Kategorie produktów

Nizoral

Nizoral

4.6 Bardzo dobry

ilość opinii: 5

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Nizoral

Szampon Nizoral to produkt leczniczy o dizałaniu przeciwgrzybiczym, do stosowania miejscowego na skórę. Nizoral zawiera substancję czynną ketokonazol. Szampon est wskazany w profilaktyce i leczeniu łupieżu owłosionej skóry głowy, łojotokowego zapalenia skóry oraz łupieżu pstrego.

Skład

Komponenty szamponu Nizoral są następujące:

- substancją czynną produktu jest ketokonazol o działaniu przeciwgrzybiczym. 1 g szamponu leczniczego Nizoral zawiera 20 mg ketokonazolu.

- pozostałe składniki tego produktu to: sól sodowa eteru laurylosulfonowego, sól disodowa eteru monolaurylosulfonobursztynowego, dietanolamid kwasu tłuszczowego oleju kokosowego, laurdimonium - zhydrolizowany zwierzęcy kolagen, makrogolu 120 metyloglukozodioleinian, kompozycja zapachowa, sodu chlorek, imidomocznik, sodu wodorotlenek, kwas solny stężony, erytrozyna sodowa oraz woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Nizoral powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu. Szampon może być stosowany zarówno leczniczo, jak i profilaktycznie.

Sposób użycia:

1. Nanieść niewielką ilość szamponu na zakażoną skórę głowy - (1 saszetka lub garść leku) 

2. Rozprowadzić szampon równomiernie na skórze, używając niewielkiej ilości wody,

3. Wcierać szampon w skórę głowy aż do uzyskania piany.

4. Pozostawić pianę na skórze od 3 do 5 minut, a następnie spłukać wodą.

5. Na co dzień można używać zwykłego szamponu do włosów.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Nizoral. Nie stosować szamponu leczniczego u dzieci poniżej 12. roku życia.

Preparat Nizoral należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2019-12-22 13:46

łupież mam od dawna i dlatego interesują mnie wyłącznie naprawdę sprawdzone preparaty.

Bernadetta 2018-12-25 18:57

Nizoral jest fajny jak nie chcesz mieć łupieżu:)

Julka 2017-04-04 14:00

Najlepszy patent na łupież!

Eliasz 2016-06-22 00:22

Łupież od dawna był moim utrapieniem ... Beznadziejna sytuacja. Tym bardziej, że spotkałem dziewczynę której chciałem zaimponować. Migiem pognałem do apteki i dostałem na to Nizoral ... Problem... po jakimś czasie minął

Patryk 2015-01-20 23:58

Naprawdę trudno znaleźć na rynku lepszy szampon na łupież niż Nizoral. Trochę kosztuje, ale za jakość się płaci.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.