Soczewki multifokalne – jakie są ich zalety?

starsza kobieta przy komputerze

Soczewki multifokalne to idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą cieszyć się doskonałym widzeniem w każdych warunkach. Jak to możliwe? Jakie inne zalety mają soczewki multifokalne?

Wyraźne i ostre widzenie z każdej odległości dzięki ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY

Jednodniowe soczewki to niewątpliwa wygoda dla każdego, kto ceni sobie niezależność w każdej sytuacji. Świetne sprawdzają się w trakcie uprawiania sportu, pływania i czytania, a także podczas spędzania czasu przy komputerze lub telewizorze. Soczewki multifokalne pozwalają zadbać o wszelkie potrzeby, bo dzięki nim doskonale można widzieć wszystko, bez względu na to, w jakiej odległości się znajduje. Dzięki takim sokontaktowym obraz zawsze będzie wyraźny. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki optymalnie przygotowanej strefie optycznej.

Jak widzieć wyraźnie w każdych warunkach?

Soczewki multifokalne doskonale sprawdzają się przy różnym oświetleniu, ponieważ do ich przygotowania wykorzystana została specjalna technologia filtra światła OptiBlue. To dzięki niej można widzieć naprawdę wyraźnie w zmieniających się warunkach. Dużym atutem jest też to, że soczewki pochłaniają nawet do 60% światła niebiesko-fioletowego. O świetle niebieskim i konieczności ochrony wzroku przed nim najczęściej mówi się w kontekście urządzeń: smartfonów, komputerów i telewizorów. Nie każdy ma jednak świadomość, że jego największym źródłem jest słońce. W związku z tym na jego działanie narażone są wszystkie osoby, które spędzają czas na zewnątrz. Światło niebieskie jest też emitowane przez sztuczne oświetlenie, w tym LED-owe i fluorescencyjne, oraz wyświetlacze ciekłokrystaliczne. Zagrożenie znajduje się zatem wszędzie, dlatego tak ważne jest, aby właściwie chronić przed nim wzrok. Światło niebieskie wpływa negatywnie na komórki siatkówki – powoduje ich trwałe uszkodzenie i pogorszenie widzenia. Ponadto obserwuje się zmiany zwyrodnieniowe plamki żółtej.

Wygodne i komfortowe soczewki multifokalne

Użytkownicy soczewek multifokalnych cenią sobie to rozwiązanie ze względu na wyjątkową wygodę. Soczewki multifokalne łatwo się zakłada i zdejmuje. Dla ułatwienia mają one niebiesko-zielone zabarwienie, a producent zadbał też o oznaczenie strony soczewki, aby nikt nie miał wątpliwości, jak powinna zostać założona.

Jednak wygoda noszenia soczewek to znacznie więcej niż tylko łatwość ich zakładania. To rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie, uprawiających sporty, podczas których noszenie okularów jest niemożliwe lub byłoby dużym utrudnieniem.

Zastosowana w soczewkach multifokalnych technologia TearStable dodatkowo zwiększa komfort noszenia. Pozwala ona maksymalnie zatrzymać poziom wilgoci na całej powierzchni soczewki. Rozwiązanie to pozwala uniknąć najczęściej pojawiających się niedogodności związanych z przesuszeniem i rozwojem objawów suchego oka. Dzięki soczewkom multifokalnym ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY można zapomnieć o tego typu problemach.

Nowoczesne soczewki z filtrem UV – idealna ochrona dla oka

Kolejną z zalet soczewek multifokalnych ACUVUE® OASYS MAX 1-DAY jest to, że zostały wyposażone w specjalny filtr UV. Skuteczność działania w przypadku promieniowania UVA osiąga poziom 99,9%, a przy UVB – aż 100%. Dzięki nim szkodliwe promieniowanie nie dociera do głębszych struktur oka ani do jego rogówki. Soczewki kontaktowe z filtrem UV nie mogą jednak zastępować okularów przeciwsłonecznych chroniących przed promieniowaniem UV lub gogli ochronnych, ponieważ nie zakrywają całkowicie oka i okolic oczu.


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.


Obraz autorstwa karlyukav na Freepik

 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.