Jak dobrać okulary do pracy biurowej?

Jak dobrać okulary do pracy biurowej?

Praca biurowa jest obecnie nierozerwalnie związana z licznymi godzinami spędzanymi przed ekranem komputera. Od naszego wzroku wymagamy intensywnej pracy i skupienia się na obrazie znajdującym się w bliskiej odległości. A jak doskonale wiemy, długie godziny przed monitorem wpływają na pogorszenie wzroku. Tym, co może nas wspomóc w wykonywaniu codziennych obowiązków, są okulary biurowe! Co ciekawe, sprawdzą się one nie tylko w biurze! Jak je dobrać i kiedy je nosić? Dowiedz się!

Okulary biurowe - czym są?

Okulary biurowe to potoczna nazwa szkieł korekcyjnych przeznaczonych do wykorzystania podczas pracy i aktywności wewnątrz pomieszczeń. Okulary te, wyposażone w specjalnie zaprojektowane soczewki do odległości pośrednich i bliży, mają za zadanie ułatwić widzenie przede wszystkim obiektów z bliskiej odległości, a także tych znajdujących się wokół, w tak zwanych odległościach pośrednich (do około 3,5m). Okulary biurowe zostały specjalnie zaprojektowane między innymi do pracy przed komputerem i są wsparciem dla oczu zmęczonych kilkugodzinnym patrzeniem w ekran.

Dla kogo są okulary biurowe?

Czy okulary biurowe nadają się tylko do pracy w biurze? Na szczęście nie! W tym wypadku nie należy sugerować się nazwą. Mimo iż okulary biurowe pierwotnie były dedykowane do pracy w biurze, to dzięki rozwojowi technologii świetnie sprawdzą się także w innych miejscach, gdzie potrzebna jest zdolność dobrego widzenia do obiektów z bliskiej odległości, w momentach wymagających dokładności i precyzji. Okulary do pracy biurowej (http://mamwzrokok.pl/okulary-biurowe-nie-tylko-do-pracy-w-biurze/) świetnie sprawdzą się zarówno u pracowników biurowych, jak również u artystów, krawców, inżynierów czy rzemieślników, a także jeśli nasze obowiązki, na przykład domowe, wymagają dobrego widzenia obiektów wokół.

Jak pomagają w pracy?

Warto także podkreślić, że okulary biurowe są w stanie pomóc nam sprawnie i szybko pracować. Jest to możliwe dzięki kilku ważnym aspektom. Okulary biurowe poprawiają widzenie zarówno z bliska, jak i tego co otacza daną osobę. Ponadto właśnie ten typ okularów korekcyjnych charakteryzuje się szerszym polem widzenia w porównaniu do soczewek progresywnych, co zwiększa komfort patrzenia i szybkość czytania i innych aktywności.

Okulary biurowe a okulary progresywne

Ciekawym wsparciem dla naszego wzroku są wcześniej wspomniane okulary progresywne. Te okulary, pozwalają na korekcję wad wzroku zarówno z bliska, jak i z daleka, dzięki temu stanowią doskonałe wsparcie dla osób, które mają trudności z widzeniem obiektów z daleka (osoby krótkowzroczne, dalekowzroczne i obarczone astygmatyzmem), a także cierpią z powodu osłabionej zdolności do widzenia z bliska np. z powodu prezbiopii.

Niestety wadą okularów progresywnych jest to, że nie zawsze sprawdzają się one jako rozwiązanie do pracy, kiedy to przez wiele godzin należy przyjąć stałą i wymuszoną pozycję np. do pracy przy komputerze czy będąc pochylonym nad blatem roboczym (w laboratorium czy zakładzie produkcyjnym). W takich sytuacjach może dojść do nadmiernego napięcia mięśni i bólu w okolicach szyi lub głowy. I właśnie w tym przypadku warto zastanowić się nad wyborem dodatkowych okularów wyposażonych w soczewki biurowe.

Jak dobrać odpowiednie okulary biurowe?

Chcąc dobrać odpowiednie okulary do bliży i odległości pośrednich, niezbędne jest udanie się do kilku specjalistów. Zazwyczaj pierwszym z nich powinien być okulista lub optometrysta, który przeprowadzi dokładne badanie wzroku, określi poziom wady, a także zaproponuje najlepsze metody korekcji.

Następnie, posiadając receptę na okulary korekcyjne, w tym także okulary biurowe, należy udać się do optyka, który zadba o to, aby wybrane okulary i szkła korekcyjne były jak najlepiej do nas dopasowane i dawały jak najwięcej korzyści.

Co więcej, warto podkreślić, że regularne kontrole u specjalistów ochrony wzroku są niezwykle ważne. Pozwalają one na wczesną diagnozę wad i chorób oczu, a następnie odpowiednio szybką terapię i korekcję. Należy pamiętać, że stwierdzenie wady wzroku to nie wyrok. Jeśli odpowiednia korekcja zostanie wcześnie wdrożona, możemy uniknąć bólów głowy, przemęczenia wzroku a także znacznie poważniejszych powikłań. Ponadto dobrze dobrane okulary i soczewki nie tylko usprawniają zdolności wzrokowe, ale także znacznie podnoszą komfort i jakość życia na co dzień. Jeśli poszukujesz dobrego optyka, możesz znaleźć go tutaj - https://mamwzrokok.pl/ok-szukam-optyka/.

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.