Kategorie produktów

Pulneo syrop

Pulneo syrop

4.31 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Pulneo syrop

Lek Pulneo jest dostępny w postaci syropu. Wskazaniem do jego przyjmowania są infekcje dróg oddechowych, jak zapalenie oskrzeli oraz zapalenie płuc oraz towarzyszące im objawy, takie jak: kaszel (w szczególności kaszel mokry).

Substancją czynną syropu Pulneo jest chlorowodorek fenspirydu. Substancja ta ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczające. Składnik wpływa na upłynnienie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny i ułatwia jej odkrztuszanie, oczyszczając drogi oddechowe.

Działanie chlorowodorku fenspirydu polega na rozkurczaniu oskrzeli, oddziałuje przeciwstawnie do receptorów histaminowych. Jest spazmolitykiem, wpływa na zahamowanie wytwarzania mediatorów, uczestniczących w procesie powstawania stanów zapalnych. 

Skład

Składnikami leku Pulneo syrop są:

- substancja czynna: fenspirydu chlorowodorek (1 ml syropu zawiera 2 mg fenspirydu chlorowodorku),

- pozostałe składniki: metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), potasu sorbinian (E 202), glicerol 99,5%, sacharyna sodowa, sacharoza, nalewka z pomarańczy gorzkiej, aromat waniliowy AR 0345, kwas cytrynowy bezwodny, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek Pulneo syrop należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Syrop należy przyjmować przed posiłkiem.

Syrop należy podawać doustnie. Zalecane dawkowanie leku:

Wiek Dawka pojedyncza Dawka dobowa
dorośli 45 ml 90 ml

dzieci > 2 lat:

- poniżej 10 kg

- powyżej 10 kg

 

10 ml

30 ml

 

20 ml

60 ml

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4-5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie przekraczać wskazanej dawki dobowej. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik produktu Pulneo syrop

Syrop należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 2. roku życia. Lek nie jest wskazany dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.

Przed zażyciem należy sprawdzić datę ważności na opakowaniu. Nie przyjmować po upływie terminu ważności. Lek zawiera sacharozę. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

choroba leko-zależna 2019-02-12 21:50

Terapia antybiotykiem u mnie, nie była wystarczająca, więc lekarz przepisał mi na kilka dni Eurespal, lecz okazało się, że syrop o mniejszym składzie fenspirydu PULNEO jest dobry i skuteczny, który niestety, zostaje właśnie wycofany przez naszą władze, dziwi tylko, że syropy, już dla dzieci, na bazie alkoholu i kodeiny, narkotyków nie wycofują???

Ewa 2019-02-12 20:41

Nie dawno go znalazłam przypadkiem na stronie internetowej, dzięki wszystkim za pomocne wpisy. Pulneo jest bardzo skuteczny, po antybiotykoterapii zastosowałam, pomaga, ale chyba dlatego, że jest DOBRY, jak słyszę w większości wypowiedzi, to lek ten został wycofany! czyżby producent się zmieni?

Ela 2018-03-08 09:03

Infekcje dróg oddechowych mogą dotyczyć górnych (katar, zatoki), ale też dolnych (przebiegających z kaszlem). Mają one na siebie duży wpływ i czasami jedne powodują drugie. Na obie dolegliwości jednak warto zastosować Pulneo i uchronić się od kaszlu, który może powodować powikłania strun głosowych.

Czarek 2018-02-20 08:23

Wydzielina sama w sobie, jeśli jest wydzielana w odpowiedniej ilości, jest pożyteczna i niezbędna. Gorzej, jeśli pojawia się jej nadmiar, który zaburza funkcjonowanie dróg oddechowych. Nie da się jej usunąć tak wprost, a jedynym na to sposobem jest po prostu upłynnienie zalegającego śluzu. A na to najlepszy jest Pulneo.

Paulina 2018-01-30 12:59

Infekcje górnych dróg oddechowych to piekący i bolący problem. Zwykle zmagam się z mokrym kaszlem, który bardzo mocno podrażnia błonę śluzową nosa. Wtedy stosuję Pulneo, który wspomaga odkrztuszanie.

Paweł 2018-01-24 12:41

Wiele znanych mi osób poleca Pulneo jako dobry syrop na mokry kaszel. U mnie chyba nie do końca działa tak jak powinien, bo nie zauważyłem żadnego lepszego odkrztuszania flegmy po tym? A może tak też jest ok....jak to wygląda z Waszej perspektywy? Czy zawsze powinien wystąpić taki skutek?

Opinia użytkownika 2018-01-08 16:08

Infekcja wirusowa, jaką jest grypa ukazuje się gdy organizm jest trochę słabszy. Nienawidzę tego uziemienia. Żeby szybko wstać na nogi używam Pulneo . Z racji,że działa wszechstronnie , środek ten likwiduje nieprzyjemne objawy grypy.

Milena 2017-11-13 15:28

Myślałam , że Pulneo ukoi uporczywy, churchlający kaszel :/ Nie do końca wyszło, niestety się nacięłam. Musiałam i tak iść do mojej rodzinnej i dostałam antybiotyk.

Natan 2017-10-29 12:30

Pulneo genialnie daje radę z każdego rodzaju kaszlem . Cenię sobie błyskawicznie działanie tego środka. Jak dla mnie zasługuje na 5!

Opinia użytkownika 2017-08-08 23:23

W okresie zimowym bardzo często mam problem z infekcjami. Zwykle wszystko zaczyna się bólu gardła i płuc. Nie martwię się, gdyż mam przy sobie Pulneo syrop . Ten środek na problemy z oskrzelami jest najlepszy.

Opinia użytkownika 2017-03-25 18:30

Nie polecam.Okropny w smaku,w składzie ma żółcień pomarańczową,dziecko miało po nim rumień i nudności.

Opinia użytkownika 2016-04-21 12:28

Okropny! masakra!

Opinia użytkownika 2016-03-30 13:56

gdy moja córka kaszle, zawsze jej pomaga. chociaż cena wysoka ale serdecznie polecam !!!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.