Jak się przygotować do wiosny? 5 sposobów na dodanie sobie energii!

Jak się przygotować do wiosny? 5 sposobów na dodanie sobie energii!

Wiosna jest okresem, kiedy wszystko – również ludzie – budzi się z zimowego letargu. Są sposoby, aby w jednej chwili nabrać energii do życia i powitać wiosnę z prawdziwie radosnym nastrojem.

1. POBUDZAJĄCA CYTRYNA

Dobrze mieć przy sobie wodę z dodatkiem cytryny. Ustawmy ją przy łóżku, aby mogła nas obudzić oraz ukołysać do snu. To wspaniały, pobudzający pomysł na początek dnia oraz bardzo zdrowy sposób na zaśnięcie! Woda z cytryną wspaniale bowiem nawadnia organizm.

2. POŻYWNE ŚNIADANIE

Wszystkim wydaje się, że jeśli pominą śniadanie, ich waga znacząco spadnie. Tymczasem jest to najistotniejszy posiłek w ciągu dnia, ponieważ dostarczone wówczas witaminy i kalorie muszą nam dać energię na większą jego część. Powtarza się, że należy jeść lekkie kolacje i uważać, by nie przejadać się w godzinach wieczornych. Jest to prawda – to śniadanie powinno być obfite i kaloryczne. Owe kalorie na pewno zdążymy spalić w ciągu dnia, więc nie ma się czego obawiać! 

Najlepiej wybrać takie produkty, które będą obfitować w stopniowo uwalniane do naszej krwi węglowodany. To zapewni nam konieczną dawkę energii! Rano dobrze jest zjeść jajka, pieczywo wieloziarniste, owsiankę oraz musli z owocami.

3. ROZGRZEWKA DLA MIĘŚNI

Nasz organizm będzie miał paradoksalnie więcej energii, jeśli zamiast leżeć o 10 minut dłużej w łóżku, urządzimy sobie kilkuminutowy trening poranny. To pobudzi ciało do działania, a nam doda zdrowia! Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteśmy rano zbyt skorzy do ćwiczeń, wystarczy choćby krótkie rozciąganie! Nasze mięśnie będą się czuły o wiele lepiej, a dzięki nim nasze samopoczucie także się poprawi!

4. KAWA DODA ENERGII

Wszyscy twierdzą, że zbyt duże ilości kawy nie są dobre dla naszego organizmu. Nikt jednak nie twierdzi, że nie powinno się jej pić w ogóle! Najlepiej nie pić więcej niż 3 filiżanki dziennie, żeby nie przesadzić – gdy organizm uodporni się na kofeinę, nie będzie nawet na nią reagował! Jednakże warto rozpocząć dzień od kawy, wypijając ją tuż po śniadaniu (pod żadnym pozorem przed!). 

Kolejną filiżankę możemy – w razie potrzeby – wypić w okolicach południa, to znaczy wówczas gdy pojawia się pierwszy kryzys, a zadań do wykonania jeszcze pod dostatkiem! Jeśli ktoś potrzebuje, może również napić się kawy po południu – w okolicach godziny 16. Dzięki temu będziemy mieć energię na wieczór, a nie będzie nam ona utrudniała zaśnięcia. 

Wieczór jest absolutnie nieodpowiednią porą na filiżankę kawy – wówczas lepiej orzeźwić się na świeżym powietrzu, spacerując przed snem, co pomoże nam spokojnie zasnąć, dobrze wypocząć i dotleni nasz organizm. Jeśli chcemy zdecydować się na kawę wieczorem, wybierzmy tę zbożową. 

5. RUCH NA POWIETRZU

Organizm ludzki jest tak zaprojektowany, że potrzebuje kontaktu z przyrodą i świeżym powietrzem. Wiosenne powietrze jest jeszcze chłodne, ale dzięki temu orzeźwiające – warto to wykorzystać i zdecydować się na krótki spacer co wieczór. 

Jeśli wolimy sobie odpocząć w domu po męczącym dniu, przystosowujmy się do wiosny powoli – przejdźmy któryś przystanek na piechotę, skoczmy do sklepu bez auta, dobrze przewietrzmy pomieszczenie, w którym będziemy spać. 

Takie drobne aktywności sprawią, że bardzo szybko poczujemy potrzebę spędzania na powietrzu większej ilości czasu – a to będzie bardzo korzystne dla naszego zdrowia i doda nam energii!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.