Kategorie produktów

Opokan - Lek Przeciwbólowy

Opokan - Lek Przeciwbólowy

3.2 Średni

ilość opinii: 25

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Opokan - Lek Przeciwbólowy

Opokan - Lek Przeciwbólowy jest produktem leczniczym w postaci tabletek o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Opokan jest produktem należącym do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Opokan jest też pierwszym preparatem, który dostępny jest bez recepty mając w swoim składzie meloksykam w dawce aż 7,5 mg. 

Produkt leczniczy Opokan wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne. Produkt ten można z powodzeniem stosować:
- podczas choroby zwyrodnieniowej stawów;
- podczas chorób reumatoidalnych;
- w bólach mięśniowych i kostno-stawowych, w tym: ból pleców, ból kolan, bóle kręgosłupa.

Wskazaniem do stosowania produktu leczniczego Opokan jest leczenie krótkotrwałe objawów chorób reumatoidalnych, do których należy młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa oraz reumatoidalne zapalenie stawów.

Skład

Składniki produktu leczniczego Opokan - Lek Przeciwbólowy są następujące:

substancja czynna  meloksykam
substancje pomocnicze celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia żelowana, skrobia kukurydziana, sodu cytrynian, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian

W jednej tabletce znajduje się 7,5 mg meloksykamu.   

Dawkowanie:

Produkt leczniczy Opokan - Lek Przeciwbólowy należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. 

Sposób i droga podania: produkt leczniczy Opokan - Lek Przeciwbólowy należy zażywać doustnie.

Zalecane dawkowanie leku to 1 tabletka na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie powinno się stosować Opokanu dłużej niż 7 dni. Lek przyjmować podczas posiłku, popijając wodą.

pacjent max. dawka dobowa 
w podeszłym wieku 1 tabletka (7,5 mg) na dobę
z niewydolnością nerek j.w.
z chorobą wątroby j.w.
poniżej 15. roku życia nie stosować!

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu Opokan - Lek Przeciwbólowy. Nie stosować u dzieci poniżej 15. roku życia.

Nie stosować w III trymestrze ciąży i podczas karmienia piersią. W I i II rymestrze ciąży przed zastosowaniem leku nalezy skonsultować się z lekarzem. Produkt Opokan - Lek Przeciwbólowy należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności wskazany na etykiecie.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

łukasz 2022-01-20 18:20

witam jest jakis lek rwe kluszowa na recepte

Opinia użytkownika 2020-12-16 17:26

Niestety, nie działa tak dobrze, jak można by się spodziewać. W mojej opinii, przereklamowany

Aga 2020-11-18 00:02

Ból obojczyka i barku uśmierzył, natomiast już po pierwszej tabletce czerwone wypieki na twarzy, palące uczucie gorąca Na policzkach jak po poparzeniu słonecznym... ale ból ręki o polowe ustąpił

Fryta 2020-08-17 11:28

Pomaga jak umarłemu kadzidło. Nie polecam.

Joel 2020-06-07 21:48

sam nie wierzę ale nie jest to zły środek. właściwy i celny wybór.

Hala 2020-05-28 20:03

Super !!!! 2 lata temu miałam silną rwę kulszową .Leczenie trwało około pół roku. Od jakiegoś czasu bóle całej nogi od biodra do stopy się nasilały-praktycznie nie mogłam chodzić stosowałam ibuprofen, ketonal różne maści,platry rozgrzewające trochę pomagało ale nie za bardzo. Kupiłam w aptece bez recepty reklamowany w telewizji opokan i sama nie wierzę już po kilku (2-3) tabletkach wielka ulga - przestało boleć ,mogę spać,chodzić nie wiem jak będzie dalej,mam nadzieję,że ok !

Bożena 2020-03-28 23:34

Szkoda kasy na ten "specyfik" nic nie pomaga

A. 2020-03-13 17:01

Totalne Oszustwo!!! Mafijny sposob na wyludzanie pieniedzy.A dalsze opinie sa na zamowienie 'producenta".

M. 2019-05-09 21:11

Nie pomogl. W dodatku wystąpiła reakcja alergiczna w postaci sztywnienia skórybtwarzy i ust, wypieki, uczucie gorąca na twarzy

Wiktoria Lubawa 2019-01-11 14:26

Opokan znalazłam na tej stronie https://bola-miesnie.pl/skuteczny-lek-bol-plecow/ wydawało mi się, że ogólnie słyszałam o nim całkiem dobre opinie. Jak się okazuje, musiały być one sponsorowane. Opokan w ogóle mi nie pomógł a poza tym żołądek mnie po nim bolał. Teraz będę testowała harpagon forte max.

Ol 2018-10-10 20:49

Nie pomogl na bol szyi

Andrzej 2018-10-02 07:36

2 dzień biorę i zero reakcji na ból. Noce nie przespane z powodu bólu pleców w dolnej części.

Opinia użytkownika 2018-02-10 19:26

Puchar od społeczeństwa dla kogoś, kto stworzy skuteczną kurację na reumatoidalne zapalenie stawów :) Do czasu odkrycia będę stosować Opokan - Lek Przeciwbólowy ... Jest mi spora pomocą...

Roman 2017-12-15 12:04

Nie wiem jak na was, ale na mnie i na mój regularnie powtarzający się ból mięśni barku najlepiej sprawdza się Opokan. Szybko znosi ból i nie muszę brać poprawki na to, że moje dodatkowe problemy z nerkami ulegną od tego pogorszeniu, bo te tabletki są bezpieczne w takiej sytuacji.

Natan 2017-11-23 10:26

Pracuję w magazynie i na co dzień dźwigam ciężkie paczki, a co więcej muszę je często przenosić na konkretne dystanse. Niestety nie mam uprawnień na wózek widłowy, by je swobodnie przewozić. Może powinienen pomyśleć o tym, skoro zamierzam tam popracować jakiś czas... na razie w bólach pomaga mi Opokan.

Igor 2017-10-30 13:10

Opokan jest produktem należącym do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) - czyli według WHO jest to silny środek przeciwbólowy. Myślę, że już to oznacza, że musi on byc dobry. Opokan jest też pierwszym preparatem, który dostępny jest bez recepty mając w swoim składzie meloksykam w dawce 7,5 mg. Meloksykam jest silną substancją czynną, od lat z powodzeniem stosowaną w leczeniu dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców; bóle stawów; bole kręgosłupa; bóle reumatyczne; - myślę, że z tą wiedzą można śmiało stwierdzić, że to skuteczny produkt! Pod warunkiem, że jest stosowany zgodnie z przeznaczeniem i naprawdę zwracamy uwagę na to, że dłuższe stosowanie oznacza, że musimy udac się do lekarza.

Magdalena 2017-10-20 13:38

Jeśli o mnie chodzi, opokan sprawdza się bardzo dobrze w bólach pleców. Szczególnie, że pracując w żłobku codziennie dźwigam dzieci. Nie chodzi też o to, że są ciężkie, ale że mój kręgosłup bez przerwy jest narażony na schylanie się i podnoszenie. Do tego ostatnio poślizgnęłam się na jakiejś plastikowej zabawce i upadłam na dywan,na szczęście bez większych urazów. Tabletki maksymalnie zniwelowały ból.

Łucja 2017-10-02 19:22

Mam dyskopatię lędźwiową i jak nie wezmę niczego zapobiegliwie na ból pleców, to nie mam rano sił, żeby wstać z łóżka. Kupiłam zupełnie przypadkiem Opokan (po opakowaniu) i zaczęłam brać. Teraz nie wyobrażam sobie, żeby funkcjonować bez niego w torebce.

Marek 2017-09-13 23:08

Skuteczny, łagodzi bóle stawów

Opinia użytkownika 2016-11-25 16:25

W moim zawodzie podnoszę drobne paczki. Dlatego strasznie męczy mnie ból całego kręgosłupa:( Pomocą okazał się środek Opokan - Lek Przeciwbólowy :) Cierpienie ustaje a dla mnie to ogromna ulga! Jest świetny:)

Weronika 2016-11-09 10:28

Na mnie działa bardzo dobrze, biorę kiedy zaczyna boleć mnie kręgosłup i zawsze pomaga

Opinia użytkownika 2016-09-28 18:37

Lek ten jest przereklamowany,brałam w zastrzykach i nie łagodził bólu.Szkoda kasy.

Anita 2016-07-10 16:39

Próbowałam różne produkty żaden nie dał rady na mój ból. Ostatnio postanowiłam spróbować Opokan - Lek Przeciwbólowy . Od razu pomaga!!!

Ewelina 2016-03-16 14:34

szybko działa.polecam

t.obserwator 2015-11-06 13:31

Mam zwyrodnienie stawów. Zastosowałem ten lek po poleceniu lekarza. Owszem podczas używania zmniejszył dolegliwości bólowe, nie całkowicie, ale odczucie bólu było mniejsze. Niepokojący jest inny fakt: UZALEŻNIENIE, niestety występuje już po używaniu codziennym przez około 2 tygodnie. Po odstawieniu pojawiają się kłucia w miejscach w których poprzednio nie występowały, objawy typowe dla uzależnienia. Trzeba mieć świadomość, że są spowodowane UZALEŻNIENIEM od leku i wystarczająco silnej woli aby przez 2-3 dni ten objaw przetrzymać i nie sięgnąć po kolejną dawkę OPOKANU. Wysunę tu niepokojącą tezę: Firma farmaceutyczna zdaje sobie sprawę z efektu uzależnienia od tego leku i powodowana chęcią zysku, nawet kosztem uzależnienia od jego stosowania szeroko go reklamuje, TAK BYĆ NIE POWINNO, CHĘĆ ZYSKU KOSZTEM PACJENTÓW WG MNIE JEST ODRAŻAJĄCE

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.