Kategorie produktów

Rostil

Rostil

4.25 Dobry

ilość opinii: 20

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Rostil

Rostil to produkt leczniczy dostępny w postaci tabletek. Niniejszy lek jest wskazany do stosowania w objawowym leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej oraz retinopatii cukrzycowej w przebiegu cukrzycy.

Przyczyną niewydolności żylnej, czyli zastoju krwi w żyłach, może być refluks żylny, zwężenie żył lub wysokie ciśnienie w żyłach. Dodatkowo na tę dolegliwość mają wpływ zła dieta, nadwaga i otyłość oraz siedzący tryb życia. 

Lek Rostil zawiera substancję czynną - jednowodny dobezylan wapnia. Posiada on właściwości naczynioprotekcyjne i naczyniotonizujące. Jest to substancja, która oddziałuje na nabłonek naczyń włosowatych, ściany żył oraz naczynia limfatyczne.

Dobezylan wapnia wspomaga wytrzymałość i zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, usprawniając mikrokrążenie i zapobiegając tworzeniu się wysięków.

Dzięki temu wpływa na uszczelnienie naczynek wokół układu limfatycznego, co przyczynia się do zmniejszenia obrzęków oraz wpływa na ustępowanie dolegliwości takich jak uczucie ciężkości nóg oraz ich ból.

Substancja aktywna produktu zapobiega powstawaniu zakrzepów i zastojów w naczyniach żylnych poprzez zwiększanie napięcia ścian żył. Ponadto zmniejsza lepkość osocza i zwiększa jego przepływ przez tkanki obwodowe, nasila też syntezę kolagenu.

Skład

Składniki produktu leczniczego Rostil to:

substancja czynna wapnia dobezylan jednowodny. Jedna tabletka zawiera 250 mg wapnia dobezylanu jednowodnego.
pozostałe składniki laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, celuloza mikrokrystaliczna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, krospowidon

Lek zawiera laktozę. W przypadku nietolerancji niektórych cukrów należy poradzić się lekarza prowadzącego przed przyjęciem leku. 

Dawkowanie:

Lek Rostil należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Tabletki są przeznaczone do podawania doustnego. Najlepiej przyjmować je podczas posiłku. 

Zalecana dawka produktu Rostil do przyjęcia dla osób dorosłych to od 500 do 1000 mg (2-4 tabletki) w ciągu doby.

W razie konieczności można zwiększyć dawkę dwukrotnie.

W zależności od wskazania, leczenie może trwać nawet kilka tygodni. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Rostil.

Nie należy stosować leku Rostil w pierwszym trymestrze ciąży. Lek może być stosowany w ciąży jedynie, gdy lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne. Lek nie powinien być stosowany w czasie karmienia piersią (laktacja).

Należy zachować ostrożność w przypadku ciężkiej niewydolności nerek, choroby wrzodowej lub nieżytowego zapalenia żołądka. W wymienionych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem leku. 

W czasie stosowania jakichkolwiek leków nie powinno się spożywać alkoholu. Stosowanie produktu leczniczego nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. 

Produkt Rostil należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed przyjęciem leku należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2021-02-25 20:12

Cudowny lek Rosati przestały mnie boleć nogi ale i kolana

Mxmmmm 2020-08-02 17:44

Fajny lek, ale ja i mama mamy po tym rozwolnienie :( a szkoda. Nie wiem, dlaczego.. czyści nas mówiąc kolokwialnie. Chyba będzie powrót do diohespan max. Niestety. Mini nudności tez są. A lek ma potencjał

Mxmmmm 2020-08-02 17:44

Fajny lek, ale ja i mama mamy po tym rozwolnienie :( a szkoda. Nie wiem, dlaczego.. czyści nas mówiąc kolokwialnie. Chyba będzie powrót do diohespan max. Niestety. Mini nudności tez są. A lek ma potencjał

Mxmmmm 2020-08-02 17:44

Fajny lek, ale ja i mama mamy po tym rozwolnienie :( a szkoda. Nie wiem, dlaczego.. czyści nas mówiąc kolokwialnie. Chyba będzie powrót do diohespan max. Niestety. Mini nudności tez są. A lek ma potencjał

M 2020-08-02 17:44

Fajny lek, ale ja i mama mamy po tym rozwolnienie :( a szkoda. Nie wiem, dlaczego.. czyści nas mówiąc kolokwialnie. Chyba będzie powrót do diohespan max. Niestety. Mini nudności tez są. A lek ma potencjał

M 2020-08-02 17:44

Fajny lek, ale ja i mama mamy po tym rozwolnienie :( a szkoda. Nie wiem, dlaczego.. czyści nas mówiąc kolokwialnie. Chyba będzie powrót do diohespan max. Niestety. Mini nudności tez są. A lek ma potencjał

Ania 2020-07-05 03:21

Rewelacja!!! Od 6 miesiecy bolały mnie nogi kupiłam Rośnie po wyjściu z Apteki zaczynam taka byłam już zmęczona tym bólem mi pomogło po godzinie polecam!!!

Ona 2020-05-17 20:11

Cena - średnia, bo niezbyt duża zawartość substancji aktywnej. Oczywiscie musieli doładować talku, żeby tableta była większa i trudniejsza do połknięcia. Tyle dobrego, że chociaz dwutlenku tytanu ani substancji glazurujacych nie zawiera.

Antonina 2019-12-31 14:51

cały czas rozmyślam czy ten środek zlikwiduje tą nieznośną ciężkość

Victoria 2018-09-10 10:59

Przez wiele lat zmagałam się z niewydolnością żylną. Do pewnego czasu nie wiedziałam, co może mi pomóc. Niepozorny środek i nieznany mi jak dotąd Rostil poleciła mi pani farmaceutka. Przy okazji zaczęłam czytać trochę o tym, jak radzić sobie w moim problemie i też natknęłam się na ten produkt. Nie mogło być inaczej, wiedziałam, że mi pomoże :)

Jowita 2018-05-30 15:11

Niewydolność żylna może być spowodowana problemami z układem krążenia. Jednym z takich problemów jest agregacja płytek krwi, co powoduje zastój i uniemożliwia swobodny jej przepływ. Żylaki to problem natury estetycznej, ale także problem, który może powodować bolesność nóg, uczucie ich obrzmienia. Sama się z tym zmagałam, a ulubione buty nie chciały się wcisnąć na moją nogę. Chodzenie w obcasach było bardzo bolesne. Kupiłam Rostil, który okazał się dla mnie zbawienny...

Damian 2017-11-24 10:02

Tak szczerze mówiąc, nie znam zbyt wielu środków bez recepty, które są w stanie pomóc zwlaczyć problemy z żyłami i pogorszonym krążeniem na własną rękę. Chyba się nie da, wizyta u lekarza jest potrzebna tak czy owak. Jeśli chodzi jednak o możliwość pozbycia się nieprzyjemnego mrowienia w nogach i paskudnego uczucia ich ociężałości, to tabletki Rostil są bardzo pomocne.

Katarzyna 2017-10-14 12:19

Kto nie przerobił tematu retinopatii cukrzycowej u siebie lub u swoich najbliższych, ten nie jest chyba w stanie zrozumieć jak ważne jest codzienne działanie i profilaktyka takich zmian. W mojej opinii lek Rostil jest pomocny w tym temacie, aczkolwiek regularnie pytam mojego diabetologa czy, kiedy i co mam stosować.

Ewa 2017-05-31 13:47

Działa jak należy!

Małgosia 2017-04-22 23:22

Cena niska, opinie pozytywne, więc postanowiłam kupić i jestem bardzo zadowolona. Idealny lek dla każdego, kto ma problemy z żylakami.

Opinia użytkownika 2016-12-24 09:49

Dużo czasu spędzam siedząc przy biurku. Mam z tego powodu częste skurcze w nogach... Znalazłam dla siebie środek Rostil . Okazał się wielką pomocą...

Natalia 2016-08-19 11:34

Wiele osób sądzi, że niewydolność żylna jest spowodowana głównie siedzącym trybem życia. Może i tak. Jednak do tego problemu przyczynia się także nadwaga i otyłość, które stanowią efekt złej i bezwartościowej diety. A później cukrzyca to już tylko kwestia czasu. Rostil to produkt dla osób, które zmagają się z problemami żylnymi na podłożu cukrzycowym. Produkt dodatkowo nie ma zbyt długiej listy efektów ubocznych.

Ula 2015-09-25 16:49

Rostil to naprawde dobry lek, który działa niemal od razu na problemy związane z nogami. Pamiętam, że kupiłam Rostil kiedy byłam już zrezygnowana bo nic innego nie działo. Rostil polecił mi pan w aptece no i się nie mylił, że to dobry lek. Zastosowałam wieczorem, a na drugi dzień jak reka odjął wszytskie problemy!

Gosia 2015-07-16 13:27

Czytałam, że poza wskazanymi tutaj przyczynami niewydolności żylnej, dużą rolę odgrywa także genetyka. Czasami niewydolność żylna ma podłoże genetyczne i w tej sytuacji niewiele można zdziałać, nawet jeśli żyłoby się na tyle zdrowo, żeby zmniejszyc ryzyko wystąpienia tego problemu. Ja ostatnio musiałam zacząc stosować produkt Rostil, bo czyłam się naprawdę nieciekawie, jeśli chodzi o moje nogi. Były strasznie ociężałe a na co dzień poza pracą załatwiam dużo spraw w mieście i to jest jakiś koszmar, nogi odpadają. Rostil trochę to złagodził, ale boję się, że czeka mnie operacja.

Renata 2015-04-10 19:42

Czytałam, że Rostil można stosować, gdy miewa się problemy takie jak np. niewydolność żylna. Do tego wiem, że pracując przy biurku oraz nie ruszając się zbytnio jestem tym bardziej narażona na tzw. uczucie ciężkich nóg. Trafiłam na ten środek po tym, jak zaczęłam odczuwać nieprzyjemne mrowienie, które za nic nie chciało mnie opuścić. Teraz wiem, że mogę w pełni zaufać temu środkowi.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.