Jeśli chcesz się odchudzać, zacznij i skończ jesienią

Jeśli chcesz się odchudzać, zacznij i skończ jesienią

Jesień to idealny czas na to, by rozpocząć odchudzanie przynajmniej z kilku powodów. Jest to czas, gdy w sklepach mamy masę produktów, które idealnie nadają się właśnie do czasu, gdy się odchudzamy. Dzięki nim nie będziemy musieli podjadać czegoś co nie ma żadnej wartości. Jednocześnie mamy naporu jak przed wakacjami, że świetna sylwetka musi się szybko pojawić tak jak w czasie, gdy zbliża się letni urlop. 

Dodatkowo jest to czas, gdy skończyły się upały, letnie wolne dni, dlatego nie podjadamy lodów, przekąsek, zimnych napojów. Tak naprawdę zaczyna się normalna praca w zwykłym codziennym stylu. Jest to kwestia, która działa na naszą korzyść. Przede wszystkim możemy usystematyzować swój plan dnia i obowiązki, które mamy do wykonania. Wszystko można dużo lepiej sobie zaplanować i w ten sposób przy stałej diecie będzie nam lepiej poradzić sobie z tym co nas czeka przy odchudzaniu. Warto pamiętać o tym, by jest w stałych porach. Śniadanie trzeba zjadać w domu, potem w pracy jakiś owoc i delikatny lunch. Już w domu główny obiad oraz na koniec bardzo delikatna kolacja.

Dieta odchudzająca, która będzie racjonalnie przygotowana to również sposób na to, by wzmocnić swój organizm przed zimą. Będziemy mogli przyzwyczaić się dzięki takiej diecie do zdrowych posiłków, wzmocnimy swoją odporność, co w listopadzie tuż przed zimą będzie bardzo ważną sprawą. 

Produkty sezonowe – najlepszy wspomagacz silnej woli 
W tym okresie mamy dostęp do wielu produktów sezonowych, które mogą nas skutecznie wspierać w czasie, gdy się odchudzamy. Jabłka to taki doskonały produkt. Warto w ciągu jednego dnia w tygodniu przygotować sobie taki jadłospis, który będzie składał się właśnie w głównej mierze z jabłek. Można wtedy spożyć rano owsiankę z jabłkami, potem delikatne naleśniki czy ryż z jabłkowym musem a na wieczór samo jabłko świetnie działające na jelita. W okresie jesieni w naszym kraju mamy również dostęp do takiego produktu jak Jarmuż. Jest to świetne rozwiązanie, które będzie usuwać z naszego organizmu toksyny. Znajduje się tam duża ilość błonnika, dzięki czemu będzie poprawiać pracę jelit. W tym okresie mamy również orzechy, śliwki, jagody i wiele różnych produktów, które mogą wspierać racjonalną dietę odchudzającą

Aktywność fizyczna

Zmieniające się temperatury na jesienne to również świetny czas, by rozpocząć aktywność fizyczną. Nie zawsze jest ona taka przyjemna w upalne dni, dlatego lepszym rozwiązaniem może być aktywność w momencie, gdy temperatura nieco spadła. Nie będziemy się wtedy tak pocić a jednocześnie może się okazać, że poprawi się nasza kondycja. Każdy organizm woli aktywność fizyczną, która odbywa się w najlepszych dla niego warunkach termicznych. Dlatego warto wykorzystać jesień do tego, by spalać zbędne kalorie. Jesienią warto spędzać czas na świeżym powietrzy a na siłownię można przenieść się dopiero w okresie zimowym. Wtedy oczywiście aktywność na powietrzu nie daje już takiej przyjemności a niekiedy po prostu ze względu na bardzo niskie temperatury nie będzie wskazana.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.