Jakie właściwości ma olej konopny?

Jakie właściwości ma olej konopny?

Dodano: 17-03-2016

sklep ze zdrową żywnością

Gdy myślimy o konopi od razu nasuwa się oczywiste, powszechnie nieakceptowane w naszym społeczeństwie, zastosowanie tego specyfiku. Fani „trawki” próbują przekonywać o fantastycznych właściwościach tego zioła i jego zbawiennym wpływie na zdrowie. Okazuje się jednak, że w opowieściach o owej roślinie jako lekarstwu jest sporo prawdy. 

Wyróżniamy konopie indyjskie (mogą mieć działanie narkotyczne) i siewne. Z tych pierwszych pozyskuje się olej, który skutecznie leczy raka.

Olej konopny nie zawiera cholesterolu, natomiast bogaty jest w witaminę K, która wspomaga syntezę białek i enzymów, działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo, wpływa pozytywnie także na krzepliwość krwi. Jest bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), ich obecność sprawia, że olej konopny nie nadaje się do obróbki termicznej (nie należy więc go podgrzewać). Najlepiej spożywać go na zimno, jest świetnym dodatkiem do sałatek czy warzyw (surowych, jak i gotowanych). Specyfik ten należy przechowywać tylko i wyłącznie w butelkach z ciemnego szkła, wówczas nie traci cennych właściwości. 

Olej konopny zawiera między innymi: witaminy (A,C, E i B), a także magnez czy wapń, działa również na dolegliwości podczas napięcia przedmiesiączkowego u kobiet, stosuje się go na stany zapalne stawów.

Olej z konopii naturalnym specyfikiem w walce z rakiem

Olej z konopi indyjskich okrzyknięty został lekiem na raka. Do opinii publicznej nie podaje się informacji na ten temat, gdyż posiadanie i stosowanie tego specyfiku jest surowo zabronione. Niezależne media społecznościowe nie unikają jednak tych zagadnień i z biegiem czasu mamy coraz większą wiedzę o tym, jak olej konopny radzi sobie z bardzo trudnymi, śmiertelnymi  przypadkami chorób nowotworowych. 

W sytuacjach, gdy organizm jest wyniszczony przez chemioterapię czy radioterapię i nie ma już szans na wyleczenie, olej konopny stosuje się do wydłużenia życia oraz poprawy jego jakości. Pozwala na zmniejszenie lub całkowite pozbycie się bólu, poprawia apetyt, wpływa także na stan psychiczny oraz samopoczucie chorego. 

Społeczeństwo zmaga się nie tylko z wzbudzających postrach rakiem, dużym problemem jest także depresja. Obie choroby rozprzestrzeniają się bardzo szybko, i obie można wyleczyć, stosując olej konopny. Specyfik ten zaleca się również cukrzykom- mówi się, że chorzy na cukrzycę po sześciu tygodniach zażywania oleju konopnego nie potrzebują już insuliny.

Efektem jego stosowania jest senność, zmęczenie, częsta potrzeba odpoczynku. Jest to zupełnie normalne i nie powinno niepokoić, zazwyczaj znika po miesiącu regularnego stosowania.

Olej konopny ma gęstą konsystencję, dlatego by wydobyć go z opakowania, może zanurzyć je w gorącej wodzie - wystarczy zaledwie kilka sekund. Należy jednak uważać, by nie przekroczyć zalecanej dawki spożycia. 

Olej konopny w kosmetologii

Specyfik ten stosuje się również w kosmetyce. Jego skład jest bardzo podobny do naturalnego tłuszczu ochronnego, dlatego też często wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków przeznaczonych dla skóry łojotokowej i trądzikowej- powstrzymuje on powstawanie zmian trądzikowych. Olej konopny jest doskonale wchłaniany przez skórę. Nie jest zbyt tłusty, przez co łatwo się absorbuje i ma wpływ na przepuszczalność naskórka. Stosowanie kosmetyków, które w składzie posiadają olej konopny, zaleca się osobom, które chcą zadbać o skórę głowy czy włosy. Sprawia on bowiem, że włosy są błyszczące, łatwe w rozczesywaniu.

Olej można stosować bezpośrednio na skórę, wówczas ma działanie ochronne (np.: łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry). Gdy dokucza Ci swędzenie, pieczenie- wybawi Cię olej konopny. Podobnie jest w przypadku alergików, im również poleca się ów specyfik. 

Co ważne - olej konopny jest bardzo delikatny, nie ma przeciwwskazań  do podawania dzieciom i niemowlętom. 

Na rynku, oprócz oleju konopnego, dostępne są: posypki i maści konopne, a nawet mleko konopne.

Artykuł został przygotowany na podstawie ogólnodostępnych materiałów w Internecie.

Źródła zdjęć:

https://www.instagram.com/oldschool.bodybuilding/

https://www.instagram.com/miniivickyy/

https://www.instagram.com/stephen_born_fitness/

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.