Kategorie produktów

Vicks VapoRub maść

Vicks VapoRub maść

4.77 Bardzo dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Vicks VapoRub maść

Maść Vicks VapoRub to produkt leczniczy przeznaczony dla osób, które zmagają się dokuczliwymi objawami wynikającymi z zainfekowania dróg oddechowych (zwłaszcza górnych), co może towarzyszyć przeziębieniu. Do takich objawów zaliczamy: stan zapalny błon śluzowych, podrażnienie błon śluzowych, uczucie pełnego i zatkanego nosa, katar.

W składzie Vicks VapoRub maść znajdują się substancje czynne: kamfora, olejek eukaliptusowy, levomentol, olejek terpentynowy. Substancje te mają właściwości łagodzące i znieczulające. Mentol ma wyraźny orzeźwiający i odświeżający aromat, dzięki czemu wpływa korzystnie na choroby dróg oddechowych. Wraz z kamforą wspomagają redukcję obrzęku śluzówki nosa, zmniejszając nieżyt nosa.

Zawarty w składzie Vicks VapoRub maść olejek eukaliptusowy wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i antyseptyczne. Stosowany jest często w aromaterapii.

Zarówno olejek eukaliptusowy jak i terpentynowy wspierają odkrztuszanie zalegającej wydzieliny poprzez stymulację wydzielania śluzu i jednoczesne jego upłynnianie. 

Skład

W skład maści Vicks VapoRub wchodzą następujące substancje:

- substancje czynne: levomentol (Levomentholum), kamfora (Camphora recemica), olejek eukaliptusowy (Eucalypti aetheroleum) i olejek terpentynowy (Terbinthinae aetheroleum a Pino pinastro).
- pozostałe składniki: tymol, olejek cedrowy, wazelina biała.

Składnik Zawartość
levomentol  2,75 g
kamfora 5 g
olejek eukaliptusowy 1,5 g
olejek terpentynowy 5 g

Dawkowanie:

Produkt Vicks VapoRub maść należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. Maść należy aplikować na skórę.

Instrukcja użycia: niniejsza maść służy do nacierania zarówno klatki piersiowej, jak i pleców. Odpowiednią ilość maści należy wetrzeć we wskazane miejsca. 

Parujące, lotne składniki działają inhalacyjnie (sprzyja temu przewiewny ubiór z naturalnych tkanin).

Zalecane dawkowanie leku w ciągu doby:

Wiek Dawka pojedyncza Ilość aplikacji na dobę
dorośli 1 łyżeczka 2-4x
dzieci > 12 lat j.w. j.w.
dzieci 5-12 lat pół łyżeczki 2-3x

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu leczniczego Vicks VapoRub maść.

Produkt należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. 

Nie należy stosować leku Vicks VapoRub maść na uszkodzoną skórę, skaleczenia i błony śluzowe. Nie stosować maści przy czynnej astmie oskrzelowej i innych chorobach dróg oddechowych oraz stwierdzonej nadwrażliwość dróg oddechowych. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 5 roku życia. Leku nie należy połykać. Nie stosować po upływie terminu ważności. 

 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-04-30 21:24

kicham i prycham od wczoraj. I bolą mnie głowa i zatoki To nie do końca niewinne przeziębienie ale leczyć się przecież czymś muszę

Staszek 2019-02-21 23:26

OK zawsze mi pomaga na zatkany nos

Daniela 2018-03-06 08:34

W infekcjach górnych dróg oddechowych warto wiedzieć, że są rozwiązania, które pomagają dość szeroko np. na nieżyt nosa, a tym samym na jego powikłania. Jednym z takich rozwiązań jest maść Vicks VapoRub. Osobiście dla mnie najlepszy produkt, który towarzyszy mi od najmłodszych lat i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Ufam mu i dlatego powierzam mu swoje zatoki i nos ;)

Ewa 2018-02-14 19:43

Pamiętam, jak byłam mała i mama zawsze smarowała mi tą maścią klatkę piersiową na noc. Dzięki temu mogłam z łatwością oddychać, ponieważ jej składniki doskonale udrożniały drogi oddechowe, a to z kolei przełożyło się na znaczącą ulgę. Wszystko za sprawą olejku eukaliptusowego :)

Elka 2018-01-18 22:20

Vicks VapoRub używam od lat jak tylko czuję, że mój nos niedomaga! Nie wyobrażam sobie nie przesypiać spokojnie nocy z powodu przeziębienia. Wolę skupiać się na innych rzeczach, a zatkany nos mi jest z tą maścią zupełnie niestraszny.

Iga 2018-01-17 13:04

Jak dla mnie ten środek jest najlepszy. Jak byłam mała mama zawsze smarowała mi klatkę piersiową, ponieważ pod wpływem ciepła ulatniały się substancje czynne. To pozwalało mi spokojnie spać bez przebudzania się, bez uporczywego kataru. I za to go cenię i polecam.

Sylwester 2017-10-09 20:19

Na pieczenie w gardle to skutecznym środkiem jest tylko Vicks VapoRub :) Lubię dobrą jakość

Opinia użytkownika 2017-09-13 14:36

Polecam dla dzieci i dorosłych, ułatwia oddychanie i przydaje się na noc, gdy dziecko ma zatkany nosek.

Lolita 2017-08-31 16:06

Jakiś czas wstecz wybrałam się na bieg po lesie – byłam pewna, że temperatura jest bardzo przyjemna! Jednak byłam w błędzie... Kolejnego dnia dopadło mnie jakieś katarzysko! Okropne uczucie! Pojechałam kupić Vicks VapoRub maść . Ten środek wyjątkowo stawia na nogi od razu!

Marcelina 2017-08-30 17:17

Na problemy z katarem polecam Vicks VapoRub maść ! To najskuteczniejszy preparat jaki kiedykolwiek stosowałam! Działa natychmiast!

Karolcia 2017-07-11 14:19

Po porządnym natarciu się tą maścią oddycha mi się w nocy znacznie lepiej. Niech już się skończy ten sezon chorobowy, bo ile można....

Kama 2017-03-30 22:05

Ta maść to jeden ze skuteczniejszych środków na zatkany nos w nocy jakie znam! <3

Lucyna 2016-04-01 16:31

Niezawodny, powinien być w każdej domowej apteczce!!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.