Szczoteczki do zębów dla dzieci: jak wybrać właściwy model?

Szczoteczki do zębów dla dzieci: jak wybrać właściwy model?

Uważasz, że za wcześnie na to, by Twój bezzębny niemowlak miał własną szczoteczkę? A może starszak niekoniecznie chce myć zęby? O higienę jamy ustnej i dobre nawyki u dziecka warto dbać od najmłodszych lat. Domowy Stomatolog poradzi Ci, na co zwrócić uwagę, wybierając szczoteczkę dziecięcą, aby mycie zębów było przyjemnością! 

Jakie produkty do higieny jamy ustnej dla niemowlaków dostępne są w sklepach stomatologicznych?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że higiena jamy ustnej jest szczególnie ważna w przypadku małych dzieci. Ucząc malucha dobrych nawyków, możesz być pewny, że zaowocuje to bardzo dobrymi efektami w przyszłości — w końcu czym skorupka za młodu nasiąknie… Odpowiadając jednak na pytanie, zawarte w tytule akapitu, dobrze wyposażony, profesjonalny sklep stomatologiczny po prostu musi oferować specjalne szczoteczki (są to same silikonowe główki, nakładane na palec rodzica) dla pociech w wieku 0-18 miesięcy oraz 18-36 miesięcy. W pierwszym przypadku bardzo istotne jest bowiem, aby usuwać zanieczyszczenia oraz delikatnie masować dziąsła, zwłaszcza kiedy zacznie się okres wyrzynania pierwszych zębów. W momencie, kiedy ta wiekopomna chwila nadejdzie i w buzi pojawi się więcej mleczaków, potrzebna będzie bardzo miękka szczoteczka z delikatnym włosiem. Po tym, kiedy dziecko skończy roczek, nauka mycia zębów powinna ruszyć pełną parą – szczoteczka powinna mieć małą główkę, warto też nałożyć na nią specjalny pierścień, który zapobiegnie zbyt głębokiemu włożeniu przedmiotu do buzi. 

Sklep dentystyczny z szeroką ofertą dziecięcych szczoteczek manualnych i sonicznych

Jeśli do tej pory Twoje dziecko nie przepada za myciem zębów (bunt dwu- lub trzylatka może być naprawdę ciężki!), warto zaangażować malucha w wybór nowej szczoteczki. Najlepiej, aby była ona ozdobiona motywem z ulubionej bajki. Domowy Stomatolog oferuje w tym zakresie najpopularniejsze opcje, począwszy od klasyków Disneya, aż po modele z postaciami ze studia Pixar. Pamiętaj także o tym, aby wybrać odpowiednią pastę do zębów. Powinna ona zawierać fluor – istotne jest, aby na szczoteczce znalazła się taka ilość produktu, którą zaleca producent. Konieczna jest również nauka, że pastę należy wypluwać, pomimo tego, że smakuje ona wyjątkowo pysznie. W tej kwestii możesz liczyć na Domowego Stomatologa, sklep dentystyczny poleca bowiem bezpieczne, naturalne produkty, wśród których dziecko będzie mogło wybierać spośród ulubionych smaków. Owoce, mięta, a może guma balonowa? Możliwości jest naprawdę wiele, a maluch doceni różne opcje zarówno podczas porannego, jak i wieczornego mycia zębów. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, a mianowicie wybór pomiędzy szczoteczką manualną oraz soniczną. Nie ma tutaj złej i lepszej opcji, w obu przypadkach dziecko na pewno nauczy się dbać o higienę zębów w odpowiedni sposób. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że podczas mycia dociera ono we wszystkie zakamarki jamy ustnej, warto zastanowić się nad wygodną szczoteczką soniczną. Sprawdź ofertę firmy na stronie domowystomatolog.pl i zadbaj o zdrowie całej rodziny!

Materiał zewnętrzny

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.