Jak zdrowe są morele?

Jak zdrowe są morele?

Jeśli chodzi o pozytywny wpływ jedzenia to znajdziemy naprawdę wiele propozycji ciekawych pokarmów, które mogą doskonale działać na nasz organizm. Między innymi takim doskonałym produktem będą morele, które wpływają pozytywnie na ciśnienie, mogą opóźniać procesy starzenia czy walczą skutecznie z nadkwasotą. 

Należy określić, że morele to produkt jednocześnie bardzo smaczny i taki, który dobrze wpływa na zdrowie i urodę. Należy pamiętać, że znajdują się tam pozytywnie na nas działające przeciwutleniacze, które wpływają antynowotworowe i przeciwstarzeniowo. Morele mogą pozytywnie działać na nasze ciśnienie, trawienie czy pracę nerek. Działają zasadotwórczo, dlatego na pewno będzie można je spożywać, jeśli ma się problem z nadkwasotą. 

Piękny kolor morele zawdzięczają różnym składnikiem, ale przede wszystkim będzie tutaj beta-karoten oraz żółty barwnik, z którego nasza wątroba będzie produkować witaminę A. Beta-karoten to przeciwutleniacz, który będzie nas między innymi skutecznie chronił przed działaniem wolnych rodników, które niestety obecnie są szczególnie problemowe ponieważ powodują wiele cywilizacyjnych chorób i jednocześnie wpływają na to, że procesy starzenia się organizmu szybciej się rozwijają. Jest to środek bezcenny dla naszych oczu, który działa pozytywnie na skórę i powoduje jej młody wygląd. Okazuje się, że wystarczą jedynie 3 morele dziennie, by do naszego organizmu dostarczyć sobie duże ilości przeciwutleniaczy. 

Morele - właściwości zdrowotne 

Dzięki temu, że w morelach znajduje się duża ilość potasu można oczekiwać, że będą one skutecznie regulować ciśnienie krwi oraz poprawią pracę naszych nerek. Znajduje się w nich również dużo żelaza, wapnia, fosforu czy witaminy B, C, PP oraz dużą ilość błonnika. Jest to produkt, który składa się z masy różnych elementów, które mają pozytywny wpływ na organizm.

Działanie moreli zasadotwórcze to na pewno znacząca zaleta tych produktów. Z nadkwasotą musi sobie radzić wiele osób, szczególnie tych jedzących codziennie mięso, Dlatego warto uzupełnić swoją dietę o ten produkt. Dobrze sprawdza się to między innymi po treningu, ponieważ dzięki temu można w swoim organizmie przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. W morelach suszonych znajduje się więcej beta-karotenu ale jednocześnie niestety jest to produkt, który ma więcej kalorii. W świeżych na 100 gram mamy 47 kalorii a w suszonych już 284.

Morele - zastosowanie

Morele w smaku będą najlepsze, jeśli będzie się je zrywać w momencie, gdy są już dojrzałe. Zbierane wcześniej nie będą łatwiej dojrzewać i w związku z tym będą one również tracić swój smak. Przy zakupie powinno się sprawdzać czy mają one wyjątkowy kolor pomarańczowy. Jeśli skóra jest gładka i ma rumieńce to znak, że już są dojrzałe. Najlepsze jest ich zjedzenie zaraz po zerwaniu albo przygotowanie jakichś przetworów, by wykorzystać te najważniejsze w morelach składniki. Nasiona moreli mogą być gorzkie lub słodkie w zależności od tego mogą w kuchni stać się zamiennikiem dla migdałów. Z pestek niektórzy decydują się również na wyciskanie olejku, który jest stosowany w kosmetyce.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.