Kosmetyk doskonały dla suchej skóry

Musicie wiedzieć, że przestawiony przez nas produkt, był już używany przez Kleopatrę jako kosmetyk. Jest to doskonałe rozwiązanie dla suchej skóry, może poprawiać regenerację skóry oraz gwarantować również piękne błyszczące włosy. 

Czy miód jest dobry dla skóry?

Miód, bo o nim będzie mowa to produkt, który będzie doskonale sprawdzał się zarówno w kuchni jak i też w domowej kosmetyczce. Można go oczywiście wykorzystać jako część domowej apteczki i salonu piękności. Jest to produkt spożywczy, który jednak w rzeczywistości ma dużo szersze zastosowanie i właśnie w takiej formie jest nam obecnie oferowany. 

Pielęgnacja skóry miodem

O tym, że miód ma doskonały wpływ na nasz organizm, wiedzieli już ludzie w starożytności i starali się z tego korzystać. Przede wszystkim w Egipcie i Rzymie był on bardzo często stosowany jako świetny kosmetyk. Uważano między innymi, że przez miód można zachować młodość, a także utrzymać sobie zdrową skórę i doskonałe piękne włosy. Przez Kleopatrę miód był wykorzystywany jako element jej mlecznych kąpieli. Legendy mówią, że Poppea stosowała specjalne okłady, które miały zagwarantować utrzymanie młodości przygotowane z miodu i mleka. Działanie miodu ma dwie fazy. Jest z jednej strony lekarstwem, które ma charakter antybiotyczny. Będzie wpływał na zahamowanie rozwoju bakterii, grzybów i wirusów. Jednocześnie jest to świetny kosmetyk, który będzie nawilżał skórę i wpływał na utrzymanie w niej odpowiedniej wilgotności. 

Domowe zabiegi pielęgnacyjne z miodem

Tak naprawdę, zanim w ogóle zdecydujemy się na kupowanie drogich kosmetyków, warto zainteresować się naturalnymi formami. Przygotowanie maseczki z miodem może mieć świetny wpływ na suchą skórę i doprowadzać do jej oczyszczania. Jeśli chcemy usuwać niedoskonałości na skórze, warto dodatkowo dodać do takiej maseczki również żółtko oraz śmietanę. Miód Manuka to najlepsze rozwiązanie, jeśli chce się walczyć z niedoskonałościami na skórze. Jest to bowiem gatunek, który będzie najlepiej radził sobie z różnego rodzaju niedoskonałościami na skórze. Będzie w stanie łagodzić podrażnienia i wpłynie na znikanie krost. Będzie to również gatunek, który świetnie radzi sobie z suchą skórą, która będzie wygładzona i oczyszczona. 

Kąpiel w miodzie

Można równię zdecydować się na sposoby sprawdzane przez Kleopatrę. Przygotowując słodką kąpiel, należy rozpuścić w litrze mleka około 300 g. miodu. Następnie taką mieszankę wlewa się do wody, która powinna mieć około 38 stopni. Kąpiel taka będzie wpływać na odprężanie skóry, poprawi jej regenerowanie i uelastyczni ją. Jest to świetne i tańsze rozwiązanie niż kupowanie kremów z drogerii, które często uzupełnione są również chemicznymi składnikami, które nie będą dobrze wpływać na skórę. 

Miód na włosy

Z miodem można również lepiej dbać o własne włosy. Przygotować można specjalną mieszankę, którą następnie nakłada się na głowę. Po jej nałożeniu powinno się utrzymać ją na głowie przez około pół godziny. Po tym można umyć głowę i wysuszyć. Dzięki temu włosy powinny stać się ładniejsze, błyszczące i jedwabiste. Taką mieszankę przygotowuje się z około 100 g. miodu, który dodaje się do kilku łyżek oliwy z oliwek.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.