5 najlepszych polskich wegańskich ebooków

5 wegańskich ebooków, które warto poznać.

Dieta roślinna zyskuje popularność nie tylko wśród grupy społecznej, która goni za trendami i modą, ale także wśród osób, które przykładają dużą wagę do kwestii zdrowotnych i dbania o jego stan. Okazuje się bowiem, że wegański sposób odżywiania to nie tylko pyszna alternatywa dla kuchni tradycyjnej, ale także sposób na utrzymanie swojego zdrowia w świetnej kondycji.

Nikogo już nie dziwią wegańskie opcje w większości restauracji, to, że do kawy proponuje się napój roślinny, a zamiast sernika można skosztować także jego wegańskiego odpowiednika - tofurnika. Decyzja o zamówieniu wegańskiego dania często wynika z czystej ciekawości i jak się później okazuje, w większości przypadków była to decyzja warta ryzyka. 

Większość serwowanych dań jest wbrew pozorom bardzo łatwa do odtworzenia w domu. Wystarczy kilka składników i odrobina kreatywności. Bywa jednak tak, że znacznie prościej jest bazować na konkretnym przepisie, wtedy ma się dodatkową pewność, że danie na pewno wyjdzie. W księgarniach można znaleźć wiele ciekawych pozycji dotyczących kuchni wegańskiej, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, ale też dla osób o wyspecjalizowanych preferencjach żywieniowych, np. dla osób na wegańskiej diecie bezglutenowej. 

Jako że chcemy wychodzić naprzeciw potrzebom użytkowników, przygotowaliśmy zestawienie 5 wegańskich ebooków, które mogą zainteresować najwybredniejszych. Na pewno nie zabraknie mnóstwa pysznych inspiracji. 

VegeBook – VegeBook to wegański ebook wydany przez Karolinę Gawrońską. Znajdują się w nim przepisy na dania, przekąski i słodycze, a więc do wyboru, do koloru… a raczej smaku. Karolina zadbała o piękną oprawę graficzną i o to, żeby przepisy były pyszne, proste i na każdą kieszeń. Większość przepisów jest bez glutenu i bez oleju, a najczęściej bazują one na warzywach, czyli dodatkowo na pewno są bardzo sycące. Ebook nie tylko dla wegan, ale też dla fanów lekkich posiłków. 


SMART VEGAN Śniadania i słodycze bez glutenu - Ida Piątkowska stworzyła coś dla miłośników słodkości. Szczególnie słodkich śniadań i deserów. Czy są tu tacy? Jeśli lubicie kreatywne słodycze, którymi możecie zaskoczyć swoich domowników i gości, to ten ebook na pewno przypadnie wam do gustu. Przepisy idealnie sprawdzą się na mniejsze i większe przyjęcia. Dodatkowo w ebooku można znaleźć przepisy bezglutenowe oraz pomysły na lunchboxy. A to wszystko w jednym ebooku.


SMART VEGAN Jak żyć bez sera? Przepisy na roślinny nabiał – Ebook Ilony Syski to odpowiedź dla wszystkich tych, którzy pytają ,,Ale jak to tak bez sera?”. Autorka przedstawia sceptykom roślinną alternatywę dla tradycyjnego sera, twarogu i produktów nabiałowych. Czy żółty ser doczekał się swojego konkurenta? W ebooku znajduje się mnóstwo przepisów na sery do smarowania, dodatki i przekąski. Dla łasuchów polecają się przepisy na mleczne desery i słodkości. 


SMART VEGAN Jak oszczędnie i zdrowo planować jadłospis? Wegańskie przepisy na 30 dni - Gosia Masłowska przychodzi z ratunkiem dla wszystkich, którzy mają problem z planowaniem jadłospisu. Autorka bierze na celownik dwa wyznaczniki: zdrowo i oszczędnie. Czy jest to w ogóle możliwe, znając dzisiejsze realia, gdzie zdrowie ma swoją – często wygórowaną – cenę? ,,Tanie wegańskie przepisy’’ brzmi niemalże jak oksymoron, ale da się i autorka tego ebooka przekonuje nas o tym na każdym kroku, a raczej na każdej stronie. Co więcej, dowiadujemy się także, jak uniknąć monotonii w kuchni. 


SMART VEGAN Przepisy na śniadania białkowo-tłuszczowe – jednym z największych mitów krążących na temat diety roślinnej jest to, że prowadzi ona do niedoboru białka. Większość osób, decydujących się na dietę roślinną, spotyka się z pytaniem ,,skąd bierzesz białko?”. Ten ebook obala stereotypy. Znajdziemy w nim bowiem mnóstwo przepisów na śniadania białkowo-tłuszczowe i różne zestawy śniadaniowe. Jego autorka przygotowała przepisy według kategorii słone, słodkie, pieczywo i dodatki. Całość jest spójna, a przepisy proste i przejrzyste. 

Weganizm wcale nie jest trudny, nudny ani drogi. Wystarczy wyjść ze strefy komfortu i przekonać się, że niedziela to nie tylko dzień rosołu i schabowego i że można zjeść coś innego. Natura dała nam dziesiątki tysięcy jadalnych gatunków roślin, a człowiek zna i wykorzystuje na co dzień tylko niewielki ich procent. Warto pamiętać, że fundament piramidy żywieniowej stanowią warzywa i owoce, więc może należałoby zwrócić większą uwagę na to, by w codziennej diecie było ich trochę więcej? 

Serwis Medsowa.pl wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.