Kategorie produktów

Slow-Mag

Slow-Mag

4.5 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Slow-Mag

Slow-Mag to produkt leczniczy w postaci tabletek dojelitowych, które zawierają magnez w postaci sześciowodnego chlorku magnezu. Jedna tabletka dostarcza 64 mg jonów magnezu.

Lek Slow-Mag jest wskazany do stosowania podczas niedoboru magnezu w organizmie. Niedobory magnezu przyczyniają się do powstawania nieprzyjemnych objawów takich jak: drżenia mięśni, bóle mięśniowe, bóle głowy, tiki, zaburzenia snu, wzmożona drażliwość, stany znużenia, nadciśnienie tętnicze, zmniejszona odporność na stres, zaburzenia rytmu serca (np. arytmia), zaburzenia stężenia lipidów w surowicy krwi oraz przyspieszona osteoporoza i zmiany miażdżycowe naczyń.

Do zwiększonej utraty magnezu prowadzi także przyjmowanie leków moczopędnych.

Skład

Składniki produktu Slow-Mag są następujące: 

- substancją czynną leku jest magnezu chlorek sześciowodny. Jedna tabletka zawiera 64 mg jonów magnezu.
- substancje pomocnicze: wapnia węglan strącony, powidon, talk, magnezu stearynian. Skład otoczki: Eudragit L100-55 (kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu 1:1), dibutylu sebacynian, talk.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Slow-Mag powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.

Zalecana dawka produktu Slow-Mag do zażycia to:  zapobiegawczo 2 tabletki na dobę (rano i wieczorem).
W stwierdzonym niedoborze magnezu:
- dorośli 6 tabletek na dobę (2 tabletki rano i 4 tabletki wieczorem) przez okres 3 tygodni, a następnie 3 tabletki wieczorem;
- dzieci powyżej 6 lat - według zaleceń lekarza.

Lek Slow-Mag należy przyjmować podczas posiłków lub bezpośrednio po posiłkach, popijając wodą.  Tabletki należy połykać w całości, bez rozgryzania ani dzielenia.

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik leku Slow-Mag.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Wchłanianie magnezu z tabletek dojelitowych ograniczają kwasy organiczne, fityna, kwas szczawiowy, kwas galusowy (tanina), kwasy tłuszczowe oraz fosforany. Produkt Slow-Mag należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2020-04-10 11:16

Przewlekłe uczucie znużenia nie jest problemem który da się pokonać. wyłącznie lekarstwami , nawet najlepszymi. Potrzebny jest też odpoczynek oraz mało zmartwień.

Opinia użytkownika 2018-09-21 23:14

Slow-Mag na stres sprawdza się dobrze. Minus jest taki, że przydługawo czeka się na efekt. 4/5 są idealne.

Helena 2017-07-20 23:13

Dość szybko zauważyłam ustanie drżenia powiek po rozpoczęciu przyjmowania tabletek Slow-Mag.

Iza 2017-05-22 09:58

Ten i magne b6 to najlepsze magnezy na rynku. Choć w sumie ten sam producent, zrobił tez to samo + b6 - wiec chyba nawet lepsze będzie.

Jeremi 2016-06-27 14:15

W aptekach jest produktów co nie miara... Jak trafić na ten numer 1? Za każdym razem się nad tym rozczulam. Po długim myśleniu kupiłem Slow-Mag . W moim przypadku jak znalazł.

Grażyna 2016-05-24 20:18

W pewnym okresie życia często miałam silnie odczuwalne dysfunkcje w biciu serca...! Działo się tak niezależnie co robiłam... Postanowiłam coś z tym zrobić. Stwierdziłam, że użyję Slow-Mag !!! Kilka miesięcy wstecz moja przyjaciółka też stosowała ten produkt i sobie chwaliła! I wiecie co? po kilku tygodniach, u mnie również wszystko już było w normie! Rekomenduję!

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.