Co może olej babassu?

Co może olej babassu?

Dodano: 25-05-2015

olej kosmetyczny olej

W sklepach, które są dobrze wyposażone w produkty ekologiczne można obecnie znaleźć bardzo wiele innowacyjnych produktów. Wśród nich znajduje się między innymi olej babassu, który staje się coraz bardziej popularny. Od jakiegoś czasu jest to kosmetyk, który staje się coraz bardziej popularny i jest częścią przygotowywanych szamponów, maseczek czy balsamów do ciała. Olej tłoczony jest na zimno i oczyszczany przy użyciu tradycyjnych metod. Dlatego będzie zachowywać bardzo wiele cennych dla skóry właściwości. Jest stosowany zarówno do spożywania jak i też jako kosmetyk do pielęgnacji skóry i włosów. 

Przygotowany jest z nasion palmy, która znana jest w środowisku jako atalia brazylijska określana właśnie jako babassu. Drzewo występuje w wilgotnych lasach przede wszystkim na terenie wschodniej Brazylii oraz w Afryce. 

Najważniejszym elementem będzie przede wszystkim bardzo bogaty skład oleju babassu. Znajduje się w nim wiele cennych kwasów tłuszczowych takich jak. laurynowy, oleinowy, mirystynowy, palmitynowy, linolowy. Poza tym znajdzie się tam duża ilość witaminy E, która przez niektórych określana jest jako eliksir młodości, dzięki któremu można zachować urodę i zdrowie. Duże ilości steroli roślinnych oraz przeciwutleniaczy, które wpływają doskonale na nasz organizm zmniejszają cholesterol. 

Dobroczynny dla skóry
Skład tego oleju ma bardzo duży wpływ na produkty kosmetyczne. Dzięki niemu można bowiem odpowiednio nawilżać skórę, ujędrniać i przyspieszać jej regenerację. Pobudza komórki do odbudowy. Skóra dzięki niemu staje się bardziej miękka, delikatniejsza i elastyczna. Wpływa na procesy starzenia. Można stosować go na wysuszoną skórę i przy rogowaceniach. 

Polecany jest takim osobom, które chcą zadbać o nawilżenie i odżywienie swojej skóry. Zlecany przy egzemach i łuszczycy. Świetnie działa na kobiety, które mają nadmiernie wrażliwą skórę, zmęczoną i uszkodzoną. 

Olej babassu ma charakter przeciwalergiczny, dlatego nie będzie powodował podrażnień i ma charakter oczyszczający. Można go stosować, by chronić skórę przez wpływem czynników zewnętrznych, wiatru, słońca czy chemiczną, chlorowaną wodą. Olejem można smarować  miejsca, które zostały poparzone ze względu na działanie promieni słonecznych. Działa przeciwzmarszczkowo. Dzięki niemu można walczyć z cellulitem i rozstępami. Wpływa na odbudowanie bariery lipidowej na skórze. 

Produkt nie należy do bardzo drogich. Za słoiczek, który ma 50 gram zapłacimy tylko około 10 złotych. Zamówić go można na stronach, gdzie oferowane są nam ekologiczne naturalne produkty do ciała.

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.