Kasza jaglana stała się ostatnio bardzo modna

Kasza jaglana stała się ostatnio bardzo modna

Dodano: 22-09-2015

sypkie kasza

Kasza jaglana stała się ostatnio bardzo modna, a to przede wszystkim dzięki jej niespotykanym wśród innych produktów spożywczych walorom zdrowotnym i odżywczym. Generalnie kasze to najzdrowsze z produktów zbożowych, ponieważ są bogate w składniki mineralne, witaminy, białko roślinne i oczywiście złożone węglowodany, które dają nam solidny zastrzyk energii na długi czas.

Ale kasza jaglana wyraźnie wyróżnia się na tle pozostałych kasz, stając się dzięki swoim właściwościom niekwestionowaną ich królową. Przede wszystkim kasza jaglana jest zasadotwórcza przez co zapobiega zakwaszeniu organizmu. Dzięki zawartości dużej ilości błonnika poprawia trawienie i sprzyja diecie odchudzającej. Jest więc polecana osobom dbającym o linię. Węglowodany zawarte w kaszy jaglanej doskonale odżywiają florę bakteryjną jelit wpływając korzystnie na odporność organizmu. Zawartość serotoniny poprawia nam samopoczucie, warto więc włączyć tę kaszę do naszego jadłospisu, w szczególności w okresie zimowym kiedy niedostatek światła słonecznego obniża nasz nastrój. Duża zawartość magnezu doskonale wpływa na pracę naszych mięśni.

Kasza jaglana jest produktem bezglutenowym, dlatego bez obaw mogą ją jeść osoby cierpiące na celiakię. Kasza ta jest na tyle uniwersalna, że doskonale smakuje zarówno w potrawach słodkich jak i wytrawnych. Dobrze łączy się z różnymi warzywami, serami i ziołami. Może być również świetną bazą zapiekanek.

W naszym serwisie znajdą Państwo nie tylko kaszę jaglaną, która jest bardzo zdrowa. Dla osób, które wolą kaszę gryczaną mamy również ofercie wersję niepaloną jak i paloną. Ostatnio coraz popularniejsza staje się kasza kuskus, którą również serdecznie polecamy. W naszym sklepie ze zdrową żywnością znajdą Państwo również wiele innych produktów w tym także orzechy włoskie.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.