Kategorie produktów

Levopront

Levopront

3.5 Dobry

ilość opinii: 14

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Levopront

Syrop Levopront to produkt leczniczy. Przeznaczony jest dla osób, które zmagają się z problemem drażniącego i dokuczliwego kaszlu, a zwłaszcza kaszlu suchego, któremu może towarzyszć podrażnienie błon śluzowych.

Suchy kaszel charakteryzuje się nagłymi i niepohamowanymi napadami kaszlu, które mogą wiązać się z infekcjami dolnych i górnych dróg oddechowych, krztuścem czy nowotworem płuc. Towarzyszy im przy tym często ból gardła, a także uczucie palenia w płucach.

Substancją czynną leku Levopront jest lewodropropizyna. Jest to substancja, która posiada właściwości przeciwkaszlowe i przeciwhistaminowe. Dodatkowo wykazuje działanie miejscowo znieczulające.

Lewodropropizyna wchłania się w krótkim czasie po podaniu. Jej działanie polega na tym, że hamuje ona skurcz oskrzeli, co w konsekwencji przekłada się na zmiejszenie gwałtownych i bolesnych ataków kaszlu. 

Skład

Składniki leku Levopront są następujące:

substancja czynna lewodropropizyna 60 mg/10 ml syropu
pozostałe składniki sacharoza, kwas cytrynowy jednowodny, sodu wodorotlenek, substancja poprawiająca smak i zapach wiśniowa, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona

 

Dawkowanie:

Lek Levopront należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Syrop Levopront należy przyjmować doustnie, według poniższych zaleceń. 

Wiek Dawka pojedyncza Ilość dawek na dobę Dawka dobowa
dorośli 10 ml 3x 30 ml

dzieci powyżej 2. r. ż.

- 10-20 kg mc.

- 20-30 kg mc.

 

3 ml

5 ml

 

j.w.

j.w.

 

9 ml

15 ml

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej leku. 

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa należy zwrócić się do lekarza. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Levopront.

Lek Levopront należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. 

Nie stosować u kobiet w trakcie ciąży i karmienia piersią, a także u osób z obfitą wydzieliną oskrzelową oraz zaburzeniami czynności rzęsek oskrzeli.

Leku nie należy stosować po upływie terminu przydatności do spożycia.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-03-14 16:38

Nie polecam, po 2 dniach stosowania mała poprawa. Ponadto osłabienie, małe dreszcze, ból brzucha,odstawiłam ,nie dla mnie

Joanna 2020-02-08 20:42

Nie polecam. Po zazyciu jednej dawki, mnie powaliło, serce mi kolatalo i spałam kilka godzin. Na drugi dzień dostałam okropnej wysypki na całym ciele, a kaszel się wzmógł. Wysypki nie przechodzi. Stanowczo odradzam.

Sylwia 2018-12-10 11:09

Kaszel może powodować poważne uszkodzenia błon śluzowych: chodzi o dolegliwości bólowe, podraznienia, trudności z mówieniem i przełykaniem. Naprawdę nic ciekawego. Od pewnego czasu odczuwam drapanie w gardle. Nie chcę, by znowu pojawił się ten kaszel, bo nie jest to dla mnie dobre w moim zawodzie: jestem pracownikiem biurowym i obsługuję klientów. Levopront zawsze mi pomaga, ponieważ z problemami z gardłem zmagam się regularnie w okresie jesienno-zimowym.

paulina 2018-06-02 22:08

witam, mi lek pomógł w bardzo szybkim czasie wiec faktycznie każdy organizm inaczej reaguje. ja jestem bardzo zadowolona

Oktawia 2018-03-03 14:25

W okresie silnego przeziębienia walczę z ostrymi napadami kaszlu. Próbowałam już chyba wszystkiego żeby móc się go jakoś pozbyć. Od znajomej usłyszałam o środku Levopront . Zaraz pędziłam do apteki, by kupić. Oby zadziałał :)

Alina 2018-03-02 19:59

Po zażyciu nie mogę opanować kaszlu masakra kto wymyślił ten lek nie do końca ma w głowie dobrze poukładane

Marianna 2018-02-22 14:17

Przez wiele lat nieumiejętnie próbowałam zwalczać kaszel;/ Dopiero jak moja córka zaczęła studiować farmację przejęła stery w swoje ręce i teraz ona jest dla naszej rodziny największym autorytetem w tym temacie. W związku z tym teraz na suchy kaszel z dobrym skutkiem syrop Levopront.

Lucjan 2018-02-08 14:06

W kaszlu suchym stosuję tylko Levopront, dlatego, że jego składnik aktywny jest pomocny w stosowaniu przy kaszlu suchym. To pomaga mi w utrzymaniu sprawności mojego gardła oraz przekłada się na to, że nie muszę męczyć się z napadami nieproduktywnego kaszlu.

Lena 2018-01-31 07:47

Gdy dotyka nas kaszel, z reguły trudno zweryfikować, jaki to rodzaj kaszlu. Na szczęście są syropy, których producenci od razu wskazują, kiedy je stosować i w jakim rodzaju kaszlu mogą być pomocne. Jednym z takich produktów jest Levopront. Najlepszy na kaszel suchy.

Heniu 2017-11-29 14:38

Levopront jest ok, ale poprzedni syrop mocniej hamował mi kaszel.

Bea02 2017-11-21 11:54

Nie ma nic lepszego, aby zahamować męczący suchy kaszel!!! Wystarczy brać 10 ml. co wieczór przed spaniem, i po kaszlu. Tylko drogi jest. Zalecony mi przez lekarza pulmunologa.

Jacek 2017-01-12 20:03

W przebiegu grypy lekarz przepisał mi Levopront na silny kaszel suchy. Mimo sporej ceny - prawie 30 zł. kupiłem z nadzieją szybkiej pomocy. Po trzech dobach stosowania i silnych bólach mięśni brzucha od kaszlu odstawiłem cudowny lek i zastąpiłem poczciwym Thiocodinem za dychę. Pomógł od razu i życie stało się lepsze. Wnioski ? Po pierwsze- nie cena stanowi o jakości produktów. Po drugie - warto przed zakupem poczytać o produkcie i dopytać w aptece o leki alternatywne. Może Levopront pomaga pewnej grupie pacjentów,np. dzieciom. Mnie nie pomógł w najmniejszy stopniu. Stanowczo odradzam.

Teresa 2015-11-14 11:50

Moja 16 letnia córka miała zapisany przez lekarza ten syrop na suchy kaszel. Po pierwszym zażyciu zalecanej dawki 10 ml po paru minutach zrobiła się bardzo senna i spała nieprzerwanie 4 godziny. Sama zdecydowałam, żeby podawać połowę dawki. Trzeciego dnia zażywania tego syropu córka zasłabła kilka minut po jego podaniu. Wystąpił nagły spadek ciśnienia, drżenie ciała, sinienienie ust, paznokci i wezwałam karetkę pogotowia. Ratownicy stwierdzili niewydolność krążeniową i silny wstrząs anafilaktyczny. Dziecko w trybie nagłym zostało przewiezione do szpitala. Okazało się, że przyjmowany antybiotyk Klacid Uno i Levopront spowodowały tak silną reakcję organizmu córki. Dziecko na szczęście przeżyło. Piszę tą opinię, żeby zwrócić uwagę, że ten lek ma bardzo dużą listę działań ubocznych i z ostrożnością go zażywać. Boję się nawet pomyśleć co by było gdybym dziecku caly czas podawała dawkę zapisaną przez lekarza czyli 10 ml.

Wirgiliusz 2015-04-28 20:11

Bywa tak, że podczas choroby odnoszę wrażenie że wykaszlę płuca! Takie sytuacje męczą mnie głównie późnym wieczorem i w nocy. Nie ma bata aby podołać bez sprawdzonego preparatu . Levopront działa wzorowo!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.