Kategorie produktów

Acodin tabletki

Acodin tabletki

4.61 Bardzo dobry

ilość opinii: 18

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Acodin tabletki

Acodin to produkt leczniczy dostępny w formie tabletek. Wskazaniem do jego stosowania są infekcje górnych dróg oddechowych oraz towarzyszące im dolegliwości, jak np. ból gardła, zapalenie gardła oraz oskrzeli, napady suchego kaszlu, podrażnienia krtani i strun głosowych.

Produkt jest dedykowany do stosowania w infekcjach górnych dróg oddechowych, występujących w przebiegu przeziębienia. 

Substancją czynną tabletek Acodin jest bromowodorek dekstrometorfanu.

Substancja ta oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy i wykazuje właściwości przeciwkaszlowe. Dzięki temu wspomaga zmniejszanie napadów kaszlu, który nie jest związany z wydzielaniem substancji zalegającej w drogach oddechowych. Dodatkowo łagodzi wspomniane wyżej dolegliwości.

Składniki leku Acodin tabletki mają za zadanie zapobiegać odruchom kaszlowym, wynikającym z uszkodzenia klatki piersiowej lub działania substancji drażniących.

Należy jednak zwrócić uwagę, że działanie składników polega jedynie na zahamowaniu napadów kaszlu, a nie likwidowaniu jego przyczyny. Stąd też lek ten stosuje się doraźnie i krótkotrwale. 

Skład

Składniki leku Acodin tabletki:

substancja czynna dekstrometorfanu bromowodorek (15 mg/1 tabletka)
pozostałe składniki celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, skrobia ziemniaczana, powidon 90F, sodu laurylosiarczan, talk, magnezu stearynian

 

Dawkowanie:

Produkt Acodin należy stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki należy przyjmować doustnie, popijając dużą ilością wody. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków. 

Zalecane dawkowanie leku Acodin tabletki:

Wiek Dawka pojedyncza Odstęp między dawkami Dawka dobowa
dorośli 1-2 tabletki co 4 lub co 6-8 h 8 tabletek
dzieci powyżej 12. lat j.w. j.w. j.w.

Nie należy przekraczać dobowej dawki 120 mg dekstrometorfanu (8 tabletek).

Przekroczenie dobowej dawki leku może skutkować m.in. zaburzeniami świadomości, dezorientacją, sennością, zawrotami głowy, pobudzeniem lub zmęczeniem, a także zaburzeniami mowy, nudnościami i wymiotami. 

W przypadku pominięcia dawki, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe, jednak nie należy stosować podwójnej dawki. 

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na jakikolwiek ze składników leku Acodin.

Tabletki Acodin należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

W czasie stosowania leku nie należy spożywać alkoholu, ponieważ dekstrometorfan nasila oddziaływanie alkoholu na ośrodkowy układ nerwowy. 

Leku Acodin tabletki nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Produkt należy stosować ostrożnie z uwagi na to, że odnotowano przypadki jego nadużywania. Produkt Acodin nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Leku nie należy stosować m.in. u osób z niewydolnością oddechową, astmą oskrzelową, niewydolnością nerek lub wątroby.

Jeśli lek jest stosowany zgodnie z zaleceniami, nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn. 

Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności podany na opakowaniu produktu. Acodin zawiera laktozę. Należy wziąć to pod rozwagę w przypadku osób, które wykazują nietolerancję niektórych cukrów. 

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Agnieszka 2021-04-07 10:52

Działanie leku zgodne z opisem na ulotce. Skutecznie hamuje kaszel i pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Polecam.

Otylia 2020-06-15 12:07

jest moc

Opinia użytkownika 2018-11-07 09:22

W czasie przeziębienia często męczą mnie też napady kaszlu. Próbowałam wielu sposobów by go zahamować... Od koleżanki dowiedziałam się o produkcie Acodin tabletki . I od razu poleciałam kupić. Oby zadziałał :)

Marcin 2018-07-10 12:29

Nie polecam tego leku przynajmniej u mnie wywołał on zawroty głowy osłabienie i wymioty byłem akurat w pracy i po wzięciu tego leku musiałem się zwolnić do domu bo nie byłem w stanie dalej pracować

Adam 2018-06-26 21:31

Cieszę się, że choroby, przy których kaszle się mocno i na sucho dopadają mnie stosunkowo rzadko. Ale i tak pamiętam sytuacje, kiedy tak własnie było. I co mi wtedy pomogło :) Wbrwe pozorom tabletki Acodin okazały się łatwiejsze w stosowaniu niż syrop. Szczególnie, że nie było mi wtedy dane wygrzewać się w ciepłej pościeli...

Anja 2018-06-11 08:55

Zawsze sobie powtarzam taką rymowankę: po Acodinie ból gardła minie. Faktycznie. Zawsze jak mam jakieś dolegliwości dróg oddechowych, czy to kaszel, czy to ból gardła, no cokolwiek, co powoduje dyskomfort podczas mówienia i ogólnie w codziennym funkcjonowaniu, sięgam po Acodin. Jak dla mnie to sprawdzony i skuteczny lek, który naprawdę działa, a nie tylko zagłusza objawy na czas działania tabletek. Polecam :)

Julka 2018-05-25 15:37

Nie wiem ostatnio, co to za moda, ze dzieciaki kupują Acodin, żeby się dobrze ,,bawić". Przecież to lekarstwo. Zresztą bardzo silne, jesli nie stosuje się tego, tak jak należy. Odnotowuje się coraz więcej przypadków wykorzystywania tego produktu w niecnych celach. Co jak co, ale trochę mnie to zatrważa. Sama stosowałam ten lek, bo na kaszel bardzo dobrze pomaga. A teraz, przez czyjeś fanaberie może się okazać, że nie będę mogła go kupić...

Opinia użytkownika 2018-05-24 22:59

Ten moment, kiedy budzisz się i od razu padasz na twarz. I tak miałem dziś... Infekcje górnych dróg oddechowych mocno dają się we znaki. Nie czekam aż będzie gorzej dlatego stosuję Acodin (tabletki) . Produkt świetnie oczyszcza nos i drogi oddechowe. I nie kosztuje dużo.

Ryszard 2018-05-21 21:09

Tabletki Acodin to kontrowersyjny produkt z uwagi na wiele efektów ubocznych przy stosowaniu większej dawki. Czytałem ostatnio, że z tego powodu jest zakazana sprzedaż dzieciom, bo ten lek działa jak substancja psychoaktywna. Może jakieś bujdy, ale nigdy nie wiadomo, co dzieciakom przyjdzie do głowy. Lek sam w sobie działa, bo stosowałem i już po pierwszym dniu było lepiej.

Opinia użytkownika 2018-04-05 22:56

Od kilku dni męczył mnie uporczywy kaszel... Poszłam do apteki i zakupiłam Acodin tabletki . Ten specyfik pokonał kaszel. Myślę, że jest naprawdę skuteczny :)

Marcelina 2018-03-06 09:04

Dolegliwości gardła i strun głosowych mogą przyprawiać o bolesność, zwłaszcza w przypadku gardła. Ja sama mam tak, że jak czuję drapanie w gardle, zaraz później pojawia się kaszel i ból gardła. Zamiast czekać na to, co będzie następne, zaradzam od razu preparatem Acodin.

Janina 2018-02-23 11:46

W okresie zimowym należy wspierać swój organizm. Jak tylko odczuwam osłabienie od razy przyjmuję Acodin . Najbardziej trafiony środek:)

Anna 2018-02-15 07:39

Można powiedzieć, że w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, wszystkie towarzyszące temu problemy to łańcuszek następstw. Najpierw pojawia się ból gardła. Później podrażnienie gardła i strun głosowych. Na to wszystko nakłada się jeszcze suchy kaszel, który potęguje dolegliwości. Na szczęście nie muszę się nimi przejmować, bo zawsze, gdy cos mnie łapie, stosuję Acodin.

Anna 2018-01-23 07:03

W infekcjach górnych dróg oddechowych nie czekam aż będzie gorzej, tylko od razu stosuję Acodin. Zawarty w leku bromowodorek dekstrometorfanu przyczynia się do hamowania napadów kaszlu, dzięki czemu stopniowo zmniejsza infekcję oraz łagodzi podrażnienia gardła i strun głosowych.

Marlena 2018-01-22 21:31

Długo szukałam czegoś skutecznego na napady suchego kaszlu. Tabletki Acodin sprawdzają mi się w tym temacie całkiem dobrze, jedyne co to muszę brać po 2 tabletki naraz żeby faktycznie nie pokasływać pomiędzy kolejnymi dawkami

Opinia użytkownika 2017-12-10 22:51

Bywa tak, że w czasie choroby mam nieodparte wrażenie , że mój kaszel jest przeokropny. Takie epizody są najgorsze przede wszystkim wieczorem. Nie ma bata aby podołać bez jak najlepszego preparatu :/ Acodin działa na mocną piątkę:)

Marysiaaaa 2017-11-30 20:55

mi pomaga nie tylko na kaszel 🙃🙃🙃

Opinia użytkownika 2015-09-15 12:16

Szyba ulga na zimowy kaszel. Mi pomaga bardzo szybko i stosuję go już od wielu lat.

Podobne produkty

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.