Kategorie produktów

Alantan Maść

Alantan Maść

4.31 Dobry

ilość opinii: 13

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Alantan Maść

Maść Alantan słynie z silnego działania kojącego. Niniejszy produkt leczniczy stosowany jest w pielęgnacji podrażnień suchej skóry, oparzeń termicznych oraz oparzeń słonecznych, odleżyn, atopowego zapalenia skóry, łojotokowego zapalenia skóry oraz łuszczycy.

Alantan Maść wykazuje właściwości nawilżające oraz natłuszczające skórę. Wspomaga leczenie ubytków skóry i błon śluzowych. 

Głównym składnikiem preparatu jest alantoina, która wykazuje silne działanie nawilżające oraz ochronne. Przyspiesza gojenie ran i proces ziarninowania (powstawania nowej tkanki).

Regularne stosowanie preparatów zawierających alantoinę przynosi korzystne efekty w przypadku chorób objawiających się nadmiernym rogowaceniem naskórka.
 

Skład

Składniki leku Alantan Maść są następujące:

- substancją aktywną maści jest alantoina.

Substancja aktywna Zawartość w 1 g maści
alantoina 20 mg

- pozostałe substancje to: lanolina, parafina ciekła, wazelina biała, etylu parahydroksybenzoesan, glikol propylenowy, woda oczyszczona. 

 

Dawkowanie:

Maść Alantan należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub innego wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. 

Sposób i droga podania: maść Alantan przeznaczona jest do stosowania zewnętrznego na skórę.

Preparat należy aplikować na skórę raz lub 2-3x na dobę. Alantan może być stosowany na delikatną skórę.

Dozwolone jest nałożenie małej ilości preparatu na jałowy kompres i przyłożenie tak wykonanego opatrunku do oczyszczonej rany. Okład powinien być zmieniany 1-2x na dobę.

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej należy skontaktować się z lekarzem.

 

Przeciwwskazania

Przeciwwskazanie jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Alantan Maść nie jest przeznaczona do stosowania na oczy. Preparat nie może być używany w przypadku ostrego zapalenia skóry.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, szczelnie zamkniętym opakowaniu, chroniąc od światła i wilgoci. Zawartość tuby należy wykorzystać w przeciągu pół roku od jej pierwszego otwarcia. 

Przed zastosowaniem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Marek 2023-04-01 21:12

Alantan uczula.Po zastosowaniu skóra staje się czerwona i puchnie.

Dagna 2020-01-02 13:31

preparat jesli o mnie chodzi, jest średni. Chcę sobie kupić coś skuteczniejszego.

Piotr 2019-03-30 18:59

Świetny po kazdorazowym zmianie pampersa u dziecka. Powoduje brak odparzeń

Filomena 2018-12-14 10:47

Oparzenia słoneczne w którymś stadium mogą powodować poważne konsekwencje. Na pewno słyszeliście o czerniaku. Ochrona przed słońcem to podstawa. W przypadku oparzeń warto mieć Alantan Maść . To specyfik, który posiada właściwości pielęgnujące i chłodzące.

Filip 2018-01-04 09:05

Byłem w studio tatuażu i robiłem sobie rękaw, kolorowy. Sesja trwała jakieś 6 przyjść: wypełnianie kolorem, poprawki itd. Po każdej takiej wizycie miałem strasznie suchą skórę, a żeby pigment wniknął w skórę i się w niej zachował, potrzebowałem smarować swoją skórę Alantanem. Tak polecił mi koleś w studio. Ogólnie dzięki tej maści moja skóra była nawilżona. Alantoina wnika w skórę i pielęgnuje ją od środka, dzięki czemu szybko pożegnałem się z rogowaciałym naskórkiem, wraz z którym odchodził tatuaż, jakby to był tani chłam z paczki chipsów.

Amelia 2017-12-15 11:48

Ratuję maścią Alantan skórę moich dłoni, gdy temperatura na dworze spada poniżej 5 stopni...męczę się wtedy okropnie, bo moje ręce są suche jak wiór i często boleśnie pękają. Dzięki maści jest trochę lepiej - oczywiście jak pamiętam o regularnym smarowaniu się po każdorazowym umyciu rąk i przed wyjściem na dwór.

Sergiusz 2017-12-09 18:31

Wyjechałem na wakacje do Portugalii. Słoneczko, wysoka temperatura cały czas... Zasnąłem na plaży, opalając się. Niech was nie zdziwi jak wygląda moja skóra... Jedyną pociechą jest to, że małżonka dała mi Alantan Maść . Jest mi o wiele lżej.

Aniela 2017-11-14 14:07

Maść Alantan zalecany jest także do pielęgnacji niezwykle wrażliwej skóry niemowląt!

Marysia 2017-11-14 09:14

Zmagam się z brzydkimi bliznami po trądziku. Długi czas używałam spirytusu, jako środka wysuszającego trądzik, stąd też mam po tym ślady w postaci przebarwień. Próbowałam wszystkich sposobów, ale nie znalazłam jeszcze niczego skutecznego. Zaczęłam stosować Alantan, dodatkowo masując miejsca ze zmienionym kolorytem skóry i zauważyłam wyraźne rozjaśnienie blizn. Mam nadzieję, że wkrótce pozbędę się blizn całkowicie.

Kasia 2017-10-24 11:23

Ja daję ocenę 4, bo też nieco lepiej mi się sprawdza maść Alantan plus z tej serii. Aczkolwiek oba produkty są bardzo dobre na wszelkie zadrapania, otarcia skóry i takie jakby to powiedzieć - suche placki na skórze, do których mam wrodzoną skłonność. Dzięki regularnemu smarowaniu problem jest mniej odczuwalny na co dzień/

Opinia użytkownika 2017-06-05 19:47

Mam atopię... Dowiedziałam się o tym dosłownie kilka dni temu. Właśnie przekopuję fora i serwisy w poszukiwaniu newsów jak dbać o taką skórę. Alantan Maść jest wyrobem , który wydaje się być bardzo pomocny! Myślę, że też zacznę go używać!

Honoryna 2016-09-20 21:47

Codzienna pielęgnacja skóry to podstawa. Pielęgnacja powinna uwzględniać pory roku. Ja używam Alantan Maść bo dzięki temu produktowi mogę cieszyć się piękną i nawilżoną skórą. Jedna gwiazdka mniej za to, że jest go mało i ma wysoką cenę.

Opinia użytkownika 2015-09-11 14:21

Bardzo dobra maść, ale polecam z tej serii Alantan Plus. Za tą samą cenę, a jest jeszcze lepszy.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.