.

Preparat Gencjana należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ninka 2019-04-20 23:19

Na pleśniawki sprawdza się super. Mojej małej nic nie pomagało, nawet nestatyna. Dopiero pani w aptece dała nam dokładnie tą gencjane i po trzech przetarciach buzi jak ręka odjął :)

Odon 2017-12-14 09:20

Nie umiem stwierdzić czy istnieje świetny jakościowo produkt doestępny bez recepty na zmienioną owrzodzeniami skórę... Na razie mam Gencjana aczkolwiek jest duże ryzyko, że to nie jest mistrzostwo świata. Mądrzej będzie jak wybiore sie do dermatologa.

Adrianna 2017-05-09 17:11

Jakiś czas temu bardzo mocno się zraniłam. A rana nadal nie chce się zagoić. Powstaje brzydka, sącząca się rana. Słyszałam o produkcie Gencjana . Czy ktoś może stosował? Warto kupić?

Teresa 2017-04-05 21:49

Stary, sprawdzony środek. NIezawodny!

Rafał 2017-04-03 16:18

Klasyczny, ale i skuteczny środek na stany zapalne.

Celina 2016-10-10 13:21

Co najlepiej pomaga trudne do zagojenia rany? Według mnie Gencjana działa najszybciej.

Metoda 2016-07-03 14:20

Czy ktos miał Gencjana ? Słyszałam, że preparat jest dobry na owrzodzenia. Szukam czegoś skutecznego i dobrego na ranę na łokciu, która nie schodzi od ponad miesiąca.

Adelina 2015-11-27 16:17

Odkażanie to praktycznie co weekendowy obrzęd mając 2 chłopców! Gencjana stosuję już bardzo długo i nigdy mnie nie zawiodła!

Opinia użytkownika 2015-09-14 10:36

Polecam. Dobry i tani

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.