Jakie suplementy diety powinien wybrać początkujący kulturysta?

Jakie suplementy diety powinien wybrać początkujący kulturysta?

To pytanie które na samym początku z całą pewnością nurtuje każdego, kto zamierza rozpocząć swoją przygodę z wyciskaniem siódmych potów na siłowni oraz wyrabianiem wymarzonej muskulatury. Stajemy poniekąd przed nie lada dylematem gdyż na rynku istnieje wiele dostępnych preparatów wspomagających naszą walkę z odchudzaniem. Które zatem wybrać aby całkowicie spełnić nasze oczekiwania?

Jak powszechnie wiadomo odżywki i wszelkiego rodzaju suplementy diety są bez wątpienia nieodzownym elementem życia każdego sportowca . W Internecie możemy odnaleźć wiele światowej sławy kulturystów, którzy swoim spektakularnym ciałem zachęcają do podjęcia wyzwania jakim jest osiągnięcie niemal idealnej figury. Jednym z nich jest Amerykanin Jay Cutler, który na swoim koncie posiada czterokrotne zwycięstwo w zawodach kulturystycznych Mr. Olympia.  

 

Osoby, które dopiero zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki w świecie treningów oraz różnorodnych odżywek oferowanych przez wszelkiego rodzaju producentów powinny rozpocząć wzbogacanie swojej diety przede wszystkim w białko gdyż  to właśnie ono zapewnia siłę i rzeźbi nasze mięśnie. Można je przyjmować oczywiście zarówno w postaci naturalnej jak i również wspomnianych wcześniej suplementów diety. Najczęściej spożywanymi przez nas produktami, które zawierają w sobie cenne białko są m.in.

- mleko - nie bez powodu w dzieciństwie mawiano nam "pij mleko a będziesz duży" i racja ponieważ jest ono świetnym źródłem łatwo przyswajalnego białka, tłuszczu oraz witamin.

- twaróg biały - świetnie smakuje i posiada unikatowy skład, jest niezmiernie bogaty w źródło pełnowartościowego i łatwostrawnego białka.

odzywki.jpg


Sprawdź także: Redukcja czy rzeźba? Charakterystyka treningu.


Skoro już wiemy o tym jakie są naturalne produkty które bez obaw możemy wkomponować do naszej codziennej diety warto teraz wspomnieć o suplementach, które proponują producenci markowych wyrobów. Możemy spotkać sie z ich szerokim asortymentem dlatego poniżej podam kilka nazw wybranych preparatów, które okażą się bardzo pomocne w budowaniu rzeźby, oraz masy mięśniowej.

- TREC SOY PROTEIN ISOLATE 650 g - jest to substancja zawierająca pełnowartościowe białko, cechuje się niską zawartością tłuszczów węglowodanów oraz cholesterolu. Skutecznie pomaga kształtować masę mięśniową. - WHEY CREAMY COCTAIL 2275g - preparat składający się z pełnowartościowych protein serwatki oraz mleka, wspaniale smakuje oraz modeluje sylwetkę dodatkowo uzupełnia deficyt protein podczas intensywnego wysiłku fizycznego.


Przeczytaj: Dieta dla sportowca – ważenie posiłków


Bardzo ważną informacją przy wyborze konkretnego produktu jest także znajomość naszego ciała a mianowicie określenie jego budowy. Dlatego też wyróżniamy kilka typów sylwetki:

Ektomorficy - są to ludzie, którzy charakteryzują się smukłą i drobną postawą. Posiadają długie oraz chude kończyny a także ramiona. Smukła sylwetka spowodowana jest efektem przyspieszonego metabolizmu.

- Endomorficy - jest to grupa osób którą cechuje masywna budowa ciała oraz grube kości. W przeciwieństwie do ektomorfików posiadają skłonności do tycia skutkiem czego spowolniony zostaje proces przemiany materii.

- Mezomorficy - są to osoby wyróżniające się muskularną sylwetką oraz bardzo dużą ilością mięśni. Budowa ciała tego typu mężczyzn przypomina kształt prostokąta natomiast kobiet klepsydry.

dieta.jpg

Podsumowując - generalnie każdy rozpoczynający swoją przygodę z kulturystyką powinien regularnie dostarczać do swojego organizmu pożywienie wzbogacone w cenne składniki odżywcze. Przyjmowanie białka w każdej postaci jest bardzo ważne przez osoby uprawiające sport na co dzień, dlatego też doskonałym dodatkiem do naszej diety staną się wspomniane suplementy oraz odżywki białkowe zawierające w sobie niezbędne dla zdrowia składniki, które z całą pewnością pomogą nam osiągnąć  wymarzony cel jakim jest szczupła i zgrabna sylwetka.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.