Kategorie produktów

Duphalac

Duphalac

4.18 Dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Duphalac

Duphalac to produkt leczniczy w postaci roztworu do stosowania doustnego w formie rozcieńczonej lub nierozcieńczonej. Wskazaniem do stosowania leku Duphalac są dolegliwości gastrologiczne, np. związane z utrudnionym wypróżnianiem i towarzyszącym temu zaparciom, a także w celu zmiękczenia stolca.

Niniejszy lek jest dedykowany także osobom, które borykają się z żylakami odbytu lub są w okresie po operacjach okolic odbytu lub jelita grubego. 

Lek bywa różnież stosowany w leczeniu encefalopatii wątrobowej (choroba wątroby powodująca splątanie, drżenie, obniżony poziom świadomości, w tym śpiączkę). 

Duphalac zawiera substancję przeczyszczającą o nazwie laktuloza. Laktuloza to lek osmotyczny. Jej działanie polega na tym, że umożliwia ona przenikanie wody do jelita. W ten sposób przyczynia się ona do zmiękczania stolca i ułatwia przesuwanie się mas kałowych oraz ich późniejsze wydalenie.

Przenikanie wody do jelit jest procesem istotnym szczególnie w przypadku zaparć, które wynikają ze spowolnionych ruchów jelit oraz twardych i suchych stolców. 

Skład

Składniki produktu Duphalac są następujące: 

substancja czynna laktuloza 
pozostały składniki woda oczyszczona

Jedna saszetka leku Duphalac zawiera 15 ml laktulozy co odpowiada 10 g laktulozy. 1 ml leku Duphalac zawiera 667 mg laktulozy.

Preparat może zawierać bardzo małe ilości innych cukrów takich jak laktoza, galaktoza, epilaktoza i fruktoza.

Dawkowanie:

Lek Duphalac należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Produkt leczniczy Duphalac należy stosować doustnie.

Roztwór należy bardzo szybko połknąć, stosować o jednej stałej porze dnia. Produkt leczniczy można przyjmować rozcieńczony w płynie. 

W trakcie stosowania leków przeczyszczających zaleca się wypijać odpowiednią ilość płynów (około 2 l/dobę, tj. 6-8 szklanek).

Wiek Dawka dobowa początkowa Dawka dobowa podtrzymująca
dorośli i młodzież 15-45 ml (1-3 saszetki) 15-30 ml (1-2 saszetki)
dzieci od 7. do 14. r. ż.  15 ml (1 saszetka) 10-15 ml (1 saszetka)*
dzieci od 1. do 6. r. ż. 5-10 ml 5-10 ml
dzieci poniżej 1. r. ż. do 5 ml do 5 ml

*jeśli dawka podtrzymująca wynosi poniżej 15 ml należy zastosować Duphalac w butelce.

W celu precyzyjnego dawkowania u niemowląt i dzieci do 7 lat należy stosować Duphalac w butelce.

Nie należy przekraczać dawki dobowej zarówno początkowej, jak i podtrzymującej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku Duphalac.

Duphalac należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed przyjęciem leku. Stosowanie u najmłodszych powinno się odbywać pod okiem lekarza.

Leku nie należy stosować u osób z galaktozemią a także przy niedrożności bądź perforacji przewodu pokarmowego. Ostrożność powinny zachować osoby z nietolerancją galaktozy lub fruktozy, z niedoborem laktazy typu Lapp oraz ze złym wchłanianiem glukozy-galaktozy. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności umieszczony na opakowaniu produktu. Nie stosować po upływie terminu ważności. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Dariusz 2020-01-03 13:20

Kupuję tylko lekarstwa działające bez zarzutu. Żal mi wydwawania pieniędzy na coś niegodnego zaufania.

Miranda 2018-06-13 00:15

Na każdym kroku jakieś produkty dla maluchów! Ale niestety nie wszytskie powinny być dozwolone do sprzedaży! Jadnak muszę Wam powiedzieć, że Duphalac jest bardzo dobry! Polecam dla maluchów!

Daniela 2017-11-24 09:44

Zaparcia objawiają się dość często suchym stolcem, a to powoduje spore bolesności. Duphalac jest środkiem, który wspomaga takie stany a przy tym pomaga trwale pozbyć się uciążliwych dolegliwości, w tym ciążącego uczucia na jelitkach. Defekacja jest ważna, ponieważ dodatkowo wspiera usuwanie z organizmu szkodliwych produktów przemiany materii.

Iza 2017-08-09 01:39

Duphalac to bardzo dobry środek na łagodne i skuteczne pozbycie się dokuczliwego zaparcia. Od pokoleń jest stosowany przez moją rodzinę więc i ja nie wyłamuję się z tego schematu....a nawet pediatra moich dzieci zaleca ten syrop jakby były problemy z wypróżnieniem - zwłaszcza na jakimś dłuższym wyjeździe.

Antea 2017-03-31 12:55

Bardzo sprawnie wyregulował problemy z zapraciami u mojej córki, a męczyła się biedna strasznie. Zdecydowanie polecam

Opinia użytkownika 2017-02-01 22:28

Polecacie Duphalac ??? Ja mam mieszane uczucia. Niby jest ok.. ale coś mi nieprzyjemnie było po tym. Myślę, że ocenię na 4...

Hildegarda 2016-12-07 21:27

Nie wierzcie w reklamy mówiace, że Duphalac pomaga na zaparcia. To totalna ściema jest! Zdecydowanie odradzam: Duphalac w ogóle nie pomaga. To ja już wolę stare domowe sposoby, one przynajmniej nie szkodziły.

Dana 2016-07-09 23:48

Jeszcze nigdy nie zawiodłam się na Duphalacu!

Antek 2016-06-25 11:07

Zaparciom bardzo często towarzyszy suchy a przy tym bolesny stolec. Dostarczanie niezbędnej jelitom wody może go trochę zmiękczyć, a to powoduje, że wypróżnianie jest znacznie ułatwione. W tym celu stosuję Duphalac.

Opinia użytkownika 2015-10-13 23:36

Duphalac to jakaś porażka:( Moje problemy miały się wreszcie skończyć... a efektów brak.

Iwona 2015-02-03 18:02

Duphalac idealnie sprawdza się w przypadku zaparć! Niestety przez mój wiek - coraz częściej czuję, że przemiana materii nie jest taka jak powinna. Jem praktycznie to co zawsze, ale organizm zaczyna inaczej na to reagować. Już nie działa tak dobrze jak kiedyś. Produkty, które niegdyś były dla mnie dobre, teraz mogą okazać się powodem zaparć. To bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która zabiera chęci i energię, bo człowiek czuje się "pełny" i nie może się tego pozbyć. Na całe szczęście Duphalac rozwiązuje ten problem szybko i skutecznie! To dobry preparat i szczerze go polecam !

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.