Zalety szczoteczek sonicznych

Zalety szczoteczek sonicznych

Osoby, które dotychczas używały tylko zwykłych szczoteczek manualnych i teraz rozważają inwestycję w nowocześniejszą opcję, z pewnością zastanawiają się, czy szczoteczki soniczne mają rzeczywiście aż tak dużą przewagę nad innymi typami szczoteczek. Ostatecznie szczoteczka do zębów to tylko szczoteczka do zębów, prawda? Co może być takiego specjalnego w urządzeniu, którego główna funkcja to mycie zębów?

Okazuje się, że szczoteczki soniczne nie bez powodu zdobywają coraz większość popularność. W tym wpisie postaramy się przedstawić, co sprawia, że szczoteczki soniczne są tak wyjątkowe.

Więcej niż szczotkowanie

Oczywiście główną funkcją szczoteczki sonicznej jest szczotkowanie zębów, jednak w tym wypadku jest to dużo bardziej złożony proces. Zwykła szczoteczka do zębów, wprawiana w ruch poprzez poruszanie naszym nadgarstkiem, jest w stanie osiągnąć do ok. 600 ruchów na minutę. Może wydawać się, że to wcale niemało, jednak gdy porównamy to z imponującymi 40 000 ruchów na minutę, które wykonuje szczoteczka soniczna, od razu dostrzeżemy różnicę. Dzięki tak szybkim ruchom główki szczoteczka jest w stanie oczyścić powierzchnie zębów i dziąseł dużo efektywniej.

Szczoteczki soniczne osiągają nie tylko większą prędkość, ale poruszają się w zupełnie inny sposób – główka szczoteczki jest wprawiana w ruch wibracyjny przez fale soniczne. Te wibracje w połączeniu z pastą do zębów wytwarzają mikrobąbelki, które są w stanie dotrzeć do przestrzeni międzyzębowych i innych trudno dostępnych miejsc, aby skutecznie usunąć z nich resztki jedzenia i płytkę nazębną.

Wyjątkowa główka

Dla osób, które dopiero po raz pierwszy sięgają po szczoteczki soniczne, zaskoczeniem może być wygląd ich główek. Są zdecydowanie mniejsze niż główki szczoteczek manualnych. W ten sposób łatwiej nimi manewrować w obrębie jamy ustnej. Mniejsza główka szczoteczki zwykle oznacza też mniejsze zużycie pasty, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę, jak korzystnie szczoteczka soniczna wykorzystuje pastę do zębów.

Włosie wykorzystane w szczoteczkach sonicznych jest również wyjątkowe – w szczoteczkach Oclean wykorzystywane są główki z włosem DuPont, które charakteryzują się elastycznością i delikatnością, dzięki czemu nie podrażniają dziąseł nawet przy tak dużych prędkościach, jakie osiągają szczoteczki soniczne.

Dodatkowe funkcjonalności

Szczoteczki soniczne to zaawansowane urządzenia, które oferują znacznie więcej niż po prostu szczotkowanie. Każdy z modeli posiada przynajmniej 3-5 podstawowych trybów pracy, które dostosowują sposób działania do oczekiwań użytkownika. Zwykle możemy wybierać spośród trybów zwykłych, delikatnych, wybielających, masujących dziąsła czy polerujących powierzchnię zębów. Szczoteczki takie jak Oclean X czy Oclean X Pro idą o krok dalej i pozwalają użytkownikowi samemu opracować własny program pracy szczoteczki za pomocą dedykowanych aplikacji na telefon.

Aplikacje mobilne dla szczoteczek Oclean to kolejna unikalna zaleta szczoteczek sonicznych. Dzięki aplikacji nie tylko zmienimy czy zmodyfikujemy wybrany program pracy szczoteczki, ale przejrzymy także historię naszego szczotkowania i zobaczymy, jak ono wypada – czy czyścimy zęby wystarczająco dokładnie, czy nie pomijamy żadnych obszarów, czy nie robimy tego zbyt intensywnie. Jest to możliwe dzięki sensorom wbudowanym w główkę szczoteczki, które są w stanie zmapować naszą jamę ustną i oceniać nasze działania. Sensory te również dopasowują prędkość pracy szczoteczki do naszej siły nacisku na zęby, tak aby nie powodować uszkodzeń szkliwa ani dziąseł.

Dla kogo są szczoteczki soniczne?

Gama szczoteczek sonicznych Oclean jest bardzo szeroka – od prostych modeli dedykowanych osobom, które chcą dobrej jakości szczoteczki do codziennego użytku, aż po zaawansowane technologicznie modele naszpikowane dodatkowymi funkcjonalnościami dla fanów elektronicznych gadżetów. Dobrze sprawdzą się także u dzieci – modele Oclean Air czy Oclean Air 2 ważą nieco mniej niż standardowe szczoteczki, dzięki czemu będą dobrze leżeć także w rączkach najmłodszych użytkowników.

Z wyglądu szczoteczki soniczne Oclean są do siebie dość podobne – wszystkie mają podobny, minimalistyczny design i są wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Dostępne są w różnych kolorach, a obudowy mają przyjemne, satynowe wykończenie, dzięki czemu dobrze leżą w ręce. Zamienne końcówki są uniwersalne – nie musimy się więc przejmować dobieraniem główki do konkretnego modelu, a jedynie twardością włosia i kolorem główki.

Wszystkie szczoteczki marki Oclean znajdziesz w oficjalnym sklepie internetowym pod adresem: https://oclean.pl.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.