Kategorie produktów

Dexak SL

4.08 Dobry

ilość opinii: 12

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Dexak SL

Dexak SL to produkt leczniczy dostępny w postaci granulatu do wykonywania roztworu doustnego. Wskazaniem do stosowania produktu są dolegliwości bólowe o łagodnym i umiarkowanym stopniu nasilenia.

Lek należy stosować krótkotrwale. Produkt przeznaczony jest przy m.in. bólu głowy, bólach menstruacyjnych, bólach mięśniowych, a także przy bólu zębów.

Substancją czynną leku jest deksketoprofen. Substancja ta należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) o właściwościach przeciwbólowych, przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych.

Działanie niniejszej substanci czynnej polega na hamowaniu aktywności cyklooksygenaz (COX), czyli enzymów biorących udział w reakcjach zapalnych, dzięki czemu odczuwane jest zniesienie dolegliwości bólowych.

Niniejszy lek dedykowany jest osobom dorosłym.

Skład

Składniki produktu leczniczego Dexak SL to:

- substancja czynna: deksketoprofen (w postaci deksketoprofenu z trometamolem) 25 mg/ 1 saszetka,

- pozostałe składniki: amonu glicyryzynian, neohesperydyno-dihydrochalkon, żółcień chinolinowa (E 104), aromat cytrynowy, sacharoza z krzemionką koloidalną uwodnioną.

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Dexak SL należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Dexak SL przeznaczony do stosowania doustnego. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance wody, spożyć po całkowitym rozpuszczeniu granulatu.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego w ciągu doby:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp między dawkami Dawka dobowa
dorośli 1 saszetka 8 h 3 saszetki
osoby w odeszłym wieku 1 saszetka 8 h 2 saszetki*

*W przypadku dobrej tolerancji u osób w podeszłym wieku tę dawkę początkową można następnie zwiększyć do dawki zalecanej (3 saszetki - 75 mg). 

Nie należy przekraczać całkowitej dawki dobowej 75 mg.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Dexak SL.

Dexak SL należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Lek przeznaczony jest dla osób powyżej 18 roku życia.

Nie należy stosować leku w trzecim trymestrze ciąży lub w okresie karmienia piersią. Nie stosować m.in. u osób, u których występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, a także przy krwawieniach z żołądka lub jelit.

Ostrożność powinny zachować także osoby, u których występuje ciężka niewydolność serca, umiarkowana lub ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność wątroby. Produkt może mieć mały wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. Nie przyjmować po upływie terminu ważności. Lek zawiera sacharozę. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-06-15 23:18

Rzeczywiście kto pisze tak infantylne opinie?!? Jeszcze tak nieudolnej reklamy nie widziałem.

Marianna 2020-03-08 06:34

Bardzo dobre na bol zęba. Naprawdę super Muszę teraz wypróbować na migrenę i ból kręgosłupa szyjnego.

Waclaw 2019-06-10 08:35

Dobrze działa szczególnie na bol kręgosłupa i zęba

Ewa 2018-05-26 22:04

Jestem zachwycona tym lekiem! Choruję na celiakię więc zawsze obawiam się leków. Ten proszek piję już 4 dzień i nic! Żadnych negatywnych objawów ze strony przewodu pokarmowego, a ostry ból ramienia minął! Szczerze polecam, zwłaszcza, że i cena śmiesznie niska.

Ziuta 2018-04-11 11:41

Wszystkie te opinie takie jak z reklamy,że wierzyc sie nie chce ze jedna osoba wyraziła negatywną opinię

MHW 2018-03-07 18:30

A mnie po nim boli brzuch :(

Damian 2018-02-19 10:07

Nie jestem osobą, które narzeka na ból, ale gdy już coś mnie złapie, lubię działać od razu w środek i źródło bólu. Dexak SL to dla mnie dobry wybór. Nigdy mnie nie zawiódł, a co ważniejsze, pomaga mi zawsze zwalczyć nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Milena 2018-02-02 15:34

Zwykle na wszelkiego rodzaju dolegliwości bólowe stosujemy ibuprofen bądź paracetamol. Deksketoprofen to INNOWACJA, która radzi sobie z bólem różnego pochodzenia i nasilenia. Ufam produktowi DexakSL, bo doskonale pomaga mi przy migrenie.

Marek 2017-10-05 11:55

Samo działanie ok, ale osobiście jakoś forma granulatu mi nie podpasowała. CHyba jednak jestem tradycjonalistą i wolę sobie połknąć tabletkę.

Paweł 2017-09-29 12:29

W pracy dużo czasu spędzam na słońcu, więc często boli mnie głowa. W przerwie rozpuszczam sobie saszetkę, wypijam i szybko są efekty, więc głowa automatycznie przestaje boleć. Mam zawsze pod ręką

Dobrawa 2017-06-28 11:30

Paracetamol? Ibuprofen? Nie. Wybrałam Dexak SL, dlatego, że zawiera deksketoprofen, czyli substancję, która trafia bezpośrednio w źródło bólu i rozprawia się z nim szybko i skutecznie. Mam wizytę u dentysty dopiero za tydzień, ale ząb boli mnie tak potężnie, że nie mogłam funkcjonować. Musiałam coś znaleźć. Wtedy trafiłam na ten produkt.

Borys 2015-10-31 22:14

Dexak SL jest fajny, bo można go wygodnie stosować. ! saszetka granulek bardzo fajnie znosi moje dolegliwości bólowe....Bardzo przyzwyczaiłam się do takiej formy przyjmowania leków. Nie lubię łykania tabletek. 5 na 5 gwiazdek dla tego preparatu.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.