Kategorie produktów

Acifungin Forte

4.91 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Acifungin Forte

Acifungin Forteto to produkt leczniczy dostępny w formie roztworu na skórę. Preparat przeznaczony jest do stosowania miejscowego wyłącznie na wały okołopaznokciowe oraz paznokcie.

Wskazaniem do stosowania preparatu jest grzybica paznokci oraz chęć wsparcia przed jej nawrotami. 

W składzie produktu znajduje się kwas borowy, kwas salicylowy, kwas octowy lodowaty, salicylan metylu, tanina oraz kwas galuswy bezwodny. Są to substancje czynne o stwierdzonym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym.

Składniki wukazują także właściwości ściągające i złuszczające.

Skład

Substancjami czynnymi leku Acifungin Forte są:

Substancje czynne: kwas borowy, kwas salicylowy, kwas galusowy bezwodny, kwas octowy lodowaty, tanina, metylu salicylan.

100 g roztworu zawiera: kwas borowy (Acidum boricum) 4,024 g kwas salicylowy (Acidum salicylicum) 0,966 g kwas galusowy bezwodny (Acidum gallicum anhydricum) 1,61 g kwas octowy lodowaty (Acidum aceticum glaciale) 2 g tanina (Tanninum) 4,4 g metylu salicylan (Methylis salicylas) 1 g.

Pozostałe składniki: etanol bezwodny, etylu octan.  

Dawkowanie:

Produkt Acifungin Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Preparat nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci. 

Sposób i droga podania: lek Acifungin Forte należy stosować na miejsca chorobowo zmienione - pędzlować 3 lub 4 razy na dobę.

Nie należy stosować powyżej 4 tygodni bez porozumienia z lekarzem.

Do nakładania leku należy używać pędzelka dołączonego do zakrętki. Nie nakładać na duże powierzchnie skóry oraz przez długi okres. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Acifungin Forte.

Produkt Acifungin Forte należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Preparat należy przechowywać w temperaturze pokojowej. 

Produktu leczniczego nie należy stosować u dzieci poniżej 18. roku życia. Produkt jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Produktu leczniczego nie należy stosować m.in. w przypadku ran otwartych, sączących się oraz w stanie zapalnym.

Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Elila 2020-08-13 08:42

Bardzo skuteczny 👍

Józef 2019-03-25 11:14

Bardzo skuteczny

Alicja 2018-04-23 13:49

Produkt Acifungin forte spisał się u mnie doskonale w przypadku nawracającej grzybicy paznokci.

ania 2017-08-08 18:08

jestem w trakcie stosowania od tygodnia i zauwazylam poprawe ,

ania 2017-08-08 18:08

jestem w trakcie stosowania od tygodnia i zauwazylam poprawe ,

Zbigniew 2017-05-26 14:14

u mnie zadziałał naprawdę dobrze - stosowałem na palucha, pomogło i już nic nie wróciło!

Marian 2016-04-16 21:54

Kilka dni w tygodniu spędzam na basenie bo dorabiam sobie dorywczo jako ratownik. Jak to na basenie, dopadła mnie jakaś grzybica to znaczy... myślę, że to na basenie. Grzyby lubią wilgotne i ciepłe obszary. Zakupiłem Acifungin Forte . Środek wykazuje działanie przeciwgrzybicze. Mam nadzieję, że da radę. Póki co mijam baseny szerokim łukiem.

Paulina 2016-03-07 16:37

Dobrze działa,stosunkowo niska cena zachęca do zakupu.

Róża 2015-08-23 18:46

Bardzo nieestetyczną dolegliwością jest grzybica paznokci i świadczy o pewnym zaniedbaniu. Nabawiłam się grzybicy paznokci na basenie. W celu pozbycia się jej, przydatny do stosowania okazał się Acifungin Forte . Specyfik w mig rozprawił się z grzybicą.

Miriam 2015-08-11 17:17

Nie zdajemy sobie sprawy, że grzyby są groźne dla organizmu. Nie mamy wpływu na to, że jesteśmy narażeni non stop! Warto się zaopatrzyć w Acifungin Forte . Środek jest dobry i skuteczny.

Debora 2015-03-12 18:06

Moja córka jest ostatnio po wielu nieprzyjemnych przeżyciach. Nawet przeszła przez depresję Ma teraz znacząco obniżoną odporność! Ciągle łapie wirusy i dopadają ją różne grzybice... Postanowiłam kupić jej Acifungin Forte , żeby już się tak nie męczyła! Liczę na to, że ten wyrób uwolni ją od tej nieprzyjemności!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.