Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suplementu przedtreningowego?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru suplementu przedtreningowego?

Kiedy można stosować suplement przedtreningowy?

Ograniczeń wiekowych nie ma. Oczywiste jest jednak, że nie poleca się takich suplementów dzieciom i osobom starszym. W jakich porach najlepiej je stosować? Najczęściej takie suplementy zaczynają „działać” po około 30 minutach od spożycia. Dodatkową kwestią jest posiłek przedtreningowy. Najlepiej jest zjeść go 1,5-2h przedtreningiem, a suplement treningowy 15-30 minut przed rozpoczęciem aktywności fizycznej.

Czy na boosterze przedtreningowym robi się cykle?

Nie, suplement tego typu stosujemy doraźnie, przed aktywnością fizyczną, więc żaden ze składników w nim zawartych nie ma działania długookresowego, ani nie kumuluje się na dłuższy czas w komórkach mięśniowych.

Jak należy dawkować suplement przedtreningowy?

Skuteczna dawka będzie dla każdego inna w zależności od wagi ciała. Dobrze jest zawsze zacząć dawkowanie od połowy zalecanej porcji. Tak by sprawdzić tolerancję organizmu na dany produkt. Jeśli nie dzieje się nic złego możemy na kolejny trening zastosować pełną porcję.

Suplementy przedtreningowe- jaki wybrać?

Suplementy przedtreningowe to jedne z najbardziej popularnych suplementów diety.

Kiedy można je stosować? Czy warto wybierać nowsze wersje? Jak wybrać najlepszy produkt?

Zobacz co na temat suplementów przedtreningowych myśli jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów Szelin5000, który prowadzi swój kanał o naturalnej kulturystyce:

Przedtreningówka polecana przez Szelin5000 >>.

Po przedtreningówce odczuwam zmęczenie. Czy zwiększyć dawkę?

Zmęczenie, ospałość to sygnały świadczące o zbyt dużej dawce. W takim przypadku należy zmniejszyć dawkę, najlepiej o połowę.

Jaka jest najlepsze przedtreningówka?

Każdy organizm inaczej reaguje, a każdy człowiek ma inne oczekiwania. Należy dokładnie przeanalizować właściwości danego produktu i reakcje organizmu, a następnie wybrać ten, który będzie najlepiej nam odpowiadał.

Czy można łączyć je z innymi suplementami?

Zależy z jakimi. Jeśli nasza przedtreningówka nie zawiera pobudzaczy i stymulantów to możemy ją łączyć (niekoniecznie w jednej porcji) z każdym suplementem. Natomiast jeśli przedtreningówka zawiera stymulanty wtedy należy uważać na zbyt dużą ilość stymulantów.

Czy można stosować suplementy przedtreningowe zawierające kreatynę pomiędzy cyklami kreatynowymi?

Najczęściej suplementy przedtreningowe zawierają niewielką ilość kreatyny, która w nie przeszkadza w uniewrażliwieaniu komórek na jej działanie. Poza tym suplementy przedtreningowe stosujemy nie częściej niż raz dziennie, czyli nie dostarczymy z nich takiej ilości kreatyny , by kolidowała ona z zasadą przerw między cyklami kreatynowymi.

Więcej informacji o kreatynie: http://healthadvices.eu/pl/jaka-kreatyne-wybrac/

Czy to prawda, że starsze wersje są lepsze od nowych?

Tak, to prawda. Z dwóch powodów: Po pierwsze często zdarza się, że producenci wypuszczają na rynek bardzo dobry suplement. Kiedy ma on już dobre opinie i ugruntowaną pozycje na rynku, producent chcąc maksymalizować zysk wprowadza nową, okrojoną składnikowo wersję licząc, że nazwa zrobi swoje. Po drugie: kwestie tzw. lobby farmaceutycznego, które wymuszają zmiany legislacyjne polegające na tym, że składniki suplementu diety, które „wczoraj” mogły stanowić składnik suplementu „dzisiaj” już go stanowić nie mogą.

Czy boostery treningowe z USA są lepsze od pozostałych?

Nie wszystkie, ale niektóre tak. Wynika to z faktu, iż w USA wszystko co nie jest zabronione przez Federację do spraw Żywności i Leków (FDA) jest dozwolone, a w Unii Europejskiej wszystko co nie jest dozwolone, jest automatycznie zabronione.

Jaka przedtreningówka na pierwszy raz?

Suplementów jest bardzo dużo na rynku i ciągle pojawiają się nowe. Warto wybrać produkt, który odpowiada naszym oczekiwaniom, i na który nas stać.

Dlaczego przedtreningówka na mnie nie działa?

Powodów może być kilka. Być może to kiepski produkt. Być może problem tkwi w zbyt niewielkiej odległości czasowej spożywanych produktów bogatych w białka/tłuszcze, lub to kwestia diety i wrażliwości insulinowej komórek.

Po czym poznać dobrą przedtreningówkę?

Głównym wyznacznikiem jest skład. Drugim wyznacznikiem są opinie innych użytkowników.

Po jakim czasie przedtreningówka zacznie działać?

Specyfiką takich suplementów jest to, że działają one doraźnie i ich właściwości powinniśmy odczuwać bezpośrednio po każdym treningu.

Czy boostery azotu działają przez cały dzień?

Niestety nie. Oczywiście istnieją różnice w czasie działania poszczególnych suplementów. Czasami jest to 40 minut, a czasami tzw. pompa mięśniowa utrzymuję się długie godziny po treningu.

Jak dobra jest przedtreningówka za 50 zł?

Dobre suplementy o dobrym składzie niestety kosztują o wiele więcej. Szkoda wyrzucać pieniądze na tanie i nieskuteczne środki. Warto wydać więcej pieniędzy i mieć pewność, że zakupiony suplement jest dobrej jakości.

Źródła zdjęć:

https://www.instagram.com/fitness_eat_972/

https://www.instagram.com/pat_lee/

https://www.instagram.com/belezamundiall/

Źródła filmów:

https://www.youtube.com/watch?v=zX15NPw6LQo

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.