Kategorie produktów

Polocard

Polocard

4.64 Bardzo dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Polocard

Polocard jest lekiem wykorzystywanym w profilaktyce chorób układu krążenia oraz innych chorób, którym często towarzyszą zakrzepy w naczyniach krwionośnych.

Stosowanie Polocardu zaleca się w przypadku przedziwdzialaniu zawałom serca a także przy niestabilej i stabilnej chorobie niedokrwiennej serca.

Zawarta w formulacji niniejszego produktu leczniczego substancja czynna, jaką jest kwas acetylosalicylowy wpływa antyagregacyjnie na płytki krwi, zapobiegając ich zlepianiu. Z tego względu odgrywa ważną rolę w zapobieganiu powstawania zakrzepów oraz zatorów w naczyniach krwionośnych. 

Tabletki Polocard przeznaczone sa do stosowania przez osoby dorosłe oraz młodzież, po ukończeniu 16 roku życia.  
 

 

 

Skład

Substancją czynną leku Polocard jest kwas acetylosalicylowy.
1 tabletka zawiera 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki zawarte w preparacie to: skrobia kukurydziana, celuloza proszek, karboksymetyloskrobia sodowa, hypromeloza, kopolimer kwasu metakrylowego, cytrynian trietylu, dwutlenek tytanu (E 171), talk, laurylosiarczan sodu, czerwień koszenilowa, lak (E 124), krzemionka koloidalna bezwodna oraz wodorowęglan sodu.

Dawkowanie:

Tabletki Polocard należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: podanie dustne tabletek. Lek należy popić odpowiednią ilością wody. Zaleca się przyjmowanie leku w trakcie posiłku bądź bezpośrednio po nim.

Zalecane dawkowanie leku Polocard to 1-2 tabletki na dobę.

W przypadku wystąpienia lub podejrzenia wystąpienia świeżego zawału serca wskazane jest przyjęcie początkowej dawki wysycającej, mianowicie:

od 225 mg 3 tabletki na dobę
do 300 mg 4 tabletki na dobę

Niniejsze działanie pozwala na uzyskanie efektu szybkiego spowolnienia agregacji trombocytów (płytek krwi).

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Polocard.

Preparatu nie należy stosować m.in. w ostatnim trymestrze ciąży, a także u dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia. Nie stosować w przypadku uczulenia na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, które dają objawy ze strony układu oddechowego ze względu na ryzyko wystpienia napadu astmy. Kwas acetylosalicylowy jest substancją, której należy bezwzględnie unikać przy podawaniu leków dzieciom w wieku poniżej 12 lat ze względu na możliwość wystąpienia u nich zespołu Rey'a, uszkadzającego mózg oraz wątrobę. 

Polocard należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Przechowywać lek w temperaturze pokojowej. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Ryszard 2022-04-01 18:05

Wiele lat temu, pogotowie ratunkowe często bywało u mnie z powodu problemów z krążeniem i bólami w mostku. Maszynowe odczyty EKG wskazywały na możliwy zawał. Troponina tego nie wykazywała ale problem był ciągły. Jeden z lekarzy (w słusznym wieku) po badaniu (prywatnym) dał mi na odchodne (za darmo) opakowanie Polopiryny Cardio (dzisiejszy Polocard) do stosowania. Po kilku latach pkazało się, że muszę mieć zrobione bypassy albowiem w dwóch żyłach było 100% niedrożności a w trzech około 70%). Zawału jednak nie miałem a to tylko dzięki rozrzedzeniu krwi przez ten lek. Polecam go jak najbardziej. Nie zaszkodzi a pomoże na pewno. Niedrożne żyły były powodem wysokiego nadciśnienia przy nieprawidłowym (wysokim) cholestelorze i całkowitym braku leczenia tych objawów przy jednoczesnym paleniu papierosów. Polocard uratował mi życie.

Walter 2020-12-29 22:19

póki co kuruję się tym lekarstwem. z moim krążeniem powinno być lepiej.

Justyn 2020-04-21 08:03

mocne serce przekłada się na mocny organizm. opłaca się o siebie dbać.

Pola 2018-11-15 19:39

Czytałam, że agregacja, czyli tzw. zlepianie się płytek jest coraz częstszym zjawiskiem, na które nierzadko nie mamy wpływu. Nie wiem, co o tym sądzić, ale troszkę się wystraszyłam. Dlatego postanowiłam nie eksperymentować, tylko od razu uderzam do źródła. Stosuję Polocard, ponieważ znajomy student - przyszły lekarz powiedział mi, że jego składniki zapobiegają temu zjawisku, przez co można uniknąć ryzyka zawału serca. Liczę, że nigdy z jakichkolwiek powodow mnie to nie spotka. Staram się o siebie dbać.

Opinia użytkownika 2018-09-02 19:06

Zawał serca to powszechność w XXI wieku. Wszystko przez to, że żyjemy w nadmiernym stresie. Można się przed tym uchronić o ile zmieni się nawyki żywieniowe i podejście. Czasami jednak okazuje się to za trudne. Wtedy warto mieć Polocard . Ten środek wpływa korzystnie na układ krwionośny i naczynia krwionośne. Zmniejsza ryzyko wystąpienia miażdżycy i chorób serca.

Jarmiła 2018-01-27 13:33

Kwas acetylosalicylowy to aspiryna. Aspirynę kojarzymy ze środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Zwykle aspirynę stosowałam w mocnych i migrenowych bólach głowy. Należy ona do NLPZ. Polocard to środek, zawierający ją w swoim składzie. Dla mnie najbardziej trafiony.

Paulina 2017-11-29 09:13

Zauważyłam, że w przypadku chorób krążenia i tworzenia się zakrzepów wielu lekarzy poleca Polocard, ponieważ zapobiega łączeniu się płytek krwi, co później powoduje zatykanie przepływu. Ja również stosuję Polocard profilaktycznie, ponieważ w mojej rodzinie było dużo przykładów zawałów serca i udarów, więc stwierdziłam, że warto się zabezpieczyć.

Łucjan 2017-10-28 19:02

Początkowo miałem opory przed stosowaniem produktu Polocard. Jestem przeciwnikiem leków i suplementów, uważam, że to tylko niszczy nam żołądek i wątrobę. Nie uważałem, żebym tego potrzebował. Córki ciągle narzekały, ż epowinienem brać coś na serce, bo mam problemy, ale to bagatelizowałem. Aż mnie pewnego razu zakuło serducho tak, że trafiłem do szpitala - stan przedzawałowy. To mi otworzyło oczy, w sumie to lekarz mi je otworzył mówiąc, ze mam dbac o serducho. Biorę Polocard już od 4 miesięcy i nic złego się nie stało, badania w normie. Mam nadzieję, że jeszcze sobie pożyję.

Julia 2017-08-31 12:20

Oczywiste jest, że lepiej zapobiegać niż później męczyć się leczeniem. W mojej dużej rodzinie ryzyko, że może wystąpić zawał jest duże... Dlatego ja wybieram Polocard . Mam nadzieję, że ten kłopot mnie oszczędzi. Jestem młoda i mam ambitne plany na siebie.

Felicja 2017-06-05 00:08

W mojej rodzinie trafiały się choroby serca... Mam w planie zapobiegać, a nie leczyć... Jem zdrowo a także stosuję Polocard . Żywię nadzieję, że specyfik będzie skuteczny i pomocny.

Adela 2016-10-27 12:34

Polocard wzięłam jak zdarzało mi się odczuwać piekący ból za mostkiem i kołatanie serca. Zaczęłam się martwić o swoje serce. Najczęściej właśnie choroba niedokrwienna serca. Powyższy środek wspomaga redukcję dokuczliwych dolegliwości.

ulita 2016-03-22 15:56

chroni układ krążenia. polecam dla osób z problemami krążenia

Krystian 2015-04-29 16:35

Polocard jest w moim odczuciu jednym z wiodących leków przeciwzakrzepowych jakie są dostępne bez recepty. Ja akurat zaczynam brać te tabletki po konsultacji z moim lekarzem, więc nie mam obaw o to, że stosując je mogę w jakikolwiek sposób sobie zaszkodzić.

Opinia użytkownika 2015-03-20 12:02

W nieprzyjemnościach dotyczących układu krążenia warto czytać, co się bierze. W tej sytuacji mocno chcę być pewna. Stosuję Polocard . Środek wykazuje spektrum działania, jak i również stanowi barierę ochronną na przyszłość.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.