Kategorie produktów

Duofilm

Duofilm

4.67 Bardzo dobry

ilość opinii: 6

Kategorie produktów

Zapoznaj się z ulotką

Leaflet icon Pobierz ulotkę

Opis produktu Duofilm

Lek Duofilm to płyn do stosowania bezpośrednio na skórę, wskazany w leczeniu brodawek - zwykłych i podeszwowych.

Duofilm zawiera kwas salicylowy, który zmiękcza zrogowaciały naskórek, a tym samym ułatwia jego złuszczanie. Zawarty w preparacie kwas mlekowy zmniejsza rogowacenie naskórka, które jest charakterystyczne dla brodawek. Duofilm niszczy zarówno zrogowaciałą tkankę brodawek, a także wirusy, które są przyczyną ich powstawania.

Skład

Komponenty leku Duofilm są następujące:

- substancją aktywną leku jest kwas salicylowy i kwas mlekowy. 1 g płynu zawiera 167 mg kwasu salicylowego i 167 mg kwasu mlekowego.

- pozostałym składnikiem tego produktu jest kolodium elastyczne.

Dawkowanie:

Dawkowanie leku Duofilm powinno odbywać się tak, jak zlecił lekarz lub zgodnie z informacjami dostępnymi na ulotce preparatu.

Zalecana jest jednorazowa dawka produktu Duofilm do aplikacji bezpośrednio na brodawkę w ciągu dnia, najlepiej wieczorem.

- brodawkę należy namaczać przez 5  minut w gorącej wodzie, po czym osuszyć czystym ręcznikiem.  

- powierzchnię brodawki należy zetrzeć pilnikiem do paznokci, pumeksem, innym przyrządem do manicure (tak, aby nie spowodować krwawienia).

- nałożyć cienką warstwę Duofilmu bezpośrednio na brodawkę.

- pozostawić lek do wyschnięcia.

Leczenie należy kontynuować dopóki brodawka zostanie usunięta, maksymalnie 12 tygodni od rozpoczęcia kuracji.  

Przeciwwskazania

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu i zdrowiu. Przeciwwskazaniem jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu Duofilm. Nie stosować leku u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz dzieci w wieku poniżej 2. lat.

Lek Duofilm należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Przed użyciem należy sprawdzić termin ważności na opakowaniu.

Dodaj opinię

Oceń produkt:

Opinie użytkowników Medsowa.pl zawarte w komentarzach stanowią ich subiektywną ocenę i nie mogą być traktowane jako profesjonalne porady medyczne

Opinia użytkownika 2018-03-01 12:17

Walczę z wstydliwym problemem a mianowicie z kurzajkami. Ludzie mówią, że że to przez urozmaicone życie seksualne. A to nieprawda. Wybieram Duofilm . Specyfik zawsze mi pomaga i likwiduje problem. Wysusza i spłaszcza brodawki.

Opinia użytkownika 2017-06-05 10:21

Jak walczyć z kurzajkami? Wybór jest tylko jeden: Duofilm . Składniki produktu mają właściwości zasuszające w związku z czym pozwalają mi na stałe pozbyć się brzydkich kurzajek. Trzeba jednak pamiętać o regularnym stosowaniu. Bez niej nie zobaczy się efektów. I jeszcze należy pamiętać o higienie osobistej.

Julita 2017-02-18 16:47

Nie wiem jak to napisać, ale... pierwszy raz mam taki kłopot!!! Mam na myśli brodawki skórne!!!! Przeczytałam, że są one wywołane przez zarażenie się wirusem HPV!!! Jeśli całe życie tego nie miałam, to znaczy, że teraz się zaraziłam? Nabyłam przed chwilą preparat Duofilm ! Oby sobie z tym poradził, ale i tak pójdę do lekarza!

Iwona 2016-10-19 14:44

Duofilm jest dobrym remedium na brodawki złapane na basenie. Trochę trudno aplikować ten produkt wiercącym się małym dzieciom, ale po kilku dniach nabiera się wprawy.

Opinia użytkownika 2016-09-20 13:50

Kalafiorowate zmiany które mam na rękach doprowadzają mnie do szaleństwa . Stosuję na ten problem Duofilm bo według mnie jest skuteczny ...

Ulka 2016-01-08 23:50

Duofilm działa świetnie także na stare, zaniedbane brodawki. Nie pozostawia blizn jak po wymrażaniu azotem.

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.