Kategorie produktów

Kapsiplast

Kapsiplast

2.5 Średni

ilość opinii: 4

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Kapsiplast

Lek Kapsiplast to plaster leczniczy na skórę stosowany w leczeniu miejscowym nerwobóli i mięśniobóli różnego pochodzenia np. ból pleców w okolicy lędźwiowo – krzyżowej kręgosłupa.

Kapsaicyna zawarta w plastrze wywołuje miejscowe podrażnienie skóry, z widocznym zaczerwienieniem skóry i uczuciem ciepła.

Skład

Substancjami czynnymi leku Kapsiplast są: wyciąg gęsty z owoców pieprzowca i wyciąg gęsty z korzeni pokrzyku wilcza jagoda.

Jeden plaster o powierzchni 142,1 cm2 (10 x 15 cm) zawiera 0.0399±0.0033 g wyciągu gęstego z owoców pieprzowca Capsicum Annuum L. (Capsici fructus extractum spissum),8:1,ekstrahent – mieszanina acetonu i heksanu (30:70), co odpowiada zawartości kapsaicynoidów 6.0-8.0 µg/cm² plastra oraz 0.0245±0.0020 g wyciągu gęstego z korzenia pokrzyku Atropa belladonna L.(Belladonnae radicis extractum spissum) 4:1, ekstrahent – etanol 70% (v/v), co odpowiada zawartości alkaloidów tropinowych w przeliczeniu na atropinę 2.2-3.0 µg/cm² plastra.
Pozostałe składniki tego preparatu Kapsiplast to: tkanina podłożowa, kauczuk naturalny, tlenek cynku, żywica węglowodorowa, żywica politerpenowa, lanolina, polibuten, difenyloamina oktylowana, tlenek żelaza (II) bezwodny E 172 (barwnik czerwony), tlenek żelaza (III) uwodniony E 172 (barwnik żółty), tlenek żelaza (II, III) E 172 (barwnik czarny), benzyna ekstrakcyjna.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Kapsiplast powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.
Kapsiplast jest przeznaczony do stosowania wyłącznie na zdrową skórę. Plaster przykłada się na skórę w okolicy miejsca bolącego np. okolicy lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa. Plaster może pozostać na skórze maksymalnie 2 dni.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu.
Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Kapsiplast. Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Preparat Kapsiplast należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Robert 2018-05-06 20:57

Kto nigdy nie miał stłuczenia, ten nie przeżył żadnych fajnych akcji. Oczywiście ból z początku nie do zniesienia, ale od czego był specyfik Kapsiplast ? Ból mija raz dwa i nie ma po nim śladu.

Nora 2018-02-15 22:47

Nigdy więcej nie sięgnę po Kapsiplast . To jakaś pomyłka! Po prostu szkoda kasy!

Diana 2017-04-06 13:42

Szczerze? Nie mogłam wytrzymać z tym plastrem, bo skóra na łopatce strasznie mnie piekła. Ale może to ja jestem tylko taka wrażliwa...

Traszka 2016-12-11 12:34

Trzeba uważac przy stosowaniu Kapsiplastu, bo niektórym potrafi wręcz poparzyć skórę, mi jednak pomaga bardzo dobrze i sobie go chwalę.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.