Czy kosmetyki na trądzik różowaty są skuteczne?

Czy kosmetyki na trądzik różowaty są skuteczne?

Dodano: 26-04-2017

cera trądzikowa trądzik różowaty

Odpowiedź nie jest, niestety, prosta. Istnieją bowiem skuteczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym, dzięki którym wiele osób będzie w stanie pozbyć się tej choroby. Trzeba jednak wiedzieć, jak ich szukać, ponieważ z drugiej strony duża część kosmetyków jest nieskuteczna. Warto wiedzieć, jak znaleźć te perełki, które faktycznie zwalczą problem, a nie jedynie go zamaskują. 

Na rynku istnieje bardzo szeroka oferta preparatów do pielęgnacji cery z trądzikiem różowatym.  Różnią się od siebie zasadniczo pod względem składu. Co więcej, wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości. W drogeriach znaleźć możemy mnóstwo kosmetyków, które nie tylko nie pomogą, a wręcz mogą zaognić zmiany. Dlatego warto wiedzieć, czym powinien charakteryzować się idealny preparat.

Chcąc wybrać idealny kosmetyk powinno się kierować kilkoma podstawowymi zasadami. Najważniejsze to zawsze czytać składy kosmetyków. To o wiele prostsze niż mogłoby się wydawać. Po zapoznaniu się z kilkoma listami składników będziemy wiedzieć, które nazwy powinny nas zaalarmować. Unikać należy wszystkich chemicznych dodatków takich, jak: silikony, alkohol SLSy, sztuczne barwniki, emulgatory, PEGi, czy chemiczne substancje zapachowe. Bardzo trudno znaleźć kosmetyki, które nie zawierałyby żadnej z wymienionych substancji, ale jest to możliwe. Chemiczne dodatki przedłużają trwałość kosmetyków i ulepszają ich konsystencję, ale nie wpływają korzystnie na cerę. Mogą ją wysuszać, podrażniać i zatykać pory. To wpływa szczególnie źle na cerę z trądzikiem różowatym, ponieważ ta dolegliwość zawsze związana jest z występowaniem cery naczynkowej. Kruche, pękające naczynka mogą zostać dodatkowo uszkodzone przez chemiczne składniki zawarte w kosmetykach, co z kolei będzie prowadzić do powstawania kolejnych wyprysków i pogorszenia stanu cery.

Na szczęście znalezienie preparatów pozbawionych chemii jest możliwe. Jednakże brak szkodliwych składników to nie wszystko. Kosmetyki muszą zawierać odpowiednią kompozycję substancji pozytywnie wpływających na stan skóry. Powinny reprezentować one trzy grupy: składniki wzmacniające naczynia krwionośne (np. ekstrakt z ruszczyka kolczastego, ekstrakt z zielonej herbaty i glukonolakton), substancje o działaniu przeciwzapalnym (np. kwas azelainowy, tlenek cynku, ichtiol, bisabolol) oraz o działaniu kojącym (np. witamina E, betaina, olej z glistnika, ekstrakt z lukrecji). Taki dermokosmetyk jak Acnerose będzie walczył ze wszystkimi problemami, jakie wiążą się z trądzikiem różowatym.

Te same zasady dotyczą zarówno kremów i maści, jak i kosmetyków oczyszczających, o czym często zapominamy. Właściwe, delikatne usuwanie zanieczyszczeń  z powierzchni cery ma kluczowe znaczenie w pielęgnacji. Tradycyjne kosmetyki do oczyszczania mogą bowiem podrażnić skórę i zaognić wypryski. Ponadto zarówno krem na dzień, jak i na noc powinien odpowiadać potrzebom cery z trądzikiem różowatym. Nie wystarczy raz w ciągu doby stosować specjalistyczny kosmetyk. Wiele osób uważa, że wystarczy aplikowanie specjalistyczny krem wyłącznie na noc. To jednak nie prawda. Jeżeli chcemy pozbyć się problemu, to pielęgnacja skóry musi być kompleksowa.

Czytaj więcej na stronie producenta preparatu ACNEROSE

Treści znajdujące się w serwisie medsowa.pl powstały po to, aby polepszyć kontakt jego Użytkownika z lekarzem, a nie po to, aby go zastąpić. Wynika to z informacyjno-edukacyjnego charakteru serwisu. Jeszcze przed zastosowaniem się do porad opartych na wiedzy specjalistycznej, w tym zwłaszcza medycznej, a zawartych w prowadzonym przez nas Serwisie wskazane jest bezwzględne zasięgnięcie opinii lekarza. Administrator nie ponosi konsekwencji wynikających z praktycznego wykorzystania zawartych w Serwisie informacji.