Kategorie produktów

Fluimucil Forte

Fluimucil Forte

4.45 Bardzo dobry

ilość opinii: 11

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Fluimucil Forte

Fluimucil Forte to lek w postaci tabletek musujących, który polecany jest w takich dolegliwościach, jak infekcje dolnych dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, mukowiscydoza i choroby, którym towarzyszy tzw. "mokry", produktywny kaszel.

Substancja czynna zawarta w leku to acetylocysteina.

Wykazuje ona działanie wykrztuśne, dzięki czemu wpływa korzystnie na śluz zalegający w drogach oddechowych - upłynnia go oraz ułatwia jego transport i odkrztuszanie. Wiele badań przeprowadzonych w warunkach in vitro oraz in vivo wykazało także zdolność antyoksydacyjną N-acetylocysteiny (1).

N-acetylocysteina jest substancją wykorzystywaną w leczeniu pacjentów z przewlekłym zapaleniem oskrzeli oraz przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (2).

Fluimucil Forte może być też stosowany w początkowych objawach przeziębienia i grypy, którym towarzyszy uporczywy kaszel, ból gardła oraz męczący katar. Lek działa także nawilżająco na podrażnione gardło.

Skład

Składniki produktu Fluimucil Forte to:

substancja czynna acetylocysteina
pozostałe składniki kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, aspartam, aromat cytrynowy

W 1 tabletce musującej znajduje się 600 mg acetylocysteiny (Acetylcysteinum)

 

Dawkowanie:

Lek Fluimucil Forte należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób i droga podania: Fluimucil Forte należy przyjmować doustnie, po uprzednim rozpuszczeniu tabletki musujacej w 1/2 szklanki wody. Roztwór należy wypić po całkowitym rozpuszczeniu się tabletki.

Zalecane dawkowanie produktu leczniczego dla osób dorosłych to 1 tabletka musująca na dobę. Jeżeli stosuje się lek wieczorem, należy pamiętać, że ostatnią dawkę należy przyjąć ok. 4 godziny przed planowanym snem.

Uwaga! Leczenie nie powinno trwać dłużej niż 5 dni. Jeśli po tym czasie nie ma widocznych efektów, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas kuracji należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników produktu Fluimucil Forte.

Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia. W okresie ciąży i karmienia piersią niniejszy lek może być podawany tylko w przypadkach bezwzględnie koniecznych. Przeciwwskazane jest stosowanie tabletek u osób z astmą oskrzelową oraz w przypadku fenyloketonurii. 

Tabletki musujące Fluimucil Forte należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-08-08 13:51

Mukowiscydoza to choroba z gatunku genetycznych i związana jest z genami, jakie przekazują rodzice. Mukowiscydoza objawia się nadmiernym wydzielaniem śluzu który może zatykać oskrzela i utrudniać oddychanie. Na mukowiscydozę stosuje się Fluimucil Forte . Składniki specyfiku wpływają na to, by gruczoły śluzowe pracowały jak należy.

Damian 2018-07-17 13:54

Dolegliwości dolnych dróg oddechowych to przede wszystkim kaszel. Często mokry i drażniący gardło i struny głosowe. W takim rodzaju kaszlu stosuję tylko i wyłącznie Fluimucil Forte, którego składniki wpływają korzystnie na gardło, łagodzą dolegliwości oraz niwelują uporczywe pieczenie i ból. Do tego ułatwia odkrztuszanie a nadmiar wydzieliny jest czymś normalnym przy kaszlu mokrym.

Ewik 2018-05-14 16:18

Polecam Fluimucil Forte na męczący kaszel! Nie wszystkie środki wykrztuśne są skuteczne jeśli chodzi o produktywne odkrztuszanie flegmy ale jeszcze się nie zdarzyło, żeby ten lek mnie zawiódł. Może to zasługa dobrego składu...w każdym razie działa i nie pozwala chorobie zejść niżej!

Franek 2018-01-15 17:01

Jeśli chodzi o kaszel, nie eksperymentuję, tylko wybieram Fluimucil. Kaszel potrafi być naprawdę uporczywy, a ja nie mam zamiaru się z nim męczyć. Jeśli mogę trafić bezpośrednio w jego źródło i rozprawić się z nim na dobre, to to właśnie robię. Fluimucil nigdy mnie nie zawiódł, dodatkowo łagodzi dolegliwości gardła, podrażnionego przez kaszel.

Opinia użytkownika 2017-10-04 09:22

Fluimucil smakuje dzieciom

Marika 2017-03-31 10:47

Lekarz mi to zapisał, ale nie wykupiłam, bo tak silny lek nie był mi potrzebny na zwykły kaszel

Dorota 2017-03-29 13:49

Fluimucil dobrze wspomaga odkrztuszanie zalegającej w oskrzelach wydzieliny. Nieźle ją upłynnia.

Opinia użytkownika 2016-05-16 12:34

Z mukowiscydozą trzeba naprawdę uważać i odpowiednio o siebie dbać. Fluimucil Forte u mnie działa naprawdę dobrze! Według mnie to dobry preparat. Zalecam! Daję 5!

Hermenegilda 2016-04-05 17:55

W okresie jesiennym często dopadają mnie jakieś infekcje... Zazwyczaj objawy zaczynają się od kaszlu, bólu gardła... Nie mam się, co martwić, bo mam przy sobie Fluimucil Forte . Ten produkt w przypadku zapalenia oskrzeli jest niezastąpiony.

Mateusz 2016-02-19 13:23

Warte wypróbowania.

Jola 2015-02-11 18:46

Fluimucil Forte jest niezastąpionym lekiem u nas w domu, kiedy dopada nas przeziębienie czy grypa wraz z towarzyszącą temu nieprzyjemną wydzieliną w oskrzelach. Tabletki szybko i łatwo się stosuje - wolę zdecydowanie taki roztwór niż połykanie standardowych tabletek. Działa szybko i skutecznie, ale nalezy pamietać, by nie stosować leku przed snem, bo pobudza on odruch wykrztuśny!

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.